0

Anglų-lietuvių kalbų teisės žodynas. English-Lithuanian Law Dictionary

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Anglų-lietuvių kalbų teisės žodynas. English-Lithuanian Law Dictionary

  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 1998
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 525
  • ISBN ar kodas: 9986-02-492-7

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Anglų-lietuvių kalbų teisės žodynas. English-Lithuanian Law Dictionary" aprašymas
Anglų - lietuvių kalbų teisės žodynas yra pirmas ir bene vienintelis didesnės apimties tokio pobūdžio šių dviejų kalbų specialus žodynas. Jo apimtis - daugiau kaip 24 tūkstančiai žodžių ir žodžių junginių, sudarančių kone visų dabartinės ES, Didžiosios Britanijos, JAV teisės šakų (administracinės, civilinės, komercinės, konstitucinės, procesinės, tarptautinės) terminijos pagrindą. Šiek tiek įdėta anglų kalboje leidžiamoje teisinėje literatūroje įsigalėjusių lotynų ir prancūzų kalbų žodžių ir žodžių junginių, teisininkų profesinėje kalboje dažniau pasitaikančių šnekamosios kalbos ar žargono žodžių ir santrumpų. Žodyne pateikiamas ir didelis pluoštas bankininkystės, biržos, ekonomikos, draudimo, mokesčių, prekybos, verslo terminų vartojamų dabartinėje teisinėje literatūroje bei praktikoje.
Šis žodynas sudarytas remiantis ES, JAV ir Didžiojoje Britanijoje visuotinai pripažintų aiškinamųjų teisės žodynų leidimais, taip pat kitose šalyse pastaraisiais metais pasirodžiusiais dvikalbiais anglų ir kitų kalbų panašaus pobūdžio žodynais.
Tai nėra tipiškas terminų žodynas. Pirma, antraštinių žodžių lizduose dedama daug daiktavardinių ir veiksmažodinių žodžių junginių, dažniausiai pasitaikančių teisės kalboje ir ypač reikalingų verčiant. Antra, žodyne pateikiama teisės kalbai būdingų posakių, sintaksinių struktūrų. Specifinės svetimos teisės sąvokos ir institucijos, neturinčios lietuviškų terminų ar pavadinimų, aiškinamos plačiau.
2012-04-25

Įdomu būtų perversti, ar šiame žodyne prie lietuviškų žodžių rodyklės nurodyti tik puslapiai - reikia žodžio po visą puslapį ieškot, ar kiekvienas žodis turi savo numerį, kaip kad Daukšo ir kt. 2003 m. leistame chemijos terminų aiškinamajam žodyne. Pastarasis be galo patogus. Išvis patogiausia būtų įsigyti žodyną kompaktiniame diske.

Parašykite atsiliepimą apie "Anglų-lietuvių kalbų teisės žodynas. English-Lithuanian Law Dictionary"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra


Dažniausiai su "Anglų-lietuvių kalbų teisės žodynas. English-Lithuanian Law Dictionary" perkama kartu