0

Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas

Internetu: 12,29 €
Knygyne: 13,99 €*
Sutaupote: 1.70 € (13%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas

  • Leidėjas: Keliautojo žinynas
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 12x20, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 156
  • ISBN ar kodas: 9786098063158

2020-07-31 12.29 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

"Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas" - išsamus kelionių vadovas po buvusių Ariogalos ir Betygalos kraštų (valsčių) teritorijas, dabartinio Raseinių rajono rytinę dalį.

Įvade trumpai aptariama šių apylinkių gamta ir svarbiausi praeities bei kultūros bruožai.

Pagrindinėje dalyje aprašytos 36 gyvenamosios vietovės, 2 miškai, pristatomi ten esantys gamtos, istorijos ir kultūros paminklai: Ariogalos (Pataklėlių) ir Ugionių šaltiniai, Mikalojaus Daukšos ąžuolas Betygaloje, Kejėnų pilkapynas, Gėluvos, Betygalos, Ročiškės ir kiti piliakalniai, Ariogalos, Betygalos, Lesčių, Butkiškės ir kitos bažnyčios bei kapinės, poeto Maironio gimtinė Pasandravyje ir tėviškė Bernotuose, Maslauskiškių vandens malūnas, Laisvės kovotojus menantys paminklai Daugėliškiu, Šilainių (Pušynės) miškuose ir kitur.

Svarbiausios 65-ios lankytinos vietos pažymėtos priešlapiuose pateikiamuose žemėlapiuose (M 1:100 000).

Leidinį iliustruoja maždaug 225 fotografijos, schemos, piešiniai, žemėlapių fragmentai.

"Ariogalos ir Betygalos kraštas. Keliautojo žinynas" skiriamas kultūrinio pažintinio turizmo mėgėjams, taip pat visiems, besidomintiems Lietuvos istorija, gamtos ir kultūros paveldu.

PRATARMĖ

Mieli skaitytojai, keliautojai! Vartote knygą, kuri tęsia „Keliautojo žinyno" anksčiau išleistų kelionių vadovų po vakarų Lietuvą seriją. Šj kartą kviečiame aplankyti Ariogalos miestą, Betygalos miestelį bei jų apylinkes. Tai pastebimai suaukštaitėjęs pietrytinis Žemaitijos pakraštys, dar XIII a. egzistavusių Ariogalos ir Betygalos kraštų, arba valsčių, XV a. įkurtų pa-rapijų teritorija.

Šioje knygoje aprašomos vietos lengvai pasiekiamos nuo senojo Žemaičių plento ir naujosios Kauno-Klaipėdos automagistralės. Labiausiai jos vilioja įspūdingais padubysių peizažais, stačiašlaičiais piliakalniais, nuo Vytauto Didžiojo laikų savo istoriją pradedančiomis bažnyčiomis, pasiaukojančią Lietuvos partizanų kovą primenančiais paminklais, žymių asmenybių, visų pirma - poeto Maironio, memorialinėmis vietomis.

Keliauti čia tinka įvairiais būdais: pėsčiomis, dviračiais, automobiliais ar baidarėmis Dubysos upe. Atvykusiųjų laukia geri, ne itin apkrauti automobilių keliai, praminti takai. Dalis objektų, ypač esantys Dubysos regioninio parko teritorijoje, puikiai parengti lankymui. Čia galima turiningai praleisti laiką ramioje gamtinėje aplinkoje, prisimenant klasikinę Maironio poeziją.

Šis, kaip ir ankstesnieji mūsų leidiniai, parengti ir išleisti sutelkus daugelio bičiulių, rėmėjų, ištikimų skaitytojų bei keliautojų pastangas ir iniciatyvas. Visiems tariame nuoširdų ačiū ir kviečiame įvertinti rezultatą.

Malonių įspūdžių kelionėse po Ariogalos ir Betygalos kraštą!

Autoriai

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu