0

Amžininkai - apie 1863 metų sukilimą

Informacija

Amžininkai - apie 1863 metų sukilimą

  • Leidėjas: Bonus animus
  • Išleidimo metai: 2013
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 380
  • ISBN ar kodas: 9789955754305

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Amžininkai - apie 1863 metų sukilimą" aprašymas

Regis, apie 1863 m. sukilimą žinome viską, bet retas yra skaitęs pačių sukilimo dalyvių ir amžininkų atsiminimus. Knyga "Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą" – pirmas bandymas bent dalį jų sudėti į vieną vietą.

Šioje knygoje yra vieno žymiausių sukilėlių vadų B. Dluskio išlikusių atsiminimų nuotrupos ir V. Dembskio polemika su vyskupu Motiejumi Valančiumi apie sukilėlių kovas Varniuose, taip pat eilinių sukilėlių J. Miliausko-Miglovaros, T. Žičkaus-Žičkausko ir kitų pasakojimai apie kovas bei tremtį. Į knygą "Amžininkai – apie 1863 metų sukilimą" sudėti ir amžininkų, kurie sukilimą matė vaikystėje, bet daug sužinojo iš artimųjų pasakojimų, liudijimai. Tarp jų yra rašytojos Žemaitė, G. Petkevičaitė-Bitė, L. Didžiulienė-Žmona.
Dalis šios publikacijos atsiminimų buvo išsibarstę senojoje periodikoje ar knygose, kita dalis ilgus metus buvo prieinama tik archyvuose, skelbiama pirmą kartą ir atskleidžia sunkią sukilėlių kasdienybę, jų kovas, taip pat skirtingus amžininkų požiūrius į to meto įvykius.

Istorikai kartais kaltina atsiminimų autorius istorinės tiesos iškraipymu (nors ta „tiesa“ nuolat kinta), bet, kad ir kaip būtų, ši knyga – galimybė skaitytojui patirti, kaip 1863 m. sukilimą prisiminė jo amžininkai XIX a. pabaigoje – XX a. pirmojoje pusėje.

Parašykite atsiliepimą apie "Amžininkai - apie 1863 metų sukilimą"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Amžininkai - apie 1863 metų sukilimą, kurią skaitytojams dovanoja Remigijus Misiūnas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Remigijus Misiūnas su knyga Amžininkai - apie 1863 metų sukilimą jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Amžininkai - apie 1863 metų sukilimą patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Remigijus Misiūnas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Amžininkai - apie 1863 metų sukilimą palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Amžininkai - apie 1863 metų sukilimą" perkama kartu