⭐ -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SKAITOM

0

Pirkėjų atsiliepimai

Atpažinimo kodas

Kaina: 19,79 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 19.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Atpažinimo kodas" aprašymas

Šis leidinys „Atpažinimo kodas“ - netiesioginė pažintis su Edmundo Stasiulio asmenybe, inicijuojama talentingo architekto autobiografinio pasakojimo apie gyvenimo patirtis ir kūrybinę veiklą. Versdamas knygos puslapius skaitytojas susipažins ne tik su E. Stasiulio darbais, bet ir su jo asmenybę formavusia aplinka. Akivaizdus autoriaus noras apmąstant savo kūrybą, pasaulėžiūrą, santykius su kolegomis ir užsakovais ne tik pateikti faktus ir aprašyti įvykius, bet ir atskleisti jų priežas-tis. Autobiografija - subjektyvus pasakojimas. Paskleisdamas visą asmeninės patirties spalvų paletę autorius sukuria skaitytojui galimybę pažinti jį patį ir jo kūrybą.

„Jau savo architektūrinės veiklos užuomazgose siekiau suvokti šios puikios profesijos giluminę prasmę. Aiškiai supratau, kad sukurti savitą architektūrinės raiškos kalbą, suformuoti erdvinių ir funkcinių sprendimų „atpažinimo kodą" labai sudėtinga. Turiu pripažinti, kad vientiso, besitęsiančio eilę metų, projektavimo principo neturėjau, nors visada siekiau „įsiklausyti" į kontekstą ir vizualiai susieti atskirus projektuojamo statinio komponentus į vientisą erdvinį organizmą. Ne visada tai pavykdavo įgyvendinti. Kartais rezultatai nuvildavo, kai dėl įvairiausių objektyvių ir subjektyvių priežasčių užsibrėžtas tikslas nebūdavo pasiektas. Dar 1970 m. savo diplominiame darbe iš tereno kylančių masyvių tūrių ir vertikalaus bokšto priešprieša norėjau išryškinti tektoninę darną ir erdvinės kompozicijos vientisumą. Gal tai ir buvo pirminis impulsas leistis į tolesnes savojo „atpažinimo kodo" paieškas. Šias kompozicines nuostatas stengiausi įgyvendinti ir savo „didžiuosiuose" projektuose. „Litexpo" parodų rūmuose (1976-1980 m.) dominuoja įvairiais rakursais atsikartojančių architektūrinių elementų seka, užsibaigianti centriniu parodų komplekso tūriu. Panašiu principu sukomponuoti ir Kongresų rūmai (1984-2002 m.). Šiame objekte taip pat dominuoja daugiafunkcį pastatą reprezentuojantis kampinis tūris, o ritminę skalę pratęsia palei Tilto gatvę atsikartojantys administracinės dalies korpusai. Besikeičiantys laikai, objektyvios priežastys, techninės ir technologinės galimybės įtakojo architektūrinę raišką ir komponavimo principus. Tai atsispindi „Hero" verslo centro erdvinėje struktūroje. Šio objekto kompozicijos šerdimi (išryškintu „atpažinimo ženklu") pasirinkau dvi erdvėje apjungtas vertikales dominantes, praplečiančias bendrą komplekso architektūrinės raiškos skalę.“
Architektas Edmundas Stasiulis


  • Autorius: Edmundas Stasiulis
  • Leidėjas: Ex Arte
  • Išleidimo metai: 2022
  • Knygos puslapių skaičius: 246
  • Formatas: 22x29, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098010473

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Atpažinimo kodas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Memuarai apie muziką, meną, architektūrą

Edmundas Stasiulis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Atpažinimo kodas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Atpažinimo kodas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Atpažinimo kodas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Atpažinimo kodas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Edmundas Stasiulis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Atpažinimo kodas" perkama kartu