TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Aklumas

5.0
(4 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 16,62 €
Kaina su kodu: 11,64 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-04-12 Vaida

Stipri, sukrečianti, daug minčių sukelianti knyga.


2023-12-31 16.622 InStock
Į krepšelį

Knygos "Aklumas" aprašymas

Nobelio premijos laureatas José Saramago pasitelkdamas alegorines priemones savo kūriniuose nagrinėja įvairias šių dienų visuomenės problemas. Romanas „Aklumas“ pasakoja apie epidemiją, kuri apninka viso pasaulio žmones. Gebėjimo matyti praradimas pamina visas per amžius susiformavusias vertybes ir iškelia į paviršių nepatraukliąją žmonijos veido pusę.

Nežinomais metais, nežinomame mieste netikėtai apanka vairuotojas. Tada regėjimo netenka jį apžiūrėjęs gydytojas, po jo – kitas pacientas. Aklumas pradeda sparčiai plisti. Matantieji stengiasi izoliuoti infekuotuosius, pradeda steigti jiems prieglaudas, kuriomis iš pradžių dar rūpinasi, tačiau plintant epidemijai visi ligotieji paliekami likimo valiai. Visuomenę apima baimė ir šokas. Nutraukiamas elektros, vandens tiekimas, į prieglaudas nebevežamas maistas, gatvėse prasideda beprotystė.

Viso to liudininkė – regėjimo nepraradusi moteris. Tačiau bijodama būti atskirta, ji neprisipažįsta, kad mato. Kartu su savo vyru izoliuota prieglaudoje moteris tampa liudininke, pasakojančia apie visuomenės nužmogėjimą, išlendančius skaudulius, aukų ir budelių formavimąsi. Pasakodamas iš pažiūros postapokaliptinę istoriją, autorius kelia daugybę klausimų apie šiuolaikinę visuomenę, kuri vadovaujasi principais „nematau, tai ir neskauda“. Ar aklame pasaulyje įmanoma išlaikyti žmogiškumą? Reginčiai moteriai vis dažniau kyla mintis, kad epidemiją ji daug lengviau išgyventų, jei nematytų, kas darosi aplinkui.

Romanui „Aklumas“ būdingas tipinis portugalų autoriaus José Saramago rašymo stilius. Jis nenaudoja tiesioginės kalbos, dialogus įterpia į tekstą ir tiesiog pradeda didžiąja raide. Rašytojo sakiniai itin ilgi, o vieninteliai naudojami skyrybos ženklai yra taškas ir kablelis. Iš pradžių toks tekstas gali pasirodyti keblus, tačiau José Saramago turi gebėjimą įtraukti į savo nagrinėjamas temas.

José Saramago (1922-2010) – portugalų žurnalistas ir rašytojas apdovanotas prestižine Nobelio premija. Autorius neišgalėjo siekti aukštojo mokslo, todėl amatų mokykloje išsimokslino šaltkalviu. Visgi, gyvenimui jis užsidirbo rašydamas straipsnius į įvairius leidinius. Rašytojas išleido keletą knygų, tačiau didelės sėkmės jos nesusilaukė. Ir tik 1947-tais metais pasirodęs romanas „Terra do pecado" atkreipė skaitytojų dėmesį. Kitos jo knygos buvo populiarios tiek gimtojoje šalyje, tiek pasaulyje. Lietuviškai išverstos knygos – „Aklumas“, „Rikardo Rejišo mirties metai“, „Evangelija Pagal Jėzų Kristų“ (vertinama ypač prieštaringai), „Kai mirtis nusišalina“, „Praregėjimas“ ir „Kainas“.

Iš anglų kalbos vertė Leonas Judelevičius; vertimą atnaujino Lina Černiauskaitė


  • Nobelio literatūros premijos laureato knyga

  • Autorius: Jose Saramago
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 296
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094274336

Kiti taip pat domėjosi


2023-04-12

Stipri, sukrečianti, daug minčių sukelianti knyga.

2021-05-07

Knyga apie plintančią baltojo aklumo pandemiją, kurios akivaizdoje mūsų nūdienos įvykiai ir gyvenimo tempas tampa mažyčiai ir bereikšmiai. Stipri, vietomis net širdies ritmą pagreitinanti knyga, istorija apie tai, kaip net sunkiausiomis ir, atrodo, beviltiškomis gyvenimo valandomis privalome išlikti žmonėmis, nenusiristi į dugną ir netapti primityviais padarais. Įdomus rašymo stilius - rašome ištisai eilutėmis, vienodu tempu, be jokių pokalbių intarpų, tekste pats skaitytojas randa veikėjų dialogus, mintis ir išgyvenimus. Stipru.

2020-07-27

savotiškai atskleidžiama, kokie vistik primityvūs yra žmonės; kaip dingsta dvasingumas susidūrus su pandemija...

2020-07-15

kaip ir visas Saramago puiki knyga, beveik apie koronavirusą iš anksto

Parašykite atsiliepimą apie "Aklumas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Aklumas", Jose Saramago. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Jose Saramago su knyga "Aklumas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Aklumas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jose Saramago. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Aklumas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Aklumas" perkama kartu