0
Kaip tapti gerais tėvais
9.99 OutOfStock

Kaip tapti gerais tėvais

5.0
(2 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

SLAPTAS PASIŪLYMAS
2€ NUOLAIDA perkant virš 25€
su nuolaidos kodu: PPSLAPTA
2011-06-09 Irina

Viena geriausių ir teisingiausių knygų apie tai, kokie turi būti santykiai ne tik su vaikais, bet ir su visais artimais žmonėmis.

Informacija

Kaip tapti gerais tėvais

  • Leidėjas: Presvika
  • Išleidimo metai: 2009
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 280
  • ISBN ar kodas: 9789955223474

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas
Dr. Thomas Gordon knyga "Kaip tapti gerais tėvais". Vaikų atsakomybės ugdymo programa" bando tėvams atsakyti į nuolat kylančius klausimus:

* Kokį aš noriu matyti savo vaiką?

* Kokias jo savybes aš noriu ugdyti?

* Kada jį pagirti ir kada nubausti?

* Kodėl kartais mano vaikas elgiasi netinkamai?

* Kaip išspręsti konfliktines situacijas?

* Kiek kaip tėvas/mama esu atsakingas už vaiko auklėjimą?

* Kodėl aš jo nesuprantu?

* Kodėl prarandu kontrolę?Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškome skaitydami literatūrą, kreipiamės pagalbos į specialistus. Tačiau surasti atsakymus ne visada pavyksta.

 

"Perskaičiusi šią knygą dar kartą įsitikinau, kad visa, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo sudėtinga, yra paprasta. Vaikai... trokšta meilės, šilumos ir supratimo. Jie nori būti išgirsti!!!!Tuo keliu ėjau ir aš, kai vieną dieną įvyko stebuklas: į mano rankas papuolė dr. Thomaso Gordono knyga apie vaikų auklėjimą Parent Effectiveness Training (P.E.T.). Perskaičiusi šią knygą dar kartą įsitikinau, kad visa, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo sudėtinga, yra paprasta. Vaikai... Jų norai tokie maži. jie trokšta meilės, šilumos ir supratimo. Jie nori būti išgirsti!!!!
Šios knygos autorius man padėjo suprasti, kad vaikai iš tikrųjų nėra blogi ar išdykę - jie tiesiog siekia patenkinti tam tikrus momentinius savo poreikius:

kūdikis verkia, nes yra alkanas, keturmetis piešia ant sienos, nes jam nuobodu ir jis nori žaisti, šešiolikmetis grįžta į namus vėliau už jus, nes trokšta būti su draugais.
Akimirkos, praleistos su mylimu žmogumi, ypač su vaiku, yra neįkainojamos. Tad išmokime kalbėtis su vaikais taip, kad jie mus išgirstų, išmokime klausytis savo vaikų, kad jie jaustųsi suprasti, išmokime spręsti šeimoje kylančius konfliktus taip, kad nė vienas šeimos narys nesijaustų nuskriaustas."

Rūta Kacucevičiūtė, UAB "ProCoaching" įkūrėja ir vadovė


Iš anglų kalbos vertė Regina Bylienė

Pratarmė


Parašyti šią knygą mane įkalbėjo Peteris Wydenas. Kai priešinausi, jis įtikinėjo, kad tokia knyga galėtų pakeisti tėvų gyvenimą, padėtų jiems ugdyti atsakingesnius, savarankiškesnius vaikus; jei tokios paskatos man nepakanka, jis pats redaguosiąs mano rankraštį. Jis buvo parašęs keletą knygų, šimtus jų išleidęs, todėl aš juo tikėjau. Peteris Wydenas žinojo, ką kalba, - knyga tapo bestseleriu. Ji pakeitė milijonų žmonių gyvenimą, paskatino šimtų knygų apie tėvystę leidimą ir, anot fondo Pew Foundation atstovų, tapo daugumos tėvų rengimo programų, kurių JAV yra apie 50 000 (nežinia, kiek jų yra pasaulyje), pavyzdžiu.

Mano ištobulintas ir knygoje aprašytas metodas taikomas bendraujant ir sprendžiant konfliktus. Beveik visi girdėjo apie aktyvų klausymą, žinutes apie save ir konfliktų sprendimą be pralaimėtojų. Anksčiau mes žinojome, kad šis metodas, vadinamas Gordono modeliu, taikomas ne tik tėvų ir vaikų santykiams, bet ir namie, darbe, mokykloje visame pasaulyje. Ši terminologija vartojama psichologiniuose tekstuose, knygose ir verslo vadovų bei suaugusiųjų švietimo kursuose. Žmonių bendravimas bei konfliktų sprendimas yra svarbiausia tema faktiškai visose srityse.

Bėgant metams suvokiau, kad, žmonėms taikant šiuos metodus ir įgūdžius, jų santykiai tampa demokratiškesni ir veda geresnės sveikatos bei gerovės link. Kai žmonės stengiasi geranoriškai vienas kitą suprasti, gali laisvai reikštis ir dalyvauti sprendžiant svarbius klausimus, jie įgauna didesnės savigarbos, pasitikėjimo ir atsikrato bejėgiškumo, kuris dažnas autokratinėse šeimose.

Šie įgūdžiai būtini dėl pasaulio taikos. Demokratiškos seimo yra taikios šeimos, o kai ramių šeimų turėsime pakankamai, susiku visuomenė, kuri atmes smurtą ir karą laikys nepriimtinu.

Rašydamas knygą nemaniau, kad ji gali pakeisti gyvenimą. Tiesiog nepakankamai įžvelgiau ateitį, kad suprasčiau: vaikai, išugdyti pagal Vaikų atsakomybės ugdymo programą, bus ne tik sveikesni laimingesni, bet ir patys taps demokratiškesniais tėvais, tęsiančiai nesmurtinį ugdymą. Labai šaunu - mano gyvenimas gana ilgas, ta galiu pasikalbėti su jaunais žmonėmis, kurių seneliai savo šeimos taikė šioje knygoje aprašytus tėvų rengimo metodus.

Kartą draugas pasakė: "Kiekvieno gyvenimui skirta bent viena didelė teigiama staigmena." Manau, kad man didžiausia teigiam staigmena, jog Peteris Wydenas buvo teisus. Ši knyga ne tik paplito Amerikoje, bet ir buvo išversta į trisdešimt kalbų, išleista bendru milijonų tiražu, o programa pristatyta keturiasdešimt trijose šalys Tai ne tik didelė, bet ir nepaprastai maloni staigmena.

Mes atskleidėme, kad pagrindinės knygos idėjos galioja ir šiandien, praėjus keturiems dešimtmečiams nuo to laiko, kai Kalifornijoje, Pasadenoje, kavinėje subūriau pirmąją septyniolikos tėvų grupę. Per tą laiką išaugo rengimo tėvystei poreikis. Vis daugiau studijų paremia atradimą, kad mušimas ranka per užpakalį, trankymas ir kitos smurto šeimoje formos lemia smurtą visuomenėje. Jūsų rankos esanti knyga yra priemonė prieš smurtą šeimoje, ji prisideda prie taikos bei demokratijos.

Praėjus dešimtmečiams nuo pirmosios tėvų grupės rengimo, žmonių nuomonė labai pasikeitė. 1975 m. beveik 95 procentai Amerikos gyventojų buvo už fizines bausmes vaikams namuose ir mokykloję. Naujausios apklausos rodo, kad tokią nuomonę palaiko mažiau negu pusė žmonių, ir palaikančiųjų fizines bausmes skaičius sparčia mažėja - aš esu sujaudintas.

Nuoširdžiai linkiu, kad ši knyga jums teiktų pasitenkinimo ir naudos.

 

Dr. Thomas Gordon Solana Bičas, Kalifornija
2011-06-09 Irina

Viena geriausių ir teisingiausių knygų apie tai, kokie turi būti santykiai ne tik su vaikais, bet ir su visais artimais žmonėmis.

2010-05-20 viktorija

labai gera knyga padeda suprasti teveliams ju klaidas.ypac apie aktyvuji klausima.patarciau perskaityti visiems ir paaugliu tevams

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu