0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Adatos ąsa

Kaina internetu: 9,39 €
Kaina knygyne: 10,99 €*
Sutaupote: 1.60 € (15%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-11-30 9.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Adatos ąsa" aprašymas

Adatos ąsa – ne tiktai skylutė siūlui įverti. Tai ir senų seniausia – biblinė – metafora, hiperbolė, simbolizuojanti neįmanomą dalyką. Štai „Evangelijos pagal Matą“ teiginys: „Lengviau kupranugariui išlįsti pro adatos ausį [ąsą], negu turtingam įeiti į Dievo karalystę“.

Šiame Wiesławo Myśliwskio romane „Adatos ąsa“ – senovinė kalvoto miesto parko arka, pro kurią jaunystė skriejo į svajonę, meilę, pro kurią senatvės laiptai veda į prisiminimus, į buvusį laukinį, žalią slėnį, kurio jau nebėra ir kuris išvis nežinia ar buvo, kurioje dabar susitiko jaunystė ir senatvė.

„Adatos ąsa“ – gilios išminties kupinas romanas, jaudinanti meditacija apie žmogaus likimą, atmintį ir istoriją, intymių santykių slėpiningumą, o visų pirma apie jaunystės ir senatvės prasmę, ribas, paslaptis.

Pastaraisiais metais lietuvių kalba išleisti nemažo atgarsio sulaukę W. Myśliwskio romanai „Traktatas apie pupelių gliaudymą“, „Akiratis“ ir „Paskutinis išdalijimas“.

„... ne senatvė kalta, kad ji nemadinga, panašiai kaip ir jaunystė, kad ji madinga. Gal čia slypi kokia dabartinio pasaulio idėja. Ar tai kada nors pasikeis, nežinau. Viduramžiais, kuriuos nagrinėju, senatvė buvo ne tik atminties lobynas, bet ir neginčijamas autoritetas sprendžiant reikšmingiausius dalykus. O šiandien sakoma, kad senieji stabdo pasaulio žengimą į priekį. Bet, gerai pagalvojus, tik į senatvę sužinoma, kad pasaulio žengimas į priekį yra jaunystės iliuzija. Tai tik Žemės rutulys sukasi po mūsų kojomis, o mes trepsime vietoje, apsimesdami, kad žygiuojame. Nes ką gali reikšti į priekį, jeigu ne į mirtį?“

„Jaunystė juk tokia trumpa. Po jaunystės visa kita yra savęs vertimas, geriausiu atveju įprotis, gyventi. Jeigu ne jaunystė, kuo tą likusią dalį maitintume? Jeigu padėtume tą likusią, net ir ilgiausią, dalį ant svarstyklių lėkštės, o ant kitos ne tiek daug mūsų jaunystės metų, neabejotinai nusvertų jaunystė. Blogiausiu atveju svarstyklių lėkštės liktų viename lygyje. Gal tai ir yra visa būties prasmė, bent aš taip manau...“

Wiesław Myśliwski (g. 1932) – vienas iškiliausių šiuolaikinių lenkų rašytojų, dramaturgų, vienintelis du kartus pelnęs garbingiausią Lenkijoje Nikės literatūrinę premiją, daugelio Lenkijos ir tarptautinių apdovanojimų laureatas.


  • 2020 metų verstinės knygos rinkimų nugalėtoja

  • Autorius: Wieslaw Mysliwski
  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 372
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9785417011177

Parašykite atsiliepimą apie "Adatos ąsa"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Adatos ąsa", kurią skaitytojams dovanoja Wieslaw Mysliwski. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Wieslaw Mysliwski su knyga "Adatos ąsa" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Adatos ąsa" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Wieslaw Mysliwski. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Adatos ąsa" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Adatos ąsa" perkama kartu