0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Šimtas metų vienatvės

5.0
(6 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-04-14 Tomas

Viena iš tų knygų, kuri suteikia ne tik nusiraminimą ir skaitymo džiaugsmą, bet kartu ir verčia permąstyti savo būtį. 10/10

Šimtas metų vienatvės


Šiuo metu neparduodama

Knygos "Šimtas metų vienatvės" aprašymas

Nobelio premijos laureato Gabrielio Garsijos Markeso „Šimtas metų vienatvės“ sukėlė perversmą moderniojoje literatūroje ir pradėjo naują žanrą – magiškąjį realizmą. Tai literatūros klasika, kuri gyvuoja nepaisydama bėgančio laiko. 


„Daugiau šviesos, sąmojaus, išminties ir poezijos, nei būtų galima tikėtis iš šimto metų literatūros apskritai, o ne vieno žmogaus.“

Washington Post


„Pirmasis literatūros kūrinys nuo Senojo Testamento laikų, kurį privalu perskaityti visai žmonijai.“

New York Times


Romane „Šimtas metų vienatvės“ Markesas pasakoja apie Buendijų šeimą, kurios protėvis įkūrė Makondo miestą Kolumbijoje. Kiekviena iš septynių Buendijų kartų į pasaulį atsineša savo lemtį, patiria savus džiaugsmus, kovoja su savais demonais. Visų jų likimai persipynę, kiekvieno iš jų gyvenimas susijęs ne tik su jo šeima, bet ir su miestu, kuris keičiasi drauge su jo įkūrėjais.


Į Buendijų šeimos ir Makondo kasdienybę nuolat įsibrauna legendinės asmenybės, įsipina tikri istoriniai įvykiai, o šalia jų ir visiškai netikėti, šio pasaulio dėsniams nepaklūstantys magiški nutikimai. Visa tai kreipia Buendijų šeimos likimą link neišvengiamos, kadaise išpranašautos baigties.


Knygoje papasakota šimto metų miesto istorija – nuo jo įkūrimo iki pat pabaigos. Svarbiausia pasakojimo tema yra vienatvė, nuo kurios daugiau ar mažiau kenčia visi Buendijų šeimos nariai. Romane akivaizdus pasikartojimo motyvas, kai visi skirtingų kartų atstovai kartoja ankstesnių šeiminykščių klaidas ir sulaukia skirtingos baigties, tačiau visų jų gyvenimų pabaiga – vienatvė.


Pirmą kartą knyga išleista 1967 Buenos Airėse. „Šimtas metų vienatvės“ buvo išversta į 37 kalbas ir parduota daugiau nei 30 milijonų egzempliorių. Kūrinys tapo viena populiariausių ir perkamiausių Pietų Amerikos rašytojų knygų. Lietuvių kalba knygą pirmą kartą pasirodė 1972 m.


Gabrielis García Márquezas (1927–2014) – žymiausias XX a. Lotynų Amerikos rašytojas, magiškojo realizmo klasikas, Nobelio premijos laureatas. Gimė Arakatakoje (Kolumbija), Karibų jūros pakrantėje.

Pasaulinę šlovę rašytojui pelnė romanas „Šimtas metų vienatvės“ (1967). Pablo Neruda rašė, kad tai „turbūt didžiausias įvykis ispanų literatūroje po „Don Kichoto“. Pirmasis leidimas buvo parduotas per savaitę. Peru rašytojas Vargas Llosa pavadino tai „literatūriniu žemės drebėjimu“. Visi romaną vadino Lotynų Amerikos prozos šedevru. Tai buvo naujas žodis pasaulinėje literatūroje. Prasidėjo pergalingas Markeso žygis per pasaulį, nekantriai laukiantį jo naujų kūrinių, kurių garsiausi yra „Patriarcho ruduo“ (1975), „Meilė choleros metu“ (1985), „Apie meilę ir kitus demonus“ (1995).

2004 m. rašytojas, anksčiau atsisakęs bendradarbiauti su Holivudu, pardavė jam teisę statyti filmą pagal knygą „Meilė choleros metu“.

Rašytojas mirė 2014 m. po ilgos kovos su onkologinėmis ligomis.

Iš ispanų kalbos vertė Valdas Petrauskas

  • Autorius: Gabriel Garcia Marquez
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 432
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090126783

2021-04-14

Viena iš tų knygų, kuri suteikia ne tik nusiraminimą ir skaitymo džiaugsmą, bet kartu ir verčia permąstyti savo būtį. 10/10

2021-04-13

trys žodiai NUO- STA- BU!!!

2020-12-16

Labai išgirta knyga, vien tik gerais komentarais, susigundžiau ir aš nusipirkti. Tikrai labai įdomi knyga. Džiaugiausi, kad knyga nėra iš ploniausių, nes tikrai įtraukė Buendijų šeimos gyvenimo vingiai. Labai skaniai susiskaitė, rekomenduoju paskaityti kam patinka magiškasis realizmas.

2020-12-16

Labai įdomus knygos siužetas. Patiko kaip autorė aprašo didelės šeimos kartų išgyvenimus, kurie lyg ir kartojasi, tačiau pasibaigia vis kitaip. Visos istorijos esmė išlieka žmogaus vienatvė, kuri paliečia galiausiai kiekviena pasakojamos istorijos veikėją.

2020-12-03

Knyga maloniai nustebino. Rekomenduoju.

2020-11-30

Labai puikiai išplėtota ir papasakota vienatvės tema. Atsakė į daug klausimų.

Parašykite atsiliepimą apie "Šimtas metų vienatvės"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Šimtas metų vienatvės, kurią skaitytojams dovanoja Gabriel Garcia Marquez. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Gabriel Garcia Marquez su knyga Šimtas metų vienatvės jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Šimtas metų vienatvės patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Gabriel Garcia Marquez. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Šimtas metų vienatvės palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Šimtas metų vienatvės" perkama kartu