0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.

  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina internetu: 16,69 €
Kaina knygyne: 17,99 €*
Sutaupote: 1.30 € (8%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.


2021-06-30 16.69 InStock
Į krepšelį
Knygos "Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m." aprašymas

Mitus paneigiančioje ir akis atveriančioje knygoje „Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.“ buvęs Didžiosios Britanijos ambasadorius Maskvoje Rodric Braithwaite atskleidžia Rusijos patirtį Afganistano kare.

Sovietų okupacijos istorija Afganistane yra gana gerai žinoma. Komunistai užgrobė vargingą šalį, kad turėtų priėjimą prie Persų įlankos. Afganistano mudžahedai laikėsi iš paskutiniųjų, kol CŽV agentai atėjo į pagalbą su amerikiečių ginklais. Pažeminti mūšyje, sovietai greitai atsitraukė. Tai puiki istorija... tačiau ji niekada neįvyko.

Daugiausiai knygoje „Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.“ autorius remiasi rusų šaltiniais ir interviu, parodo karą pačių rusų akimis – ką apie jį kalba politikai, pareigūnai, kariai, patarėjai, žurnalistai.

Kaip buvęs ambasadorius Maskvoje autorius dalijasi unikaliomis įžvalgomis. Tai istorija, kuri buvo iškraipyta tiek Šaltojo Karo propagandos, tiek dar devynioliktame amžiuje gimusios konfrontacijos tarp Rusijos ir Britų imperijų. Šis pasakojimas veda skaitytoją nuo didžiosios politikos Kremliuje iki vienišo šauktinio kalnų apsaugos poste. O palyginimai su šiandieniniu Afganistanu iškalbingesni nei galima tikėtis.

Diplomato Rodrico Braithwaite knyga „Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.“ pasirodė 2011 metais, kai amerikiečiai paskelbė pradedantys pasitraukimą iš Afganistano.

Intriguojančioje knygoje „Afgancy“. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.“ R. Braithwaite drąsiai meta iššūkį viskam, kas žinoma apie sovietus Afganistane. Jis siūlo žvilgsnį iš vidaus į šį karinį epizodą, kuris taip menkai ištirtas. Analizuodamas ir kalbėdamas apie savo patirtį, jis parodo karą tokį, kokį jį matė rusai – invazija buvo gynybinis atsakas į chaotišką situaciją kaimynystėje. Jie ketino sukurti stabilią vyriausybę, apsaugoti didžiuosius miestus ir treniruoti policiją bei ginkluotąsias pajėgas. Tačiau misija vis plėtėsi, o aukų skaičius augo.
R. Braithwaite parodo, kokį žlugdantį poveikį šis karinis konfliktas turėjo kariams, jų šeimoms ir visuomenei.

„R. Braithwaite yra vienas ryškiausių ir emocionaliai paveikiausių diplomatų, kurie ėmėsi rašyti“.
Financial Times

„Meistriškai parašyta knyga, kuri paaiškina painius įvykius, vedusius iki sovietų invazijos, ir pateikia naujų įžvalgų apie šį karą. Amerikai lėtai traukiantis iš Afganistano, tai yra labai svarbi knyga“.
Newsweek

„Tai galutinis pasakojimas apie sovietų įsiveržimą į Afganistaną, pakeliui sugriaunantis keletą mitų.“

The Sunday Times

Rodric Braithwaite (g.1932 m.) – britų diplomatas ir rašytojas, buvo Didžiosios Britanijos ambasadorius Maskvoje nuo 1988 iki 1992 m.

Iš anglų kalbos vertė Edmundas Juškevičius


  • Autorius: Rodric Braithwaite
  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 472
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955266754

Parašykite atsiliepimą apie "Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m."

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie karą

Rodric Braithwaite parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m., kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m. aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m. už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Rodric Braithwaite tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m." perkama kartu