AKTYVUOKITE! -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: TAUPYKLE 

0

Pirkėjų atsiliepimai

Aukso veršis

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-06-30 10.99 SoldOut

Knygos "Aukso veršis" aprašymas

Rusų autorių dueto - Ilja Ilf ir Jevgenij Petrov - žymiausios knygos „Dvylika kėdžių“ ir „Aukso veršis“ pasirodė beveik prieš šimtą metų, tačiau su malonumu skaitomos ir nagrinėjamos iki pat šių dienų. Sovietų visuomenę pašiepiančius kūrinius vienija bendras veikėjas – kombinatorius Ostapas Benderis.

Knygoje „Dvylika kėdžių“ Ostapas Benderis kartu su nuskurdusiu buvusiu bajoru Kisa leidžiasi į deimantų medžioklę. „Aukso veršyje“ sukčius turi naują planą ir siekia sumedžioti milijoną rublių. Veiksmas vyksta trisdešimtųjų Rusijoje. Tuo metu kūrėsi socializmas, buvo įgyvendinamos Lenino idėjos, vykdoma kolektyvizacija. Autoriai savo kūrinyje taikliai vaizduoja tuometinį visuomenės gyvenimą, vyraujančią politiką, valdininkų darbą, besiformuojančią sovietinę kultūrą.

Tokioje aplinkoje ir vėl pasirodo Ostapas Benderis, kuris apsimetinėja garsaus leitenanto sūnumi – apsimesti įvairiais personažais yra senas geras sukčiaus triukas. Tačiau greitai gimsta nauja mintis. Benderis iššniukštinėja gandą, kad pietuose gyvena Aleksandras Ivanovičius Koreika, kuris turi užsislėpęs milijoną. Ostapas Benderis suranda du tokios pačios moralės kompanionus ir leidžiasi į naujo lobio paiešką. Jis įsitikinęs, kad Koreika milijonus atiduos pats. Praturtėjęs Ostapas susiduria su problema – kaip išleisti turtus šalyje, kurioje negali būti milijonierių?

Ilja Ilf ir Jevgenij Petrov šioje knygoje dar drąsiau pašiepia visuomenės ydas. Jie juokiasi iš tarybinių kontorų darbo organizavimo, visuotinės standartizacijos, religinių apraiškų, cenzūros bei valdžios noro reguliuoti kiekvieną gyventojo žingsnį.

Be visos satyros dar keliami ir vertybiniai klausimai. Skaitytojai verčiami pamąstyti, ar milijonas atneša laimės. Kiek pinigų reikia tam, kad jūs pagaliau jaustumėtės laimingi? Neretai visi vargai pasiekus išsvajotus turtus tik prasideda. „Aukso veršis“ nagrinėja gilias problemas, kurios aktualios net ir po šimto metų. Skaitydami knygą jusime, kad ir šiomis dienomis daugybė dalykų menkai tepakito.

„Aukso veršis“ buvo du kartus ekranizuotas (1968 ir 1993 metais), taip pat 2006-tais metais pastatytas aštuonių dalių serialas.

Ilja Ilf (1897–1937) ir Jevgenij Petrov (1902–1942) – rusų rašytojų duetas, kartu parašęs ne vieną kūrinį. Populiariausios knygos, žinoma, yra „Dvylika kėdžių“ ir „Aukso veršis“, tačiau autoriai kartu sukūrė keletą teatro pjesių, scenarijų, satyrinių trumpų istorijų įvairiems žurnalams.

Iš rusų kalbos vertė Jurgis GimberisKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Aukso veršis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Aukso veršis", Ilja Ilf, Jevgenij Petrov. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Ilja Ilf, Jevgenij Petrov su knyga "Aukso veršis" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Aukso veršis" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Ilja Ilf, Jevgenij Petrov. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Aukso veršis" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Aukso veršis" perkama kartu