0

Kretingos tarmės žodynas

  • Nuolaida knygai -21%
  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 18,79 €
Knygyne: 23,59 €*
Sutaupote: 4.80 € (21%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express
terminalus Lietuvoje
  • Pristatymo trukmė: 3-6 darbo dienos
Turime sandėlyje
Informacija

Kretingos tarmės žodynas

  • Leidėjas: Lietuvių kalbos instituto leidykla
  • Išleidimo metai: 2011
  • Formatas: Kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 512
  • ISBN ar kodas: 9786094110726

18.79 In stock
Į krepšelį
Aprašymas
Kalbininkas Juozas Aleksandravičius (1920–2007) gimtosios šiaurės žemaičių kretingiškių šnektos duomenis rinko visą gyvenimą. Išėjęs į pensiją, atsidėjo tik šiam darbui ir parašė didelės apimties žodyną. Skaitytojai čia ras daugybę vaizdingos gyvosios kalbos pavyzdžių: į jį sudėti tarmės žodžiai iliustruoti autentiškais šnekamosios kalbos sakiniais, ekspedicijų ir kelionių metu užrašytais iš vietinių žmonių (kai kurie jų gimę dar XIX a. pabaigoje) lūpų. Pats autorius nespėjo žodyno parengti spaudai.
Žodynas – svarbus XX a. antrosios pusės lietuvių tarmėtyros šaltinis. Redaguojant stengtasi kuo mažiau jį keisti ar koreguoti, laikytasi visų to meto lietuvių dialektologijos ir tarminės leksikografijos tradicijų. Vienodinant tekstą atsižvelgta į mokslines autoriaus pažiūras ir pokalbių su juo metu išlaikytą nuomonę. Paliktas ir autentiškas žodyno pavadinimas.
Visi žodyno žodžiai dedami abėcėlės tvarka. Antraštinis žodis pagal mūsų leksikografijos tradiciją pateikiamas transponuotas į bendrinę kalbą, o sakiniai, iliustruojantys žodį, – supaprastinta fonetine transkripcija. Žodžių reikšmės aiškinamos bendrinės kalbos atitikmenimis.
Kadangi žodyno medžiaga yra autentiška, surinkta iš gyvosios kalbos, norėtųsi manyti, kad šis tarmės žodynas, kaip gyvos kalbos faktų šaltinis, galėtų pasitarnauti įvairiems mokslo reikalams, juo labiau, kad kito kol kas nėra – tai pirmasis išsamesnis Kretingos tarmės žodynas.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu