0

Anglai keleiviai

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 566
  • ISBN ar kodas: 9786094663185

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Anglai keleiviai" aprašymas

XIX a. istorija papasakota šiuolaikinės literatūros kalba. Romane „Anglai keleiviai“ – vienos kelionės iš Anglijos į Tasmaniją istorija. Tolimas kelias vandenynu į salą prie Australijos krantų, kuri tūkstantmečius gyvavo atskirta nuo civilizacijos. Ant denio – trys keleiviai, kurių tikslai neįprastoje kelionėje į kitą pasaulio kraštą skiriasi kaip diena ir naktis. Arba kaip Anglija ir Tasmanija.

1857 m. kapitonas Illiamas Quillianas Kewley ir jo romo kontrabandininkų gauja nusikaltimo metu pagaunami britų muitininkų. Romas konfiskuojamas, o patys nusikaltėliai priversti išpirkti kaltę - jie privalo nugabenti du anglus į atokią Tasmanijos salą. Pirmasis jų – dvasininkas, vikaras Geoffrey Wilsonas. Jis įsitikinęs, kad Tasmanija – Šventajame Rašte aprašytas Rojaus sodas. Su juo keliauja daktaras Thomas Potteris, turintis visai kitokių užmačių. Jis vysto rasinę teoriją, todėl tikisi tolimoje saloje rasti ją pagrindžiančių įrodymų. O laivo kapitonas, žinoma, galvoja apie galimybę nugabenti ten pelningą romo siuntą.

Tasmanija - kontrastų šalis. Toje pačioje saloje gyvena plušantys britų katorgininkai vietiniai aborigenai, verčiami taikytis prie vietinės administracijos kuriamų naujosios visuomenės projektų, ir aristokratiškų manierų karininkų žmonos, kurioms gyvenimas Tasmanijoje prilygsta tremčiai. Deja vietinių gyventojų pasirinkimas paprastas – tapti civilizuotais arba mirti.

Knygos „Anglai keleiviai“ siužetas vystomas dviem paraleliais pasakojimais. Viename jų – trijų laivo keleivių pasakojimai. Antrame – vietinio aborigeno atsiminimai. Juose apmąstomas skaudus vietinių gyventojų susidūrimas su britų kolonistais ir jų bandymas prisitaikyti prie britų primestų taisyklių. Knyga kalba dvidešimčia skirtingų balsų, kurių kiekvienas pasakoja savo istoriją. Visi balsai susijungia į triukšmingą balsų simfoniją, kurioje – kultūrų konflikto ir kolonizacijos siaubo atgarsiai. Tačiau nuotykių kupiną siužetą papildo girdimos juoko, intrigų ir nesusipratimų natos.

Romanas „Anglai keleiviai“ nominuotas prestižiniam Man Booker apdovanojimui ir įvertintas Whitebread premija. The Daily Telegraph teigia, kad Matthew Kneale parašė romaną, „kuriam sukurti ne vienam šiandienos rašytojui pristigtų vaizduotės ar ištvermės“. Niūrus ir kartu juokingas romanas, kuriame Rojaus paieškas papildo aborigenų išnaikinimas, – taip apie romaną kalba The New York Times.

Knygos autorius Matthew Kneale gimė scenaristo ir vaikų rašytojos šeimoje, užaugo apsuptas literatūros. Baigęs vidurinę, britų rašytojas studijavo Naujųjų laikų istoriją Oksfordo universitete. Todėl romanas „Anglai keliautojai“ pagrįstas istoriniais faktais ir puikiu XIX a. aplinkybių išmanymu. Autoriaus teigimu, kalbėti apie Britų Imperijos istoriją be nutylėjimų ilgą laiką buvo tabu, todėl šis romanas yra tarsi iššūkis visuomenei.

Iš anglų kalbos vertė Daiva Vilkelytė

Parašykite atsiliepimą apie "Anglai keleiviai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Nuotykių ir istoriniai romanai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Anglai keleiviai, kurią skaitytojams dovanoja Matthew Kneale. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Matthew Kneale su knyga Anglai keleiviai jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Anglai keleiviai patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Matthew Kneale. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Anglai keleiviai palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Anglai keleiviai" perkama kartu