ŽAIBIŠKAS PRISTATYMAS! 94% respondentų rekomenduotų patogupirkti.lt draugui!

0

Pirkėjų atsiliepimai

Apykaklių, šalikų, skarų mezgimas virbalais

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-06-28 dovana

padovanojau mamai šią mezgimo knygą, nenusivylė


Šiuo metu neparduodama

2022-06-30 3.49 SoldOut

Knygos "Apykaklių, šalikų, skarų mezgimas virbalais" aprašymas

Tai knyga "Apykaklių, šalikų, skarų mezgimas virbalais" mokančioms megzti ir norinčioms padaryti dailų, išskirtinį aprangos aksesuarą sau ar kitam. Daugybė spalvotų nuotraukų, schemų ir brėžinių padės numegzti tokį daiktą, apie kurį svajojote.


Šioje knygoje rasite:

- daugiau nei 40 pačių įvairiausių originalių apykaklių, šalikų, skarų pavyzdžiai

- lietuviškų ir kaimyninių šalių gražiausių mezgimo tradicijų pavyzdžiai

- apykaklių, šalikų, skarų pavyzdžų mezgimo aprašai, raštų schemų paveiksliukai

Pratarmė


Šalikas ar skara gali būti pats paprasčiausias ar pats sudėtingiausias mezginys. Dažniausiai pradedantieji pirmiausia nusimezga šaliką, o patyrusieji savo meistriškumą parodo megzdami sudėtingas skaras ar šalius. Prireikia šio aseksuaro kiekvienam įvairiu metų laiku, skirtinga proga - apsisaugoti nuo šalčio, saulės, vėjo ar pasipuošti. Lietuvoje žiemos ilgos ir šaltos, taigi be vilnonių drabužių tiesiog neįmanoma išgyventi. Dauguma šioje knygoje numegztų pavyzdžių iš vilnos, įvairaus pavidalo skirti šaltajam metų laikui -apvalios apykaklės, nedidukai šalikiukai ir didžiulės skaros bei šaliai. Įvairiose šalyse mezga šalikus ir skaras nevienodai. Čia pamatysite ne tik lietuviškus vyriškus šalikus, bet kitų šalių mezgimo tradicijų elementus - Orenburgo skarų apdailos kraštus, skandinavų daugiaspalvius ornamentus, estų „museles", britų pynes ir kt. kuriais papuošiau mezginius, reikalingus Lietuvos klimatui.

Mezgami šalikai ir skaros iš įvairiausių siūlų, priklausomai nuo jų paskirties. Aš daugelį metų mezgiau iš tokių siūlų, kokius galėjau įsigyti, nes nebuvo galimybės jų pasirinkti, įpratau sumegzti visus, net mažiausius siūlų likučius. Dabar galiu pasirinkti pačius įvairiausius siūlus, bet įprotis liko. Megzdama knygą jau nebegalėjau surinkti gamintojų, tiksliai nurodyti siūlų pavadinimų. Dabar, kaip ir vaikystėje, man labai patinka megzti lietuviškų avių rankų verpimo siūlus.

Ši knyga skirta jau mokančioms megzti, tad čia neaiškinami pradmenys, bet paminėsiu šalikų ir skarų mezgimo ypatybes. Mezgant šalikus ar skaras labai svarbus laisvas akių uždėjimas, kad pirmoji eilė nesutrauktų mezginio krašto, nesugadintų viso darbo rezultato. Tą galima padaryti taip:

naudojant didesnio numerio nei mezgamas daiktas virbalus, pavyzdžiui, šaliką mezgame 2,5 numerio virbalais, o akis uždedame - 3,5 numerio; uždėję akis, virbalus pakeičiame kitais;

nuneriame storu vąšeliu reikalingo ilgio pynelę ir ją įneriame virbalu mezgimo akis;

naudojant du virbalus numezgame pirmąją eilę.

Įprasta šalikų ir skarų kraštams palikti po vieną kraštinę akį (je'gu reikia ir dvi, tokie atvejai aprašuose bus pažymėti), kuri mezginio pradžioje nukeliama, gerąja akimi nemezgant. Pasitaikys ir kitokių atvejų, juos konkrečiuose aprašuose nurodysime.

Labai dažnai mezgami šalikai ir skaros ripsu, tokiu raštu, kai visos akys mezgamos iš abiejų pusių mezgamos gerosiomis akimis, o gerojoje mezginio pusėje būna viena eilė gerosiomis, o kita - išvirkščiosiomis, abi pusės vienodos. Dažnai pasitaiko ir kojinės mezgimo raštas, kai mezgamas iš vienos pusės gerosiomis, o iš kitos pusės išvirkščiosiomis akims, o geroji mezginio pusė ir išvirkščioji - skiriasi.

Šalikai, apykaklės mezgami įvairiausiais būdais, apdaila mezgama įvairiomis kryptimis, pavyzdžiui pagrindinė dalis mezgama plokščiuoju būdu, o kraštas - apskrituoju. Sudėtingesnių darbų nubraižėme mezgimo schemas ir rodykle pažymėjome mezgimo kryptį, darbo pradžią ir pabaigą.

Šalikai gali būti sunkūs, stori ir lengvi, mezgami kiauraraščiais. Visi kiauraraščiais megzti šalikai turi būti išplaunami šiltose pamuilėse ir išdžiovinami juos padėjus ir ištempus, pritvirtinus, kad atsidarytų skylutės. Pritvirtinti reikia tik specialiais nerūdijančiais smeigtukais ar cinkuotais vinimis. Man specialaus rėmo niekas nepadarė, tai skarų džiovinimo pagrindu naudoju termoporo lakštą ir cinkuotas vinis, kuriuos nusipirkau statybinių medžiagų parduotuvėje. Beje, šis darbas reikalauja įgūdžių, bet jei nepavyko, galima pakartoti. Kiauraraščiu megztų šalikų ir skarų džiovinti pakabintų negalima, išsitampys.

Dėkoju redaktoriams, fotografui, dizaineriui, siūlų tiekėjams ir visiems pa-dėjusiems išleisti šią knygą.

Vitalija Bagdžiūnienė

  • Autorius: Vitalija Bagdžiūnienė
  • Leidėjas: Conto litera
  • Išleidimo metai: 2012
  • Knygos puslapių skaičius: 100
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786099525334

Kiti taip pat domėjosi


2021-06-28

padovanojau mamai šią mezgimo knygą, nenusivylė

Parašykite atsiliepimą apie "Apykaklių, šalikų, skarų mezgimas virbalais"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mezgimo knygos. Nėrimas vąšeliu. Kiti rankdarbiai

Vitalija Bagdžiūnienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Apykaklių, šalikų, skarų mezgimas virbalais", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Apykaklių, šalikų, skarų mezgimas virbalais" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Apykaklių, šalikų, skarų mezgimas virbalais" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Apykaklių, šalikų, skarų mezgimas virbalais"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vitalija Bagdžiūnienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Apykaklių, šalikų, skarų mezgimas virbalais" perkama kartu