0

Ratas

4.5
(2 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama
Bet jus tikrai sudomins kuri nors knygą iš pasiūlymo ATPIGO! ar POPULIARIAUSIŲ KNYGŲ!
2018-04-17 regina

viena iš knygų, kurios užstringa... gal pabaiga ir netikėta, bet... verčia susimąstyti.

Informacija

Ratas

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2016
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 454
  • ISBN ar kodas: 9786094661495

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas
"Ratas" - distopinis romanas apie visų mūsų ateitį visagalio interneto tinkle.

Visam tavo gyvenimui internete tereikia vieno mygtuko.

– Bet kas nori būti stebimas visą laiką?
– Aš. Aš noriu, kad mane matytų. Noriu įrodymų, kad gyvenu.


Mėja negali patikėti savo laime: ji gavo darbą geidžiamiausioje pasaulio interneto kompanijoje! “Ratas” – tobula darbovietė. Tiksliau, visas miestelis Kalifornijoje, kur daugiau nei 10 000 “ratuotųjų” kasdien dirba kompanijos labui. “Ratas” – tai Jungtinė operacinė sistema, sujungianti visus vartotojų duomenis: žmonių socialinių tinklų profilius, jų mokėjimo sistemas, elektroninio pašto paskyras, slaptažodžius, internetinę bankininkystę, vardus, pomėgius – viską.
Viskas vienu mygtuko paspaudimu: nepaprastai patogu, nepaprastai patrauklu. Ir nepaprastai skaidru: atrodo, kad gyvenimas vis gerėja, artinasi nauja pilietinio ir socialinio skaidrumo era. Juk taip malonu dalintis su kitais tuo, ką matai, jauti, patiri? Taip nuostabu kasdien gauti pranešimus ir šypsenėles, jaučiantis reikalingu. Taip nuostabu žinoti, kad gali kiekvieną akimirką matyti, ką veikia tavo artimieji. Taip nuostabu būti “Rato” bendruomenės dalimi – ten visi rūpinasi tavo gerove, darbuotojai po darbo gali klausytis miestelyje vykstančių koncertų, linksmintis vakarėliuose, sportuoti, galiausiai – negrįžti namo ir nakvoti puikiuose kompanijos bendrabučiuose.
Modernumas, skaidrumas, bendruomeniškumas, darbas visuotinės gerovės labui Mėją be galo žavi. Ji iš visų jėgų stengiasi tapti šios pasakiškos bendruomenės dalimi. Mėjos pastangos sulaukia atpildo – jos karjera kyla svaiginančiu greičiu. Mėja tampa “Rato” veidu ir balsu, ją beveik visą parą mato ir girdi visas pasaulis…
Tačiau ar tikrai viskas taip puiku? Ką “Rate” veikia keistuolis Kaldenas? Kodėl buvęs vaikinas ir Mėjos tėvai atmeta peršamą saugumą ir gerovę? Ir apskritai – ar tikrai visa, kas daroma dėl gėrio, iš tiesų yra gera? Ar mums reikia viską žinoti apie save ir kitus?

“Ratas” – tai ne pasakojimas apie jaunos merginos karjerą. Tai vidinės įtampos kupina istorija apie vis stiprėjančią visuotinę kontrolę, kurią pasirenkame mes patys. Apie mirtiną tinklą, į kurį džiaugsmingai ir laisva valia įsiraizgėme.

Iš anglų kalbos vertė Marius Burokas
2018-04-17 regina

viena iš knygų, kurios užstringa... gal pabaiga ir netikėta, bet... verčia susimąstyti.

2017-11-27 arginija

Nebloga knyga, tik pabaiga nuvyle

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu