-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: 123KNYGA
Grožinė literatūra SUPERKAINA >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Alisa Stebuklų šalyje

4.8
(13 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-03-23 Veronika

Gražūs paveikslėliai, puiki istorija vaikams


Šiuo metu neparduodama

2022-07-31 4.49 SoldOut

Knygos "Alisa Stebuklų šalyje " aprašymas

Anglų rašytojo Charles Lutwidge Dodgson, savo kūrybą pasirašiusio slapyvardžiu Lewis Carroll, knyga „Alisa Stebuklų šalyje“ pirmą kartą pasirodė 1865-tais metais. Tai kultinė literatūros vaikams klasika, kurios pagrindinė veikėja Alisa, ko gero, yra viena žymiausių septynmečių mergaičių pasaulyje. Sunku net suskaičiuoti, kiek daug kartų istorija buvo ekranizuota, o jos siužetas ir charakteriai įkvėpė kitų autorių adaptacijas.

Nuolat visur skubantis Baltasis Triušis, aikštinga Stebuklų šalies vadovė Širdžių Karalienė, keistuolis, ekscentriškasis Skrybėlius, klastingai išsišiepęs Češyro Katinas, kaljaną rūkantis grybo gyventojas Vikšras ir kiti – knygos „Alisa Stebuklų šalyje“ personažai, kuriuos atpažįsta net tie, kurie niekada neskaitė šios istorijos. Istorijos, kuri prasidėjo, kai viena nuobodžiaujanti mergaitė nusekė paskui baltą triušį ir įkrito į gilią jo olą. Tokią gilią, kad krisdama spėjo ir pasvajoti, ir pagalvoti, ir apžiūrėti tunelio sienas, ir net užsimanyti miego.

O įkritusi į olą Alisa tai mažėjo, tai didėjo, jos kaklas tai ilgėjo, tai trumpėjo. Mergaitė sutiko daug keistų žmonių ir gyvių, užmezgė draugystes, bandė išsisukti iš keblių padėčių ir tikrai nenuobodžiavo.

Tradiciškai nurodoma, kad knygos apie Alisą yra skirtos vaikams, tačiau daug skaitytojų tuo abejoja ir tikina, kad tik suaugusieji supras visas autoriaus išslapstytas mintis. Lewis Carroll laikomas nonsenso literatūros žanro pradininkas. Įdomus faktas, kad anglakalbėse šalyse knygos „Alisa Stebuklų šalyje“ citatos naudojamos taip dažnai, kad nusileidžia tik Biblijai ir garsiojo dramaturgo William Shakespeare kūriniams.

Alisos personažą įkvėpė autoriaus bičiulio dukra. Knygos pradžioje minima, kad Alisa nuobodžiauja, kol jo sesuo Lorina skaito „labai neįdomią“ knygą be paveikslėlių. Krisdama į tunelį mergaitė rūpinasi ar jos pasiilgs katytė Dina. Alisa, Lorina ir Dina – tikri seserų ir katės vardai.

Knygos siužetas nėra įprastas, todėl skaitytojai, kritikai ir net mokslininkai mėgo tekstą interpretuoti ir ieškoti įvairių prasmių, tačiau pats autorius teigė, kad Alisos nuotykiai yra paprasta pasaka sukurta konkrečių vaikų pramogai ir įvairių analizių nemėgo.

„Mažosios klasikos kolekcijos“ knyga iliustruota originaliais John Tenniel piešiniais.

Lewis Carroll (1832-1898) – anglų rašytojas, matematikas, Oksfordo profesorius. Vienos garsiausių pasaulyje knygos autorius buvo uždaras ir kuklus. Visgi, nuobodžiausiu dėstytoju laikytas žmogus sukūrė vaizduotę jaudinantį kūrinį, kuris nesensta. Tūkstančiai puikių atsiliepimų, apžvalgų, daugybė interpretacijų, ekranizacijų ir apdovanojimų kalba už save. Alisos personažai seniai nesutelpa knygoje, pvz., ar žinojote, kad spalio 10 dieną pasaulyje yra švenčiama Skrybėliaus diena?

Iš anglų kalbos vertė Liuda Petkevičiūtė.

Trumpas aprašymas geros klasikos knygos neatstos, tad rekomenduojame ją įsigyti internetu. Užtikriname, kad pirkti online patogu. Stengiamės pasiūlyti geras kainas, rengiame išpardavimus ir akcijas. Taip pat, norėdami palengvinti pirkimą, parengėme knygų aprašymus, santraukas, nurodėme puslapių skaičių, siūlome skaityti ištraukas. Geriausios knygos jau laukia jūsų! 

Daugiau leidinių su Alisa rasite serijoje: Alisa Stebuklų šalyje.


  • Pavadinimas originalo kalba: Alice in Wonderland
  • Autorius: Lewis Carroll
  • Serija: Mažosios klasikos kolekcija
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 176
  • Formatas: 11x17, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094840210
  • Vertėjas: Liuda Petkevičiūtė
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2021-10-27

2021-10-17

2021-03-23

Gražūs paveikslėliai, puiki istorija vaikams

2021-03-23

Super knygutė

2021-03-20

Tai bent knyga, ne veltui pripažinta klasika

2021-03-20

Puiki knyga

2021-03-03

Puiki istorija, autorė labai išsamiai pasakoja Alisos nuotykius. Knygą visada rinksiuosi pirmiau nei filmus.

2021-03-03

TIKRAI NE VELTUI PRIPAŽINTA KLASIKA

2021-03-03

Puiki istoriją, dailūs piešinukai ;)

2021-03-03

Rekomenduoju

2021-03-03

Liux knyga

2020-11-09

2020-10-14

Parašykite atsiliepimą apie "Alisa Stebuklų šalyje "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasikinė literatūra paaugliams, jaunimui

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Alisa Stebuklų šalyje ", kurį pristato Luisas Kerolis (Lewis Carroll). Siūlome ne tik išsamų "Alisa Stebuklų šalyje " aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Luisas Kerolis (Lewis Carroll). Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Alisa Stebuklų šalyje ". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Alisa Stebuklų šalyje " dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Alisa Stebuklų šalyje " perkama kartu