0
Požeminis geležinkelis
12.99 OutOfStock

Požeminis geležinkelis

Šiuo metu neparduodama
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

SLAPTAS PASIŪLYMAS
2€ NUOLAIDA perkant virš 25€
su nuolaidos kodu: PPSLAPTA
Informacija

Požeminis geležinkelis

  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 14x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 328
  • ISBN ar kodas: 9786090133347

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Labai retai viena knyga JAV laimi ir Nacionalinę knygos, ir prestižinę Pulitzerio premijas, tačiau tai pavyko amerikiečių rašytojui Colsonui Whiteheadui, kurio romanas „Požeminis geležinkelis“ nepaliko abejingų. Tai istorija nukelianti skaitytoją į laikus iki pilietinio JAV karo. Joje pasakojama apie moters ryžtą bet kokia kaina pabėgti iš vergijos ir atgauti laisvę. Kartu šis romanas yra vieno skaudžiausių JAV istorijos periodų kronika, išsauganti praeities pamokas šiandienos pasauliui.

Koros gyvenimas kupinas pažeminimo, prievartos ir nevilties. Dar vaiką ją paliko mama, o dabar ji tapo atstumtąja net juodaodžių vergų tarpe. Vieną dieną į plantaciją Džordžijoje atvyksta Cezaris, vergas iš Virdžinijos. Jis įtikina Korą leistis į pavojingą kelionę požeminiu geležinkeliu ir taip pasiekti išsvajotąją laisvę. Kai pabėgimo metu Kora nužudo baltaodį berniuką, moteris supranta – kelio atgal nėra. Miglota ateitis slepia įtampą, baimę, nuolatinį slapstymąsi ir lenktynes su vergų medžiotojais. Kiekviena valstija – vis naujas pasaulis su savo taisyklėmis ir papročiais, prie kurių Korai teks prisitaikyti. Ar ji suras vietą, kurią galės vadinti namais?

Istoriškai „Požeminiu geležinkeliu“ buvo vadinamas kelių ir slėptuvių tinklas, kuriuo naudojosi iš vergijos bėhgantys juodaodžiai. Colsonas Whiteheadas šį metaforišką pavadinimą suprato tiesiogiai – jo romane šis geležinkelis nėra tik vaizdingas išsireiškimas. Čia išties egzistuoja požeminės geležinkelio linijos, kuriose zuja lokomotyvai, vagonai, kuriuose darbuojasi palydovai ir mašinistai. Tai – alternatyvi istorija, sustiprinanti siužeto dramatiškumą ir suteikianti jam fantastikos prieskonį.

Autorius pripažįsta, kad idėja parašyti knygą brendo nuo pat 2000 m., tačiau jis vis atidėliojo šį darbą. „2000-aisiais tai atrodė puiki idėja, tačiau netikėjau galįs ją išpildyti. Nemaniau esąs pakankamai geras rašytojas. Tikėjau, kad jei kurį laiką daug rašysiu, geriau išmoksiu rašto amatą, be to, būsiu vyresnis bei brandesnis, o to reikia imantis tokios jautrios temos“, – teigė autorius.

„Business Insider“ sudarytame mėgstamiausių buvusio JAV prezidento Barako Obamos knygų sąraše puikuojasi ir Colsono Whiteheado „Požeminis geležinkelis“. Anot politiko, šis romanas – meditacija apie tai, kaip žmonės dalinasi bendromis istorinėmis patirtimis.

„Tai knyga, apšviečianti tamsiausius istorijos periodus ir parodanti naujas romano žanro galimybes.“
The Guardian

„Tam tikra prasme, Whiteheado „Požeminis geležinkelis“ yra asmeninis rašytojo bandymas sustatyti viską į savo vietas – ne pasakojant plačiai žinomus faktus iš juodžiausio JAV istorijos laikotarpio, bet išnaudojant grožinės literatūros galią ir interpretuojant pasaulį. Liesdamas jautrias Amerikos istorijos temas, romanas tampa drąsia ir reikalinga knyga.“
New York Times

Iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu