Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Apie pedagogiką

3.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 7,69 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-03-03 Mo

Klasikos veikalų negalima vertinti remiantis siauru požiūriu "kas tinka šių dienų vertybėms". Gerai kad išleidžiama šis tas iš senosios klasikos; šis trumpas Kanto veikalas puikiai papildo jau esamus gausius jo vertimus prieinamus lietuvių kalba.


2022-10-31 7.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Apie pedagogiką" aprašymas

Immanuel Kant yra žymus vokiečių filosofas, laikomas moderniosios filosofijos pradininku. Jo darbai „Grynojo proto kritika“ ir „Praktinio proto kritika“ padarė didelę įtaką vėlesnėms filosofų kartoms ir nepraranda aktualumo net šiomis dienomis. Savo paskaitų knygoje „Apie pedagogiką“ autorius aiškina apie vaikų lavinimo ir pačios pedagogikos svarbą.

„Apie pedagogiką“ aptaria disciplinos, kultūros, nuovokumo ir moralės temas. Immanuel Kant nagrinėjo vaiko fizinę, psichinę ir emocinę gerovę. Filosofas pateikė įvairių praktinių pasiūlymų, kaip mokyti vaikus būti pajėgiais ir sėkmingais naujos kartos piliečiais.

Immanuel Kant teigė, kad žmogus yra vienintelė gyva būtybė, kuriai reikalingas išsilavinimas. Labai svarbu yra suprasti ugdymo, disciplinos ir tobulėjimo reikšmę. Filosofas drąsiai teigė, kad žmogų žmogumi daro tik išsilavinimas. Autorius rašė, kad išsilavinimas skiriasi nuo mokymo. Jis tikėjo, kad išsilavinimas apima mąstymą, o mokymas – ne. Imanueliui Kantui švietimas buvo charakterio ugdymas ir moralinių maksimumų mokymas. Autoriaus tyrinėjo galimus mokymosi sprendimus pabrėždamas būtinybę vaikus traktuoti kaip vaikus, o ne kaip miniatiūrinius suaugusius.

Teigiamas filosofo požiūris į švietimo poveikį apima ir įsitikinimą, kad žmogaus prigimtį galima nuolat tobulinti. Autorius taip pat teigė, kad pedagogika ir edukologija turėtų būti dėstomos universitetuose. Aštuonioliktame amžiuje tai buvo labai novatoriška mintis. Immanuel Kant knyga „Apie pedagogiką“ padarė didelę įtaką šiuolaikinei filosofijai ir švietimui. Jo požiūris tapo plačiai pripažintas kaip svarbiausias filosofinis balsas, o įtaka buvo jaučiama beveik visose humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. Šis leidinys padėjo pamatus dabartinei pedagogikai.

Filosofas Immanuel Kant gimė 1724-tais metais, Prūsijoje. Jis yra viena įtakingiausių moderniosios filosofijos asmenybių. Vos šešiolikos I. Kantas pradėjo studijuoti Karaliaučiaus universitete. Čia jis mokėsi matematikos, fizikos, logikos ir etikos. Po tėvo mirties studijas teko nutraukti ir I. Kantas pradėjo dirbti mokytoju. Vėliau studijas jis baigė ir ėmė dėstyti Karaliaučiaus universitete. Filosofais tapę studentai pripažino, kad Kanto mintys jiems padarė didelę įtaką. Reikšmingiausi jo kūriniai yra „Grynojo proto kritika“ ir „Praktinio proto kritika“. Iš viso autoriaus bibliografijoje yra apie 30 knygų.

Iš anglų kalbos vertė Leonas Jovaiša


  • Autorius: Imanuelis Kantas
  • Serija: Apie
  • Leidėjas: Hubris
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 112
  • Formatas: 12x16, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786099608747

Kiti taip pat domėjosi


2021-03-03

Klasikos veikalų negalima vertinti remiantis siauru požiūriu "kas tinka šių dienų vertybėms". Gerai kad išleidžiama šis tas iš senosios klasikos; šis trumpas Kanto veikalas puikiai papildo jau esamus gausius jo vertimus prieinamus lietuvių kalba.

2021-02-14

Vertimas labai prastas. Be to, Kanto pedagogikos metodai neatitinka šių dienų vertybių - filosofas pateisina psichologinį ir fizinį smurtą.

Parašykite atsiliepimą apie "Apie pedagogiką"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Filosofijos knygos

Immanuel Kant pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Apie pedagogiką", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Apie pedagogiką" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Apie pedagogiką" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Apie pedagogiką"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Immanuel Kant tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Apie pedagogiką" perkama kartu