-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SALE ⏳

0

Pirkėjų atsiliepimai

Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas

Kaina: 12,29 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-08-31 12.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas" aprašymas

"Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas" - išsamus kelionių vadovas po buvusių Ariogalos ir Betygalos kraštų (valsčių) teritorijas, dabartinio Raseinių rajono rytinę dalį.

Įvade trumpai aptariama šių apylinkių gamta ir svarbiausi praeities bei kultūros bruožai.

Pagrindinėje dalyje aprašytos 36 gyvenamosios vietovės, 2 miškai, pristatomi ten esantys gamtos, istorijos ir kultūros paminklai: Ariogalos (Pataklėlių) ir Ugionių šaltiniai, Mikalojaus Daukšos ąžuolas Betygaloje, Kejėnų pilkapynas, Gėluvos, Betygalos, Ročiškės ir kiti piliakalniai, Ariogalos, Betygalos, Lesčių, Butkiškės ir kitos bažnyčios bei kapinės, poeto Maironio gimtinė Pasandravyje ir tėviškė Bernotuose, Maslauskiškių vandens malūnas, Laisvės kovotojus menantys paminklai Daugėliškiu, Šilainių (Pušynės) miškuose ir kitur.

Svarbiausios 65-ios lankytinos vietos pažymėtos priešlapiuose pateikiamuose žemėlapiuose (M 1:100 000).

Leidinį iliustruoja maždaug 225 fotografijos, schemos, piešiniai, žemėlapių fragmentai.

"Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas" skiriamas kultūrinio pažintinio turizmo mėgėjams, taip pat visiems, besidomintiems Lietuvos istorija, gamtos ir kultūros paveldu.

PRATARMĖ

Mieli skaitytojai, keliautojai! Vartote knygą, kuri tęsia „Keliautojo žinyno" anksčiau išleistų kelionių vadovų po vakarų Lietuvą seriją. Šj kartą kviečiame aplankyti Ariogalos miestą, Betygalos miestelį bei jų apylinkes. Tai pastebimai suaukštaitėjęs pietrytinis Žemaitijos pakraštys, dar XIII a. egzistavusių Ariogalos ir Betygalos kraštų, arba valsčių, XV a. įkurtų pa-rapijų teritorija.

Šioje knygoje aprašomos vietos lengvai pasiekiamos nuo senojo Žemaičių plento ir naujosios Kauno-Klaipėdos automagistralės. Labiausiai jos vilioja įspūdingais padubysių peizažais, stačiašlaičiais piliakalniais, nuo Vytauto Didžiojo laikų savo istoriją pradedančiomis bažnyčiomis, pasiaukojančią Lietuvos partizanų kovą primenančiais paminklais, žymių asmenybių, visų pirma - poeto Maironio, memorialinėmis vietomis.

Keliauti čia tinka įvairiais būdais: pėsčiomis, dviračiais, automobiliais ar baidarėmis Dubysos upe. Atvykusiųjų laukia geri, ne itin apkrauti automobilių keliai, praminti takai. Dalis objektų, ypač esantys Dubysos regioninio parko teritorijoje, puikiai parengti lankymui. Čia galima turiningai praleisti laiką ramioje gamtinėje aplinkoje, prisimenant klasikinę Maironio poeziją.

Šis, kaip ir ankstesnieji mūsų leidiniai, parengti ir išleisti sutelkus daugelio bičiulių, rėmėjų, ištikimų skaitytojų bei keliautojų pastangas ir iniciatyvas. Visiems tariame nuoširdų ačiū ir kviečiame įvertinti rezultatą.

Malonių įspūdžių kelionėse po Ariogalos ir Betygalos kraštą!

Autoriai


Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kelionių vadovai po Lietuvą

Vytenis Almonaitis, Junona Almonaitienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vytenis Almonaitis, Junona Almonaitienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas" perkama kartu