0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios pasaulio žuvies istorija

Kaina internetu: 11,49 €
Kaina knygyne: 17,99 €*
Sutaupote: 6.50 € (37%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-09-30 11.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios pasaulio žuvies istorija" aprašymas

Švedų autoriaus Patrik Svensson bestseleris „Apie ungurius ir žmones: mįslingiausios pasaulio žuvies istorija“ yra filosofiniai pamąstymai apie paslaptingiausią pasaulio žuvį – ungurį. Taip pat tai ir žmogaus būties analizė.

Neįtikėtina, bet net ir šiandien mokslininkai apie europinį ungurį (lot. Anguilla anguilla) neturi daug žinių. Iki šiol neaišku, kaip unguriai iš tiesų dauginasi, ar turi lytį ir kodėl pasirenka tokį sudėtingą savo gyvenimo kelią. Unguriai gimsta Atlanto vandenyne, Sargasų jūroje. Jie iš karto leidžiasi į ilgą kelionę Europos link, kur pasiekę gėlus vandenis plaukia prieš srovę, kol apsistoja. Unguriai yra tokie atkaklūs, kad keliauti gali pačiomis nepalankiausiomis sąlygomis, šliaužti per dumblynus ir net kirsti sausumas. Po kelių dešimčių sėslaus gyvenimo jie patraukia atgal į Sargasų jūrą, kur dauginasi ir taip baigia savo dienas šiame pasaulyje. Paslaptingasis ungurys buvo apsėdęs ne vieną žymų mąstytoją bei mokslininką. Pamišę dėl ungurių mįslės buvo tiek Aristotelis, tiek Zigmundas Froidas.

Autorius Patrik Svensson ir pats vaikystėje su tėvu žvejojo ungurius. Vyrai valandų valandas galėdavo kantriai laukti, kol pasitaikys proga pričiupti nenuspėjamą ir paslaptingą žuvį. Žvejyba tyloje yra puiki terpė įvairiems apmąstymams. Autoriaus kelionė per ungurio paslaptis, derinant asmeninius atsiminimus ir gamtos tyrimus, tampa žmogaus būties analize, kurioje nagrinėjami svarbiausi klausimai apie mūsų visų šaknis bei likimą. „Apie ungurius ir žmones: mįslingiausios pasaulio žuvies istorija“ – įtraukiantis pasakojimas, kuris ir nustebins, ir sužavės.

Patrik Svensson tapydamas įstabų neįprasto, visiškai nesuprantamo, žavaus gyvūno portretą, rėmėsi daugybe mokslinių tyrimų, įvairia literatūra, istorija, šiuolaikine jūrų biologija, taip pat savo ir tėvo patirtimi. Knygoje skaitytojai susitiks su mokslininkais, pradėjusiais ieškoti ungurių kilmės vietos, įskaitant Danijos jūrų biologą Johannes Schmidt, kuris XX a. pradžioje vadovavo moksliniams tyrimams, norėdamas įrodyti, kad žuvų gimimo vieta yra Sargaso jūra.

Patrik Svensson gimė 1972-ais metais, Švedijoje. Jis yra meno bei kultūros žurnalistas. Debiutinė autoriaus knyga apie ungurius buvo apdovanota Augusto premija ir tapo perkamiausiu negrožiniu leidiniu Švedijoje 2019-tais metais.

Iš švedų kalbos vertė Alma Braškytė


  • Autorius: Patrik Svensson
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094793288

Parašykite atsiliepimą apie "Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios pasaulio žuvies istorija"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Užsienio tikros istorijos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios pasaulio žuvies istorija", kurią skaitytojams dovanoja Patrik Svensson. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Patrik Svensson su knyga "Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios pasaulio žuvies istorija" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios pasaulio žuvies istorija" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Patrik Svensson. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios pasaulio žuvies istorija" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios pasaulio žuvies istorija" perkama kartu