0

Šaknys, atžalos ir likimai

Internetu: 9,39 €
Knygyne: 10,49 €*
Sutaupote: 1.10 € (11%)
  • Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
Turime sandėlyje
Informacija

Šaknys, atžalos ir likimai

  • Leidėjas: Undermountain Press
  • Išleidimo metai: 2014
  • Formatas: 18x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 424
  • ISBN ar kodas: 9781631736995

9.39 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Knygoje "Šaknys, atžalos ir likimai" aprašoma Dovydėnų gentis, kilusi iš Rokiškio krašto, Čedasų valsčiaus kaimyninių kaimų - Trumpiškio ir Jokūbiškio. Genties šaknys siekia aštuoniolikto amžiaus vidurį. Daug metų Trumpiškio Dovydėnai gyvenę sėsliai, nuo XX a. pradžios pasklido, atžalos įsikūrė aplinkiniuose kaimuose ir miesteliuose, o ilgainiui plačiai išsibarstė po pasaulį.

Leidinyje Dovydėnų genties ir ryškesnių jos asmenybių gyvenimai aprašyti susiejant su Lietuvos ir gimtojo krašto, kaimo, parapijos epochos tarpsnių istorine, etnine, kalbine aplinka. Pasinaudota archyviniais dokumentais iš bažnytinių registracijų knygų, muziejų, pateikiami Dovydėnų genties žmonių, daugiausia vyresnio amžiaus, autentiški prisiminimai apie įvairiais laikotarpiais jų nueitą kelią. Vertingų duomenų apie šeimą, Trumpiškio praeitį ir nūdieną surinko Vladas Dovydėnas, vienintelis tiesioginis šios genties atšakos atstovas, iki šiol gyvenantis savo sodyboje Trumpiškyje ir besirūpinantis gimtinės gražinimu ir jos vardo įamžinimu. Svarbus šaltinis - šeimų nuotrauktį albumai.

Danutės Einikienės (Dovydėnaitės), rašytojo Liudo Dovydėno sūnaus Jono, Vytauto Brekio ir Vlado Dovydėno sumanymas parengti knygą apie Trumpiškio Dovydėnus suteikė progą giminaičiams dažniau tarpusavyje susitikti, bendrauti, bendromis pastangomis iš užmaršties prikelti daug Lietuvos kultūrai nusipelniusių asmenų, svarbių įvykių, kitaip pažvelgti į brangius, šeimos relikvijomis tapusius tėvų ir protėvių buities, asmeninius daiktus ir juos įvertinti.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu