0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -47%
Kaina internetu: 3,99 €
Kaina knygyne: 7,49 €*
Sutaupote: 3.50 € (47%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-07-28 ytyty

Man tai nereikalinga jokia.

Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?


2021-07-31 3.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė? " aprašymas

Vytautas Sinica (1990) – politologas, Vilniaus universiteto doktorantas, beveik dešimtmetį rašantis politinėmis temomis Lietuvos žiniasklaidoje.

Autoriaus teigimu, mūsų šalyje formuojamas apolitiškas piliečių santykis su Lietuva. Koks tai santykis? Apolitiškas žmogus gyvena Lietuvoje, bet ji nėra jam būtina ir jo nedomina Lietuvos gyvenimas. Vietoje Lietuvos apolitiškam žmogui galėtų būti kita valstybė, svarbu gerbianti jo teises ir užtikrinanti pakankamą gerovę. Apolitiškas žmogus savo apolitiškumą pats prieš save pateisina tuo, kad „politika – purvinas reikalas“, bet iš savo gyvenimo jis išmeta ne vien partinių rietenų purvą, o Lietuvos gyvenimą apskritai. Kaip išmatuoti apolitiškumą? Paklauskite savęs, ar jums rūpi faktas, kad Lietuvos gyventojai nyksta greičiausiai Europoje? Ar jus bent kiek sujaudina mintis, kad nors jūs, jūsų vaikai ir anūkai gyvensite (gal net klestėsite), gali būti, kad tas gyvenimas po 50 metų bus jau be Lietuvos arba Lietuvoje be lietuvių? Jeigu nejaudina ir nerūpi – tai apolitinė būklė.

Knyga "Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?" analizuoja demokratijos, vertybinių karų ir pačios tautos būklę Lietuvoje. Kiekvienoje jos dalyje keliami vis kiti saviti klausimai, galiausiai neišvengiantys susiliejantys į pagrindinį: Ar mums dar reikalinga Lietuva? Ar negalėtų vietoje jos būti bet kuri kita, svarbu tik kad demokratiška, žmogaus teises ir ekonominę gerovę užtikrinanti valstybė? Ar norime valdyti patys save?

"Vytauto Sinicos knyga yra iš šalies neprimesto, taigi savarankiško požiūrio į Lietuvos praeitį, dabartį ir ateitį, o kartu autentiško ir šiuolaikiško lietuviško istorinio, kultūrinio ir politinio mąstymo įkvepiantis pavyzdys. Ją taip pat galima laikyti brandžios tautinės ir valstybinės jausenos bei savivokos etalonu. Šitaip turėtų mąstyti visi lietuviškosios saviniekos komplekso atsikratę ir tautinės savigarbos bei valstybinio orumo jausmą susigrąžinusios šalies piliečiai. Šią žadinančią busti ir keltis knygą turėtų atidžiai perskaityti ir kruopščiai apmąstyti kiekvienas lietuvis, kurio nevilioja pramanytos „globalios Lietuvos” platybėse išsivaikščiojusios ir be pėdsakų išnykusios tautos lemtis."
prof. Vytautas Radžvilas, politikos filosofas, Vilniaus universiteto profesorius

"Vytautui Sinicai tinka Marko Twaino žodžiai – „jis taps prezidentu, jeigu, žinoma, iki to laiko nebus pakartas“. Kadangi ši bausmė panaikinta, dabar labiau įtikintų mintis „jeigu, žinoma, dar bus Lietuvos valstybė“. Vytautas turi dvi retai kartu pasirodančias savybes – gilesnę mintį ir ryžtą veikti."
prof. Alvydas Jokubaitis, politikos filosofas, Vilniaus universiteto profesorius

"Su vidiniu džiaugsmu ir žavesiu keliavau šioje rinktinėje diskutuojamų temų takais. Drąsus, ryžtingas, išmąstytas ir iš vidaus paliudytas žvilgsnis į šiandienos tikrovės būtį. Į patį žmogų, Valstybę, Tautą ir krikščioniškąjį tikėjimą. Būtent asmuo ir vertybės yra autoriaus centre, žvilgsnyje, mąstyme ir širdyje. Ieškojimas ne vien individo vietos pasaulio ar Europos kontekste, bet siekimas sąmoningo ir atsakingo, laisvo asmens buvimo šiame pasaulyje. Gebančio prisiimti atsakomybę, turinčio nuomonę, asmeniškai save dovanojančio bendrojo gėrio kūrimui. Tai knyga už, o ne prieš."
kunigas Ričardas Doveika

TURINYS

Pratarmė

I DALIS. DEMOKRATIJA. KODĖL MES LAISVĖS PRAŠOME?
1 Skyrius. Piliečių ir valdžios santykis
2 Skyrius. Žodžio laisvė ir žiniasklaida
3 Skyrius. TS-LKD „ligos istorija“: ar gali atsirasti konservatyvi politinė jėga Lietuvoje?

II DALIS. VERTYBINIAI KARAI. KAIP VISKAS TAMPA NORMA?
4 Skyrius. LGBT iššūkis: kas yra šeima?
5 Skyrius. Vaiko teisės: auklės šeima ar valstybė?
6 Skyrius. Biopolitika: kam gyventi, o kam mirti?
7 Skyrius. Krikščionybė ir politika: ar Dievo vieta virtuvėje?

III DALIS. TAUTA. AR MUMS DAR REIKALINGA LIETUVOS VALSTYBĖ?
8 Skyrius. Nacionalizmas: bus Lietuva, tik be lietuvių?
9 Skyrius. Europa kryžkelėse: kaip išsaugoti tautų Europą?
10 Skyrius. Tiltas į Vilniją: ar susikalbėsime su lenkakalbiais?
11 Skyrius. Apginti istoriją: ar nustosime gėdytis didvyrių?2020-07-28

Man tai nereikalinga jokia.

2020-02-23

Labai plačiai apima ir šiandienos Pasaulyje aktualias temas nagrinėja.
Praplečia akiratį ir sąmonigumą.
Įvertinu 10balų!
Ačiū.

Parašykite atsiliepimą apie "Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė? "

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Politikos knygos

Vytautas Sinica parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė? , kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė? aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė? už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė? ? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vytautas Sinica tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė? " perkama kartu