0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Apie savo kraštą ir jo žydinčias tvoras…

Kaina internetu: 14,29 €
Kaina knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 0.70 € (5%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Apie savo kraštą ir jo žydinčias tvoras…


2021-04-30 14.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Apie savo kraštą ir jo žydinčias tvoras… " aprašymas

Ši knyga - skola Lietuvos etnologams, studentams ir etnine kultūra besidomintiems skaitytojams. Per keliolika metų susikaupė pluoštas tekstų, kurie dėl vienos ar kitos priežasties liko nepublikuoti (pavyzdžiui, mokslinių konferencijų pranešimai ir tezės) arba buvo publikuoti ne lietuvių kalba ir ne Lietuvoje leidžiamuose žurnaluose bei knygose (pavyzdžiui, į ukrainiečių kalbą verstos Algirdo Juliaus Greimo knygos įvadas), arba įvairiais metais pasklido periodikoje.

Kas nors gali pasakyti: „O kam to reikia?" Pabandysiu atsakyti. Pirma - ne taip paprasta surinkti į vieną leidinį šitaip išsibarsčiusius straipsnius, recenzijas ir ypač - interviu. Antra - tokia praktika gana įprasta. Taip radosi Balio Buračo knyga „Lietuvos kaimo papročiai", Bronislavos Kerbelytės „Lietuvių tautosakos kūrinių prasmės", Liberto Klimkos „Lietuviškųjų švenčių rate", Marijos Gimbutienės „Laimos pakylėta: straipsniai, recenzijos, pokalbiai, polemika, laiškai, vertinimai, prisiminimai" ir kt. Trečia - mano įsitikinimu, etnologas pirmiausia privalo triūsti savo tautos labui, o jau paskui skleisti savo darbo vaisius įvairiomis kalbomis plačiajam pasauliui.

Knygą sudaro trys skyriai, į kuriuos medžiaga sudėliota ne tiek pagal problematiką, kiek pagal žanrą - straipsniai, recenzijos ir interviu. Visų straipsnių objektas - įvairios lietuvių etnologijos temos (papročių ar kurio nors jų segmento analizė; atskiro simbolio genezė ir simbolika; mokslininko portreto štrichai; reiškinio sistemos paieškos). Recenzijų skiltyje dėmesys skiriamas pastaraisiais metais publikuotoms etnologų monografijoms, kolektyviniams darbams (enciklopedijoms) bei „į širdį kritusiems" etninės kultūros puoselėtojų - praktikų organizuotiems renginiams. Savo problematika nuo straipsnių bei recenzijų niekuo nesiskiria ir rinkinyje pateikiami įvairiuose Lietuvos dienraščiuose bei žurnaluose publikuoti interviu. Juose aptariamos etninės kultūros istorijos, šiuolaikinio žmogaus santy¬kio su etnine kultūra ir kitos problemos.

Tekstai rinkinyje sudėlioti chronologiškai pradedant naujausiais. Atidesnis skaitytojas pastebės, kad dalis jų rašyta dar pirmajame dešimtmetyje po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. Tuo metu Lietuvos etnologija tam tikru požiūriu formavosi iš naujo - vadavosi iš sovietinės etnografijos ideologinių gniaužtų. Stigo ir šaltinių, ir metodologinių prieigų, ir patirties. Žinau, kad šiandien šiuos tekstus rašyčiau visiškai kitaip, tačiau juk negali išsižadėti, atsisakyti savo jaunystės...

Rimantas BalsysParašykite atsiliepimą apie "Apie savo kraštą ir jo žydinčias tvoras… "

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie etnografiją

Rimantas Balsys parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Apie savo kraštą ir jo žydinčias tvoras… , kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Apie savo kraštą ir jo žydinčias tvoras… aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Apie savo kraštą ir jo žydinčias tvoras… už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Apie savo kraštą ir jo žydinčias tvoras… ? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Rimantas Balsys tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Apie savo kraštą ir jo žydinčias tvoras… " perkama kartu