0

Aiškinamasis kompiuterijos terminų žodynas

Informacija

Aiškinamasis kompiuterijos terminų žodynas

  • Leidėjas: Vilniaus universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2016
  • Formatas: 18x25, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 484
  • ISBN ar kodas: 9789986680512

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Aiškinamasis kompiuterijos terminų žodynas" aprašymas

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institutas išleido „Aiškinamąjį kompiuterijos terminų žodyną“.

Kompiuterija – viena iš sričių, kurios terminija yra labiausiai keičiama ir nuolat atnaujinama. Atsirandant naujoms technologijoms, atsiranda ir poreikis jas taisyklingai įvardyti.

Nors iki šiol jau būta kompiuterijos, informacinių technologijų terminų ir informatikos profesinės leksikos žodynų, tačiau sparti šios srities plėtra skatina nuolat tikslinti ir pildyti esamą terminiją. „Aiškinamasis kompiuterijos terminų žodynas“ – išskirtinai tik terminų žodynas. Terminų apibrėžtys formuluojamos kuo tiksliau, paprastai pateikiamos vienu sakiniu. Žodyne teikiami ir aprašomi ne tik pagrindiniai, šiuo metu plačiai vartojami ir jau nusistovėję kompiuterijos ir informatikos terminai, bet ir nauji lietuviški terminai, kurių kūrimą skatina informacinė ir technologinė pažanga, programinės įrangos lokalizavimo plėtra. Pavyzdžiui, žodyne yra nemažai naujų debesijos srities terminų (mažafunkcis klientas, debesijos laikmena, mišrioji debesija, mobilioji debesija ir kt.), įtraukti terminai, kuriuos informacinių technologijų vartotojas dažniausiai mato kompiuterio ir kitų įrenginių ekrane, jie aptinkami įvairiose elektroninėse mokymo priemonėse.

Žodyną sudaro daugiau kaip 5100 terminų straipsnių. Tai informatikos specialistų pripažinti, Informatikos terminijos komisijos apsvarstyti ir kalbininkų terminologų teigiamai įvertinti terminai.

Termino straipsnį sudaro terminas, jo apibrėžtis ir atitikmuo (-enys) anglų kalba. Termino straipsnyje taip pat gali būti rodomi jo ryšiai su kitais terminais, sinonimai (jei yra), siūloma papildoma informacija. Į žodyną įtraukta apie 30 vartosenoje vis dar pasitaikančių neteiktinų terminų, pvz.: draiveris (= tvarkyklė), desktopas (= darbalaukis), printeris (= spausdintuvas), sausainiukas (= slapukas), selfis (= asmenukė) ir kt.

Žodyne teikiami įvairių sričių kompiuterijos terminai: aparatinės įrangos, kompiuterių tinklų, interneto svetainių, elektroninio pašto, saityno, debesijos, operacinių sistemų, žmogaus ir kompiuterio sąveikos, programavimo, failų ir dokumentų apdorojimo, kompiuterinės grafikos, programų lokalizavimo ir internacionalizavimo, kompiuteriuose vartojamų ženklų ir kt.

Šis žodynas parengtas pagal Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto vykdytą projektą „Visuomenei aktualios programinės įrangos lokalizavimas, programoms reikalingų priemonių sukūrimas“ (priemonė „Lietuvių kalba informacinėje visuomenėje“ (VP2-3.1-IVPK-12-K), 2012-04-01–2014-09-30). Leidybą finansavo Lietuvos mokslo taryba.

Parašykite atsiliepimą apie "Aiškinamasis kompiuterijos terminų žodynas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Aiškinamasis kompiuterijos terminų žodynas, kurią skaitytojams dovanoja Valentina Dagienė, Tatjana Jevsikova. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Valentina Dagienė, Tatjana Jevsikova su knyga Aiškinamasis kompiuterijos terminų žodynas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Aiškinamasis kompiuterijos terminų žodynas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Valentina Dagienė, Tatjana Jevsikova. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Aiškinamasis kompiuterijos terminų žodynas palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Aiškinamasis kompiuterijos terminų žodynas" perkama kartu