0

„Afgancy“. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.

  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 16,69 €
Knygyne: 17,99 €*
Sutaupote: 1.30 € (8%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

„Afgancy“. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 472
  • ISBN ar kodas: 9789955266754

2020-05-31 16.69 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Mitus paneigiančioje ir akis atveriančioje knygoje „Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.“ buvęs Didžiosios Britanijos ambasadorius Maskvoje Rodric Braithwaite atskleidžia Rusijos patirtį Afganistano kare.

Sovietų okupacijos istorija Afganistane yra gana gerai žinoma. Komunistai užgrobė vargingą šalį, kad turėtų priėjimą prie Persų įlankos. Afganistano mudžahedai laikėsi iš paskutiniųjų, kol CŽV agentai atėjo į pagalbą su amerikiečių ginklais. Pažeminti mūšyje, sovietai greitai atsitraukė. Tai puiki istorija... tačiau ji niekada neįvyko.

Daugiausiai knygoje „Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.“ autorius remiasi rusų šaltiniais ir interviu, parodo karą pačių rusų akimis – ką apie jį kalba politikai, pareigūnai, kariai, patarėjai, žurnalistai.

Kaip buvęs ambasadorius Maskvoje autorius dalijasi unikaliomis įžvalgomis. Tai istorija, kuri buvo iškraipyta tiek Šaltojo Karo propagandos, tiek dar devynioliktame amžiuje gimusios konfrontacijos tarp Rusijos ir Britų imperijų. Šis pasakojimas veda skaitytoją nuo didžiosios politikos Kremliuje iki vienišo šauktinio kalnų apsaugos poste. O palyginimai su šiandieniniu Afganistanu iškalbingesni nei galima tikėtis.

Diplomato Rodrico Braithwaite knyga „Afgancai. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.“ pasirodė 2011 metais, kai amerikiečiai paskelbė pradedantys pasitraukimą iš Afganistano.

Intriguojančioje knygoje „Afgancy“. Sovietai Afganistane 1979–1989 m.“ R. Braithwaite drąsiai meta iššūkį viskam, kas žinoma apie sovietus Afganistane. Jis siūlo žvilgsnį iš vidaus į šį karinį epizodą, kuris taip menkai ištirtas. Analizuodamas ir kalbėdamas apie savo patirtį, jis parodo karą tokį, kokį jį matė rusai – invazija buvo gynybinis atsakas į chaotišką situaciją kaimynystėje. Jie ketino sukurti stabilią vyriausybę, apsaugoti didžiuosius miestus ir treniruoti policiją bei ginkluotąsias pajėgas. Tačiau misija vis plėtėsi, o aukų skaičius augo.
R. Braithwaite parodo, kokį žlugdantį poveikį šis karinis konfliktas turėjo kariams, jų šeimoms ir visuomenei.

„R. Braithwaite yra vienas ryškiausių ir emocionaliai paveikiausių diplomatų, kurie ėmėsi rašyti“.
Financial Times

„Meistriškai parašyta knyga, kuri paaiškina painius įvykius, vedusius iki sovietų invazijos, ir pateikia naujų įžvalgų apie šį karą. Amerikai lėtai traukiantis iš Afganistano, tai yra labai svarbi knyga“.
Newsweek

„Tai galutinis pasakojimas apie sovietų įsiveržimą į Afganistaną, pakeliui sugriaunantis keletą mitų.“

The Sunday Times

Rodric Braithwaite (g.1932 m.) – britų diplomatas ir rašytojas, buvo Didžiosios Britanijos ambasadorius Maskvoje nuo 1988 iki 1992 m.

Iš anglų kalbos vertė Edmundas Juškevičius

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu