0

Arvydas Šaltenis. Tapyba

Internetu: 34,99 €
Knygyne: 42,79 €*
Sutaupote: 7.80 € (19%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Arvydas Šaltenis. Tapyba

  • Leidėjas: Modernaus meno centras
  • Išleidimo metai: 2014
  • Formatas: 25x29, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 340
  • ISBN ar kodas: 9786098136081

34.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Arvydas Šaltenis – vienas žymiausių šiuolaikinių Lietuvos dailininkų. XX amžiaus 8-ajame dešimtmetyje jis su grupe bendraamžių sukėlė tapybos lūžį ir atsinaujinimą, atsisakė romantinio patoso, aštriai vaizduodamas nenuglaistytą realybę ir individo laisvę slegiančią sistemą. Šaltenis tarp savo kartos yra nuosekliausias ekspresionistinis realistas, kūryboje jam svarbiausia gyvenamojo meto istorijos ženklai.

Britų meno istorikas Edwardas Lucie-Smithas, atkreipęs dėmesį į Šaltenio aistringą laisvės siekimą atmetant bet kokias konvencijas ir tabu, rašė: „Jei Šaltenis būtų gimęs ne lietuviu, o britu, jo kūrybą būtų galima interpretuoti kaip pankiško impulso pasireiškimą vizualiniuose menuose.“

Laisvės siekį menininkas visada reiškė ne vien savo kūryba, bet ir aktyvia gyvenimo pozicija. Vienas iš 8–9 dešimtmečių lietuvių dailės lyderių Šaltenis padarė įtaką kelioms menininkų kartoms kaip tapytojas ir pedagogas. Arvydas Šaltenis – tai Lietuvos Pilietis, aistringas kovojantis tiek už Lietuvos laisvę, tiek už atskirų individų, jaunų menininkų galimybes laisvai išskleisti sparnus.

Knygos "„Arvydas Šaltenis. Tapyba“" autorė dailėtyrininkė profesorė humanitarinių mokslų daktarė Raminta Jurėnaitė šioje monografijoje išsamiai tyrinėja Šaltenio kūrybos temas, pristato jo biografiją ir darbų panoramą. Albume pateikiamos 164 didelės svarbiausių Šaltenio darbų reprodukcijos bei pilnas visų leidimo metu žinomų darbų sumažintų reprodukcijų katalogas. Knyga taip pat iliustruota Šaltenį bei jo aplinką pristatančiomis fotografijomis, pateikiami jo mokinių bei brolio rašytojo Sauliaus Šaltenio prisiminimai apie dailininką bei paties menininko pamąstymai apie savo gyvenimą bei kūrybą.
Patraukliai ir prieinamai parengtas leidinys bus naudingas ne tik meno bendruomenei, bet neabejotinai bus įdomus ir plačiajai visuomenei.
Šis albumas reprezentatyvus savo turiniu bei poligrafine kokybe, o taip pat būdamas dvikalbis (tekstas lietuvių ir anglų kalbomis) kartu gali būti puiki dovana ir Lietuvos svečiams.

Knygos dailininkas Jokūbas Jacovskis
Kalbos: lietuvių, anglų
Vertėjas Darius Sužiedėlis

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu