⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Architektūros link

Kaina: 23,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 23.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Architektūros link" aprašymas

Le Corbusier knygą „Architektūros link“ (Vers une architecture) išleido 1923-ais metais. Joje surinkti esė, kuriuos architektas parašė žurnalui „L'Esprit Nouveau“. Beje, šiuos esė 36-ių metų architektas Charles-Édouard Jeanneret pasirašinėjo Le Corbusier slapyvardžiu.

„Architektūros link“ laikoma bene svarbiausiu XX a. architektūros tekstu. Šiuo manifestu Le Corbusier taip įtikinamai pagrindė moderniosios architektūros poreikį, kad daugeliui tai atrodė vienintelis teisingas kelias. Jo siūlomas modernizmas atrodė gražus, praktiškas ir ekonomiškas. Pradžioje knygą Le Corbusier ketino pavadinti „Architektūra ir (arba) revoliucija“, tad galima suprasti, kodėl ji veikė kaip radikalus, išlaisvinantis tekstas, įelektrinantis nuo XIX a. pabaigos Europos architektūroje įsivyravusius ginčus tarp tradicijos ir novatoriškumo bei išryškinantis pokyčių poreikį po Didžiojo (Pirmojo pasaulinio) karo.

Le Corbusier „Architektūros link“ surinktos idėjos apie architektūrą ir visuomenę šiandien gali atrodyti beprotiškos, juokingos arba negailestingai autoritarinės, tačiau jomis žavėjosi ir sekė didžiuma XX a. architektų ir planuotojų. Jo idėjų priešininkai taip pat buvo aršūs. Le Corbusier buvo arba besąlygiškai mylimas, arba nuoširdžiai nekenčiamas.

Pavyzdžiui, knygos „Architektūros link“ skyriuje „Akys, negebančios matyti. Lėktuvai“ Le Corbusier skelbia „Gyvenamosios vietos vadovėlį“. Kai kurios pozicijos yra visiškai aktualios ir šiandien, praėjus beveik šimtmečiui po publikacijos.

„Reikalaukite, kad vonios kambarys būtų saulėtas, įrengtas vienoje iš didžiausių buto patalpų, pavyzdžiui, buvusiame salone. Vitrininių langų, jei įmanoma, atsiveriančių į terasą saulės vonioms, porcelianinių praustuvų, vonių, dušų, treniruoklių“, rašo vadovėlyje architektas.

Nepaseno ir daugelis kitų Le Corbusier priesakų:

„Reikalaukite didelio gyvenamojo kambario vietoj visų svetainių“.

„Reikalaukite pašalinti visus gipsinius lipdinius ir šlifuoto stiklo duris – tai prastas stilius“.

„Pirkite tik praktiškus baldus ir niekad – dekoratyvinių. Lankykitės senose pilyse, kad išvystumėte prastą didžiųjų valdovų skonį“.

„Pareikalaukite namo savininko, kad kiekvienas butas turėtų garažą automobiliui, dviračiui, motociklui“.

„Mokykite vaikus, kad namai tinkami gyventi tik tada, kai yra gerai apšviesti, o parketas ir sienos – švarios. Norėdami gerai prižiūrėti parketą, išmeskite baldus ir rytietiškus kilimus“.

„Išsinuomokite mažesnius būstus, nei gyvenote su tėvais. Galvokite apie savo veiksmų, tvarkos ir minčių ekonomiją“.

Le Corbusier knyga „Architektūros link“ yra privalomas skaitinys architektams, miesto planuotojams, kultūros istorikams ir visiems, kuriuos domina radikalių pokyčių teorijos. Tiek likusios popieriuje, tiek tapusios tikrove, jos visam laikui pakeitė mūsų supratimą apie aplinką, kurioje gyvename.

Vertė Aistė Galaunytė, Neringa Mikalauskienė


  • Autorius: Le Corbusier
  • Serija: Architekstai
  • Leidėjas: Lapas
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 272
  • Formatas: 16x25, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098198201

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Architektūros link"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Architektūros knygos

Le Corbusier pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Architektūros link", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Architektūros link" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Architektūros link" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Architektūros link"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Le Corbusier tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Architektūros link" perkama kartu