0

Kalės vaikai

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Kalės vaikai

  • Leidėjas: Žaltvykslė
  • Išleidimo metai: 2006
  • Formatas: 18x25, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 422
  • ISBN ar kodas: 9986-06-147-4

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Kalės vaikai" aprašymas

Šioje šiuolaikinio lietuvių rašytojo Sauliaus Šaltenio rinktinėje spausdinamas romanas "Kalės vaikai", apysaka "Duokiškis", trys pjesės, pluoštas apsakymų ir publicistikos.


„Kalės vaikai" – žiaurus stebuklas, ataustas auksiniais šviesos ir juodais požemių siūlais... Knyga, kokios lietuvių literatūroj dar nebuvo (gal, duos Dievas, atsiras)... Knygoje baisioji žemiškosios būties marmalynė yra begaliniai skaidri, nes visa joje kibirkščiuoja, atrodo, Kalėdų naktį laikai tarp pirštų šaltosios ugnelės šakelę, ir jos šviesa apšviečia sielos patamsius... Mirę ir gyvieji sėdi po vienu medžiu, ir jų kojas, kaulus, veidus iš lėto apauga žemiškojo laiko žolė, o kažkur neaprėpiamose aukštybėse dunkso sustingęs visa apimantis Amžinas laikas... Tyla, kurioje įvyksta stebuklai. Visa knyga tarsi skendi auksinių dulkių debesy. Ir tas švytėjimas sustiprina maldos pojūtį, maldos žodžiai (neištarti, net neužrašyti) prasimuša pro skreplių, purvo, kruvinų gaurų ir dvišakų liežuvių grūstį... Nagrinėdamas puslapį juodai-drum-zlinai-kruvinai-pilkame fone įžiūri trūkinėjantį, vertikalų, švytintį punktyrą, kuris tarsi suriša (panašiai surišamas rugio pėdas) puslapį į viena. Šitoks vertikalus Dvasios pėdsakas - labai retos knygos bruožas... Teksto audinys primena papirusą - rodos, net negali įžiūrėti struktūros. Bet tereikia iškelti puslapį priešais žvakės (ar mėnulio, ar žvaigždžių) šviesą ir išvysti paslaptingą, kupiną neištartų užkeikimų tekstą."

Leonardas Gutauskas


"Be galo įdomi ir autentiška lietuvių prozos saviraiška - S. Šaltenio romanas „Kalės vaikai". Čia, kitaip nei kituose mūsų prozininkų kūriniuose, įtvirtinamas moderniajai prozai būdingas literatūrinis persikūnijimas... (... baltų prozoje S. Šaltenio ir A. Belo romanai. Estų literatūroje tokia kryptimi pasuko J. Krossas su savo garsiuoju romanu „Imperatoriaus beprotis") ...Tai iš esmės naujo tipo literatūrinis modelis, kuriame regėčiau tiek lietuvių, tiek latvių prozos perspektyvą. Tokie tekstai bene geriausiai atspindi dvasinę lietuvių kultūros raidą ir bene geriausiai įterptų mus į pasaulio literatūros kontekstą... Kaip ir būdinga Šalteniui, romane įspūdingai derinamas komiškumas ir tragizmas, humoras ir groteskas... Autoriui svarbu atskleisti šiandienos mūsų padėtį ne laikinumo, o amžinybės formomis reiškiamu buvimu. Nuolatinio tautos judėjimo simbolizacija - Šaltenio pasaulėjautos ir kūrybinės sąmonės išraiška, meninio mąstymo būdas."

Inga Vaičekauskaitė


„Kalės vaikai" – man pačiam toks Lietuvoje nutylėtas romanas. Ir pasirodė 1990 metais, kai gera proza lyg nereikalinga buvo."

Sigitas Geda

 

"S. Šaltenio „Lituanica" yra viena įdomiausių pjesių Lietuvos pokario dramaturgijoje... Ji kupina teatro poezijos... Jokioje lietuviškoje pjesėje iki šiol taip jautriai ir subtiliai nebuvo paliesta Lietuvos žydų tragedija, kaip Šaltenio „Lituanicoje". Vlado Žvirblio išgelbėta ir jo Birute pavadinta žydaitė - trapiai gražus nežemiškas charakteris... Jaunasis Kantarovičius, eilėraščio apie Darių ir Girėną autorius, išlieka gyvas paslėptas krosnyje-rūsyje - konclagerių krosnys naikina, o ši pasakiška lietuviška krosnis išsaugo gyvybę... Šaltenio „Lituanica" įdomi ne tiktai savo idėjomis, teatrine poezija, bet ir mitine dimensija. Šioje pjesėje mitai ginčijasi ir kaujasi tarp savęs... Lietuviškasis Dariaus ir Girėno mitas bematant užmezga dialogą su germaniškuoju „Fausto" mitu... Todėl kova už savo mitą ir istoriją yra kova už pačią tautos gyvybę."

J. Žemkalnis


Turinys


TURINYS

 

ROMANAS

Kalės vaikai / 7


APSAKYMAI

Amžinai žaliuojantis klevas / 99

Utenos gongai / 103

Pats ilgiausias, pats gražiausias, spalvotas mūsų gyvenimo filmas / 106

Atminimo cukrus / 112

Drugelis medinėm kojom / 120

Namai iš kedro, pašiūrė iš kiparisų / 123


APYSAKA

Duokiškis / 131


PJESĖS

Škac, mirtie, visados škac! / 172

Kaip užmušti Jasoną? / 220

Lituanica / 258


KELIONIŲ KNYGA. Pietūs

Idealus gyvenimas / 333

Fotografija prie krapų krūmelio / 337

Nuodėmingojo tango nekaltybė / 342

Kūdikėlis Jėzus, sudegęs Šv. Kalėdų naktį / 344

Melsvai baltas kaspinėlis / 348

Tyras lietuviškumas / 351

Sara – lietuvių genties motina / 356

Gažėgai / 359

Medinių lietuvių laimė / 363


PARAŠTĖS. Vieno keiksmažodžio istorija (2002-2003 metai)

Vieno keiksmažodžio istorija / 373

Silvija ir amžinybės ilgesys / 375

O, Nachman, Nachman / 378

Antakalnio katekizmai / 380

Ką tu gimdai? / 382

Numirti Paryžiuj / 384

Sodoma, mano tėviške / 386

Miegas kruvinose lovose / 389

Žučka / 391

Organizuoto gailestingumo pagrindai / 394

Šv. Akvariumo atlaidai / 396

Šunys orkestro duobėje / 398

Dūmelis / 400

Nuogi lietuviai / 402

Keista našlaičių meilė savo prievartautojams / 404

Saulėtas Europos paplūdimys / 407

Šešios valandos kaip šeši šimtai baudžiavos metų / 409

Mirtis Antakalnyje / 412

Vasara balkone / 414

Parašykite atsiliepimą apie "Kalės vaikai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra


Dažniausiai su "Kalės vaikai" perkama kartu