0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Apie literatūrinę "Žagarų" grupę ir ne tik

Kaina internetu: 7,99 €
Kaina knygyne: 10,99 €*
Sutaupote: 3.00 € (28%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-10-31 7.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Apie literatūrinę "Žagarų" grupę ir ne tik" aprašymas

"Gimiau Vilniuje, kuris anuomet priklausė Lenkijos valstybei. Tačiau mano šeima buvo glaudžiai susijusi ne tik su senąja, bet ir su moderniąja Lietuva. Mano tėvas buvo poetas Teodoras Bujnickis, kuri Czeslawas Miloszas pavadino „paskutiniuoju Didžiosios Kunigaikštystės bardu", kartu cituodamas žinomą jo eilėraštį apie Lietuvą.

Mano mama Anna Stawska, kilusi iš mišrios lietuvių ir lenkų šeimos, augo etninėje Lietuvoje, Panevėžyje. Ir aš, būdamas vaikas, ten praleidau keletą karo metų. Todėl galiu bemaž pritaikyti sau Miloszo žodžius, kuriuos jis ištarė po Nobelio premijos įteikimo:

Gera yra gimti mažame krašte, kuriame gamta atitinka žmogaus mastelį, kur amžiams bėgant sugyveno kartu skirtingos kalbos ir skirtingos tikybos.

Nes ir tarpukario Vilnija, nepaisant sienos, skyrusios ją nuo vadinamosios Kauno Lietuvos, priklausė šiam mažajam kraštui. Aš dėkoju likimui, kad gimiau Vilniuje, nepaprasto grožio mieste, į kurį nuolat grįžtu ir su kuriuo jaučiu nepertraukiamą ryšį. „Niekad tavęs, mieste, negalėjau palikti", - galiu dar sykį pakartoti Miloszo žodžius.

Dėl šių emocinių priežasčių leidausi į didįjį intelektualinį nuotykį su Lietuvos ir Vilniaus literatūra bei kultūra. Į šią knygą sudėtose apybraižose ir studijose daugiausia susitelkiama į tos neįprastos paribio erdvės problemas. Siekiu parodyti daugeliu gijų susijusią daugiakultūrę ir daugiaetnę bendriją, kaip ją atspindėjo tos lenkų literatūros srovės, kurios rėmėsi šio nepaprasto krašto, plytinčio tarp Nemuno ir Neries, tradicijomis, erdve ir kraštovaizdžiu.

Tai buvo sudėtinga bendrija, kurią daug sykių mėgino sunaikinti nacionalistiniai konfliktai. Ne veltui knygoje sudėtų tyrinėjimų centre atsiduria „Žagarai" - laikraštis ir literatūrinė grupė. Ir ne tik dėl vieno iš šios grupės įkūrėjų Czeslavvo Miloszo, bet ir dėl viso poetų bei publicistų kolektyvo, išreiškusio lenkų, lietuvių, baltarusių ir žydų bendrystės idėją. Si idėja buvo priešinga siauram provincialumui ir atvira Didžiosios Kunigaikštystės istorijai, kurios paveldui taip pat skiriu daug dėmesio."

Tadeusz BujnickiParašykite atsiliepimą apie "Apie literatūrinę "Žagarų" grupę ir ne tik"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kultūros knygos

Tadeusz Bujnicki parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Apie literatūrinę "Žagarų" grupę ir ne tik", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Apie literatūrinę "Žagarų" grupę ir ne tik" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Apie literatūrinę "Žagarų" grupę ir ne tik" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Apie literatūrinę "Žagarų" grupę ir ne tik"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Tadeusz Bujnicki tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Apie literatūrinę "Žagarų" grupę ir ne tik" perkama kartu