0

Parama demokratijai ir piliečių dalyvavimas Lietuvoje

  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 24,99 €
Knygyne: 28,00 €*
Sutaupote: 3.01 € (11%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Turime sandėlyje
Informacija

Parama demokratijai ir piliečių dalyvavimas Lietuvoje

  • Leidėjas: Vytauto Didžiojo universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2013
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 184
  • ISBN ar kodas: 9789955129424

24.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas
"Pirmojoje monografijos dalyje gilinamasi į demokratijos rėmimo ir piliečių dalyvavimo vaidmenį demokratiniame valdymo procese, atskleidžiami demokratijos rėmimo ir politinio dalyvavimo sampratos konceptualizavimo normatyviniai sunkumai, pristatoma plati ir siaura politinio dalyvavimo samprata, apibūdinamos politinio dalyvavimo formos, išskiriamos politinio dalyvavimo formų klasifikavimo dimensijos. Naudojant dviejų žingsnių klasterinę analizę, išskiriami ir apibūdinami keturi piliečių tipai (nepasitikintys aktyvūs, nepasitikintys pesimistai, nepasitikintys santūrūs ir pasitikintys optimistai). Be to, analizuojamas piliečių demokratijos sampratos kompleksiškumas, komunistinės sistemos vertinimai, pasitikėjimas nacionalinės ir vietinės valdžios institucijomis.
Antrojoje monografijos dalyje analizuojamas faktinių politikos ir institucinių žinių lygis, politinių žinių skirtumai pagal piliečių tipus, informacijos apie nacionalinės ir vietinės valdžios institucijų veiklą šaltiniai, žiniasklaidos poveikis demokratijos rėmimui ir politiniam dalyvavimui. Taikant įvairias teorines perspektyvas, tiriami tradicinės žiniasklaidos ir interneto naudojimo, domėjimosi konkrečia tema visuomenės informavimo priemonėse ir pasitikėjimo žiniasklaidos priemonėmis skirtumai piliečių grupėse.
Trečiojoje monografijos dalyje analizuojama ekonominių reformų įtaka demokratijos konsolidavimui pokomunistinėse šalyse, aiškinamasi, koks yra nelygybės, ekonominių požiūrių ir procedūrinio teisingumo pažeidimų poveikis demokratijos rėmimui ir politiniam dalyvavimui Lietuvoje. Šioje dalyje aptariami socioekonominės transformacijos ypatumai Rytų ir Vidurio Europoje, pabrėžiamas ekonominės nelygybės didėjimas ir ekonominių nuostatų įtaka demokratijos rėmimui ir politiniam dalyvavimui. Posovietinės kaitos problematiką papildo piliečių santykio su valdžios institucijomis ir viešuoju sektoriumi analizė, remiantis kelio priklausomybės (angl. path dependence) ir asmeninio intereso perspektyvomis, analizuojami piliečių grupių santykio su valdžios institucijomis skirtumai. Aptariant pokomunistinės transformacijos problematiką, analizuojama vertybinių orientacijų kaita iš kolektyvinių į individualias bei šios kaitos poveikis paramai demokratijai ir politiniam dalyvavimui Lietuvoje. Galiausiai, empiriškai nustatytos piliečių grupės (nepasitikinčių aktyvių, nepasitikinčių pesimistų, nepasitikinčių santūrių, pasitikinčių optimistų) lyginamos su analitiškai išskirtais aktyvaus tradicinio piliečio bei postmodernaus piliečio tipais, siekiant paaiškinti skirtumus tarp idealaus tipo ir empiriškai išskirtų piliečių grupių."

Autorė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu