0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Aiškinamasis psichologijos terminų žodynas

  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina internetu: 19,99 €
Kaina knygyne: 22,39 €*
Sutaupote: 2.40 € (11%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Aiškinamasis psichologijos terminų žodynas


2021-04-30 19.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Aiškinamasis psichologijos terminų žodynas" aprašymas

Lietuvoje dirba daugiau kaip du tūkstančiai psichologų ir jų skverbimuisi į vis naujas kasdienio gyvenimo sritis galo nematyti. Psichologijos raida veikia tarsi išcentrinis mechanizmas, kuriantis tokį žmogaus psichikos, jos prigimties sampratų margumyną, kad vienos ir tos pačios mokslo šakos atstovai pradeda nebesusikalbėti. O juk ir specialistų savitarpio supratimo pagrindas yra kalba - tiek bendrinė, tiek atskiros srities terminija -joje vartojamų sąvokų ir terminų visuma.

"Aiškinamasis psichologijos terminų žodynas" - Lietuvos psichologijos istorijoje jau antras aiškinamasis žodynas. Mokslo ir enciklopedijų leidykla dar 1993 metais pagal rusiškąjį parengė lietuvišką Psichologijos žodyną. Per tuos metus daug kas pasikeitė ne tik Lietuvoje, bet ir Lietuvos psichologijoje. Albino Bagdono ir Eglės Rimkutės "Anglų-lietuvių kalbų psichologijos žodynas" (2013) buvo tik mėginimas surasti tinkamiausius lietuviškus atitikmenis anglų kalbos terminams. Todėl džiugu, kad Valstybinė lietuvių kalbos komisija palaikė Vilniaus universiteto iniciatyvą ir ne tik iš dalies finansavo naujo žodyno rengimą, bet ir prisidėjo prie jo tobulinimo. Ypač daug žodyno rengėjams padėjo Terminologijos pakomisė.

1993 metais išleistame Psichologijos žodyne buvo aiškinama apie 1300, dabartiniame - apie 2300 terminų. Norint aprėpti visas psichologijos kryptis, teorijas ir praktikas, reikėtų terminiją išplėsti bent iki dvidešimties tūkstančių terminų, taigi šis Žodynas nėra baigtinis.

Žodynas pirmiausia skiriamas psichologijos studentams, doktorantams, dėstytojams, praktikams, mokslininkams ir mokslo populiarintojams, rašantiems psichologijos klausimais. Neabejotina, kad juo naudosis ir gretimų sričių specialistai - psichiatrai, logopedai, pedagogai, ypač specialieji pedagogai, socialiniai darbuotojai, lietuvių kalbos normintojai, redaktoriai ir vertėjai.

Rengėjai tikisi, kad šiuo leidiniu kukliai prisideda ne tik prie psichologinės kultūros plėtros, visuomenės švietimo, bet ir prie lietuviškosios terminijos kūrimo ir tobulinimo.Parašykite atsiliepimą apie "Aiškinamasis psichologijos terminų žodynas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Specializuoti žodynai

Albinas Bagdonas, Remigijus Bliumas parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Aiškinamasis psichologijos terminų žodynas, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Aiškinamasis psichologijos terminų žodynas aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Aiškinamasis psichologijos terminų žodynas už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Aiškinamasis psichologijos terminų žodynas? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Albinas Bagdonas, Remigijus Bliumas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Aiškinamasis psichologijos terminų žodynas" perkama kartu