0

Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą

  • Nuolaida knygai -22%
Internetu: 10,99 €
Knygyne: 13,99 €*
Sutaupote: 3.00 € (22%)
  • Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Turime sandėlyje
Informacija

Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą

  • Leidėjas: Lapas
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 13x20, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 304
  • ISBN ar kodas: 9786098198102

10.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Penkerius metus Lietuvoje gyvenęs vokiečių istorikas ir miesto antropologas Felix Ackermann ieškojo atsakymų į įvairius klausimus apie lietuvius ir Lietuvą. Knygoje „Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą“ jis atsako į juos tiek sau, tiek mums. Kas vis dar laiko Europą drauge? Ką lietuviai per ketvirtį amžiaus nuveikė su savo taip nelengvai iškovota laisve? Rasti atsakymai į šiuos ir kitus klausimus pranoko daugelį jo lūkesčių. Įvairiomis prasmėmis...


Pasitelkęs skvarbų žvilgsnį, mokslininko smalsumą ir puikų humoro jausmą, autorius analizuoja Lietuvos gyvenimą kaip stebėtojas iš šalies, tačiau kartu ir tas, kuris jau mato ir išgyveno daug ką ir iš vidaus. Jis žinodamas posovietinei visuomenei būdingus ženklus analizuoja viską: nuo valstybės institucijų veiklos, žmonių elgesio, pastatų, iki kalbos ir lietuvio tapatybės.

Kaip šioje šalyje dera užsilikusios posovietinės baimės, nacionalinės tapatybės paieškos ir europietiška svajonė? 


Knygoje „Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą“ autorius autentiškai, taikliai ir įtaigiai kalba apie mus, mūsų šalį ir mūsų gyvenimą. Jis leidžia skaitytojui tarsi kitomis, objektyvesnėmis akimis "iš šalies" pamatyti ir įvertinti tai, ką lietuviai turi, ir tai, ko ie neturi. Aprašęs netikėtą ir itin ryškų šiuolaikinės Lietuvos portretą, jis klausia, tai kaip gi vis dėltomes gyvename – viskas blogai ar viskas liuks?


2011 metais Felix Ackermann su šeima atvyko į Lietuvą iš Berlyno. Jo užduotis buvo patikrinti ar Vokietija turėtų akademiškai paremti Europos humanitarinį universitetą Vilniuje (EHU). Kadangi anksčiau, studijuodamas istorinę miesto antropologiją Baltarusijoje, jis išmoko baltarusiškai, dabar buvo pasiryžęs mokytis lietuviškai. Jo vaikai lietuviškai taip pat mokėsi ir čia buvo auginami kaip tikri Lietuvos patriotai. Viena F. Ackermanno duktė gimė Lietuvoje.

Knygoje taip pat rasite išskirtinį pasakojimą apie tai, kaip Felixas Ackermannas bandė Lietuvoje gauti vairuotojo pažymėjimą. Tai padaryti jam pavyko Utenoje.  Taigi jis teigia esąs dėkingas Regitrai už įdomią pažintį su Lietuvos miestais...


Knyga „Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą“ 2017 metais buvo išleista Vokietijoje, o lietuviškai ją pritaikė ir išvertė istorikas Nerijus Šepetys.„Ši knyga turi būtinai pasirodyti lietuviškai: tokia mintis man stuktelėjo į galvą prieš dvejus metus, vos tik patyrus, kad Felixas ėmėsi rašyti. Dar tiksliai nežinojau, kokią, aišku tik, kad „kažkas apie Lietuvą“. Užtat žinojau, kaip Felixas rašo“.


Nerijus Šepetys, istorikas, knygos vertėjas


Iš vokiečių kalbos vertė Nerijus Šepetys


 

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu