0

Amžinoji Roma

5.0
(1 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
4000 knygų 30-80% pigiau
2015-10-07 virgis

va taip mokykloj reikėjo mokyt istorijos

Informacija

Amžinoji Roma

  • Leidėjas: Metodika
  • Išleidimo metai: 2012
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 208
  • ISBN ar kodas: 9786094440953

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Antikos tyrinėtoja Dalia Dilytė knygoje "Amžinoji Roma" išsamiai ir patraukliai pasakoja apie didingą Romos gyvenimą I a. po Kr.


Nedideliame Šiaurės Italijos mieste gyvena kilmingas ir visų gerbiamas Gajus Kalvizijus Severas. Jo namuose auga trys anūkai - Gajus, Kalvizija ir mažasis Publijus. Senelis moko juos pažinti romėnų tradicijas bei atskleidžia daugelio dalykų ir įvykių prasmę.


Paprastai ir suprantamai parašyta knyga bus patraukli kiekvienam,
siekiančiam pažinti romėnų gyvenimą ir buitį, religiją, meną, valstybės
santvarką, kariuomenę, knygų leidybą ir bibliotekas. Kad skaityti būtų
smagiau, kai kuriuos personažus autorė išgalvojo, tačiau daugelis knygos
veikėjų yra realūs asmenys.


Taip pat skaitykite Dalios Dilytės knygą "Heladės šviesa", kuri supažindins su Senovės Graikija, kurioje turime ieškoti šiuolaikinės
literatūros, mokslo, sporto, vaizduojamojo meno ir teatro ištakų.


Įžanga


Įžanga

Jokių abejonių nekelia paplitęs teiginys, jog Graikijos kultūrą Europai perdavė Romos kultūra. Tačiau Romos neturėtume įsivaizduoti kaip elektros laido, retransliacijos bokšto ar mažutėlaitės mikroschemos, perduodančios didžiulius informacijos srautus. Perėmę daugelį graikų kultūros elementų, romėnai juos perdirbo, pritaikė sau ir neprarado taip branginto tautinio savitumo. Šioje knygelėje ir siekiama parodyti specifinius romėnų kultūros bruožus.

Pasakojimo veiksmas vyksta nedideliame Šiaurės Italijos mieste šimtaisiais mūsų eros metais. Daugelis veikėjų yra realūs asmenys, duomenis apie juos galima rasti knygos pabaigoje esančioje rodyklėje. Kitus personažus teko išgalvoti. Vaizduodama į antrąjį amžių po Kristaus žengiančią Romą, stengiausi aprėpti ir ankstesnius svarbiausius jos istorijos bei kultūros dalykus. Antrasis šimtmetis tarsi viską susumuoja, nes tai bu¬vo paskutiniai normalaus Romos valstybės egzistavimo laikai. Trečiajame amžiuje ją jau drebino vergų sukilimai, barbarų puolimai, perversmai (pasikeitė beveik keturiasdešimt impe-ratorių), o ketvirtajame pagoniškąją Romą pamažu nustelbė krikščioniškoji Roma. Penktasis amžius laikomas jos žlugimo amžiumi. Trajano laikai - paskutinė proga pažvelgti į aukščiausią pakilimo tašką pasiekusią drausmingų karių, orių matronų, energingų valstybės vyrų, auksarankių amatininkų, darbščių valstiečių Romą.

Autorė


2015-10-07

va taip mokykloj reikėjo mokyt istorijos

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu