0

Algimantas

  • Nuolaida knygai -38%
Kaina internetu: 12,99 €
Kaina knygyne: 20,69 €*
Sutaupote: 7.70 € (38%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Algimantas

  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 512
  • ISBN ar kodas: 9786094841835

2021-03-31 12.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Algimantas" aprašymas

Vinco Pietario „Algimantas“ – pirmasis lietuvių kalba parašytas romanas, debiutavęs 1904-tais metais, jau po autoriaus mirties. Istorinis romanas kviečia skaitytojus pasinerti į mūšius dėl Lietuvos valdovo sosto, dalyvauti politinėse intrigose ir patirti išdavystės skonį, draugystės vertę bei, žinoma, meilę!

Lietuviško istorinio romano žanro pradininkas Vincas Pietaris šią istoriją kurti pradėjo dar 1900-ais metais ir baigė 1902-ais. Pagrindinis veikėjas Algimantas – išgalvotas, tačiau jame akyli skaitytojai atpažins žymiausių šalies valdovų, tokių kaip karalius Mindaugas ar kunigaikštis Kęstutis, bruožų.

Istorinio romano „Algimantas“ siužetas vystomas tryliktame amžiuje, o rašytojas teigė, kad jo kūrinys nėra tikrų faktų rinkinys. Tai fikcija, autoriaus fantazijos vaisius, kaip viskas galėjo vykti anuomet. Visgi, dalis veikėjų buvo realios istorinės asmenybės, o Vincas Pietaris rėmėsi įvairiais metraščiais ir laikėsi istorinės chronologijos.

Nuo pat pirmųjų puslapių skaitytojai įtraukiami į veiksmą bei nuotykius. Kunigaikštis Romanas užpuola Krisnos pilį, nužudo kunigaikštį Tranaitį ir pagrobia jo sūnų Algimantą. Ištikimas tarnas berniuką, pavadintą kitu vardu, randa tik po dešimtmečio. Algimantas grįžta į tėvynę ir planuoja atsikovoti valdovo sostą iš savo dėdės Aršiojo. Kelionės namo metu jis sutinka mylimąją Danutą, kuriai taip pat teks nemaža dalis nuotykių.

„Algimantas“ – pirmasis lietuviškas istorinis romanas, kuriame aiškiai jaučiamas lietuviškumo puoselėjimas, stipri blogio ir gėrio priešprieša, patriotinės ir žmogiškosios vertybės. Ši knyga – lietuviška klasika ir didingas epas apie kovą už laisvę. Prieš daugiau nei šimtą metų rašytas romanas aktualus išlieka ir šiandien.

Vincas Pietaris (1850-1902) – rašytojas, publicistas, pirmojo lietuviško istorinio romano autorius. Vincas Pietaris studijavo Maskvos universitete. Po studijų vedė ir gyveno Ustiužno mieste, 1896-tais metais buvo grįžęs į Lietuvą, bet čia gyveno neilgai ir grįžo į tą patį Rusijos miestą. Autorius Maskvoje susipažino su Jonu Basanavičiumi ir jo paskatintas pradėjo rašyti straipsnius lietuviškai spaudai. Istorinį romaną „Algimantas“ Vincas Pietaris parašė lietuviškos spaudos draudimo metais ir tik po jo mirties dalis knygos iš pradžių buvo išleista JAV.

Trumpas aprašymas geros knygos neatstos, tad kviečiame istorinį romaną įsigyti internetu ir nerti į nuotykių sūkurį. Skaitėte? Patiko? Palikite atsiliepimą ar apžvalgą! Ir, žinoma, pirkti online kviečiame kitų knygų už gerą kainą. Jų aprašymai, ištraukos, santraukos, puslapių skaičius, formatas – informacija, kuri padės įvertinti, ko tikėtis, o akcijos ir išpardavimai yra puiki proga apsipirkti pigiau.

Parašykite atsiliepimą apie "Algimantas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Nuotykių ir istoriniai romanai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Algimantas, kurią skaitytojams dovanoja Vincas Pietaris. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Vincas Pietaris su knyga Algimantas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Algimantas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Vincas Pietaris. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Algimantas palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Algimantas" perkama kartu