0

Argonautika

  • Nuolaida knygai -30%
Kaina internetu: 8,79 €
Kaina knygyne: 12,39 €*
Sutaupote: 3.60 € (30%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Argonautika

  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2012
  • Formatas: 15x25, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 256
  • ISBN ar kodas: 9785417010422

2021-01-31 8.79 InStock
Į krepšelį
Knygos "Argonautika" aprašymas

Sukurta penkiais šimtais metų vėliau nei Homero epai Apolonijo Rodiečio poema "Argonautika" yra didžiausias helenistinės epochos kūrinys. Tai hegzametru parašytas epinis pasakojimas, apdainuojantis Jasono ir jo bendražygių kelionę iš Heladės į tolimąją Kolchidę ir jų grįžimą atgal. Argonautai aplanko daugybę kraštų, susiduria su netikėtais pavojais, patiria įvairiausių nuotykių ir įveikia sunkias kliūtis. Poema praturtinta Senovės Graikijos mitais, pasakų elementais, vietovardžių kilmės aiškinimais, etnografiniais diskursais, istorinėmis ir geografinėmis žiniomis, gamtos vaizdais, subtiliai atskleistais veikėjų jausmais.

Šis jau du tūkstančius tris šimtus metų skaitomas vienas reikšmingiausių antikinės literatūros kūrinių į lietuvių kalbą išverstas pirmą kartą.

Dusliai dundėjo dirvoj draskomi arklo didžiuliai
Grumstai sulig žmogumi. Jasonas ardamas sekė
Jaučius ir koja galinga vis spaudė noragą į žemę,
Bėrė drakono dantis kuo plačiau į vagas išvarytas,
Nuolat gręžiojos atgal, kad jo nelauktai neužpultų
Pulkas baisus iš žemės išdygusių vyrų. O jaučiai
Arė ir slinko tolyn, žengdami varinėm kanopom.
(Ap. Rhod. III. 1333–1339)

Iš senosios graikų kalbos vertė, paaiškinimus parašė ir vardų rodyklę sudarė Audronė Kudulytė-Kairienė.

Parašykite atsiliepimą apie "Argonautika"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Argonautika, kurią skaitytojams dovanoja Apolonijas Rodietis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Apolonijas Rodietis su knyga Argonautika jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Argonautika patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Apolonijas Rodietis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Argonautika palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Argonautika" perkama kartu