0

Iš visur po truputį. Atsiskyrėlio gavenda, II tomas. Broliai bajorai

  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 29,99 €
Knygyne: 35,99 €*
Sutaupote: 6.00 € (17%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Turime sandėlyje
Informacija

Iš visur po truputį. Atsiskyrėlio gavenda, II tomas. Broliai bajorai


29.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Kūrinio „Iš visur po truputį. Atsiskyrėlio gavenda“ II tomas - „Broliai bajorai“.

Antroje knygos dalyje„Broliai bajorai“ rašytojas piešia Panemunių miestelių ir dvarelių regiono socialinį portretą, daugiausiai dėmesio skirdamas bajorijai. Aprašoma provincijos bajorų kasdiena - ūkinės problemos, bylinėjimasis, laisvalaikis, religinė praktika, apranga, valgis ir kt. Moravskis ne tik kuria spalvingą „brolių bajorų“ gyvenimo vaizdą, bet ir gilinasi į šio socialinio sluoksnio problemas ir perspektyvas.

Kūrinyje apstu ryškių ir sodrių bežemės bajorijos, tapusios vadinamųjų inteligentiškų profesijų (pedagogų, teisininkų, dvasininkų) atstovais, portretų. Todėl tai knyga ne tik apie politinį ir socialinį, bet ir apie civilizacinį ir kultūrinį Lietuvos virsmą.


Kaip ir pirmojoje knygos dalyje daug dėmesio skiriama ikonografijai - tekstas iliustruotas tiek epochiniais XIX amžiaus Lietuvos meistrų darbais, tiek šiuolaikinėmis nuotraukomis. Knygoje yra įvedamoji dalis, šaltinio skelbimo principų ir ikonografinės medžiagos aptartys, iliustracijų, šaltinių, literatūros sąrašai, asmenvardžių ir vietovardžių rodyklės, išsamios santraukos anglų ir lenkų kalbomis, sudarytas XIX amžiaus pirmosios pusės Panemunių ir Paverkinių gyventojų būties ir buities žodynėlis.


Knyga "Iš visur po truputį. Atsiskyrėlio gavenda, II tomas. Broliai bajorai" skiriama visiems, kurie domisi mūsų krašto istorija.


Pirmoji knyga - "Iš visur po truputį. Atsiskyrėlio gavenda, I tomas. Nuo Merkinės iki Kauno"

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu