0

Aštuntoji diena

  • Nauja knyga
Kaina internetu: 12,99 €
Kaina knygyne: 16,19 €*
Sutaupote: 3.20 € (20%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Aštuntoji diena

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 480
  • ISBN ar kodas: 9786094665042

2020-09-30 12.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Aštuntoji diena" aprašymas

1962-1963 metais autorius Thornton Wilder dvidešimt mėnesių praleido atsiskyręs nuo šeimos ir draugų. Tuo metu jis pradėjo rašyti romaną „Aštuntoji diena“. Knygos veiksmas prasideda atokiame kalnakasių kaimelyje, kur dvi šeimos – Ašliai ir Lansingai – susikimba dėl įvykdytos žmogžudystės.

Džonas Ašlis apkaltinamas nužudžius Lansingų šeimos galvą. Priežastis – menamas romanas su Lansingo žmona. Stebuklingas kaltinamojo Džono Ašlio pabėgimas mirties bausmės įvykdymo išvakarėse pradeda jo paties vaikų, bei Lansingo šeimos likimo pasakojimą. Šiek tiek detektyvinė ir tikrai filosofinė istorija – jaudinantis praeito amžiaus pradžios amerikietiškasis epas.

Kai Džonas pabėga, jo šeima lieka be pajamų. Sūnus Rodžeris pasikeičia vardą ir keliauja į Čikagą, norėdamas šeimai uždirbti bent kažkiek pinigų. Po virtinės padienių darbų jis tampa laikraščių straipsnių autoriumi. Viena Džono dukra taip pat susikuria pseudonimą ir tampa garsia dainininke. Pats bėglys bando susigrąžinti prarastą tikėjimą ir kurti naują gyvenimą Čilėje.

Romane „Aštuntoji diena“ jaučiami ryšiai su Šventuoju raštu, kuriame pasakojama apie pasaulio sukūrimą. Sakoma, kad Dievas sutvėrė pasaulį per septynias dienas. Ar lemta sulaukti aštuntosios – galimybės ištaisyti visas ankstesnes klaidas? Autoriaus kūrinys egzistencinis. Narpliodamas dviejų šeimų likimą jis analizuoja visą žmoniją ir jos ateitį.

Thornton Wilder istoriją pasakoja lėtai, pamažu vis atskleisdamas detales, kurios galiausiai paaiškina visas žmogžudystės aplinkybes, tikruosius kaltininkus ir netikėtą nuteistojo pabėgimą. Pakeliui autorius nagrinėja socialines ir filosofines problemas bei apibūdina savo viziją apie žmogaus būtį ir šalies gerovę.

1968-tais metais romanas „Aštuntoji diena“ buvo apdovanota Nacionalinės knygos premija.

Thornton Wilder (1897-1975) – amerikiečių rašytojas ir dramaturgas, už savo kūrybą tris kartus apdovanotas Pulicerio premija. Autorius Jeilio universitete baigė bakalauro studijas, vėliau Prinstono universitete įgijo prancūzų kalbos magistro laipsnį. Thornton Wilder dėstė poeziją ir literatūrą Čikagos, Harvardo, Prinstono ir kituose prestižiniuose Amerikos universitetuose. Rašytojas parašė septynis romanus ir sukūrė šešias pjeses. Šias galėjo pamatyti ir Lietuvos teatro gerbėjai. Spektaklius pagal keturias Thornton Wilder pjeses pastatė garsus mūsų šalies režisierius Gytis Padegimas.

Iš anglų kalbos vertė Juozas Subatavičius

Parašykite atsiliepimą apie "Aštuntoji diena"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Aštuntoji diena, kurią skaitytojams dovanoja Tornton Wilder. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Tornton Wilder su knyga Aštuntoji diena jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Aštuntoji diena patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Tornton Wilder. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Aštuntoji diena palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Aštuntoji diena" perkama kartu