Knygų su minimaliais DEFEKTAIS PAPILDYMAS Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Aukštujų Šimonių likimas

3.9
(9 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-09-08 Regina

Man Ieva Simonaitytė, visada labai patiko. Ši knyga taip pat gera, kaip ir Vilius Karalius.


Šiuo metu neparduodama

2022-05-31 8.99 SoldOut

Knygos "Aukštujų Šimonių likimas" aprašymas

Rašytojos Ievos Simonaitytės romanas „Aukštujų Šimonių likimas“ yra vienas svarbiausių lietuviškos klasikos kūrinių, per kurį skaitytojas susipažįsta su Mažosios Lietuvos istorija, kultūra, gyventojų buitimi bei papročiais.

„Aukštujų Šimonių likimas“ pasakoja apie Šimonių šeimos nuosmukį. Ieva Simonaitytė dokumentuoja įvykius nuo pat aštuoniolikto amžiaus pradžios iki devyniolikto pabaigos. Didelę reikšmę visai istorijai turi Mažajai Lietuvai didžiulį smūgį sudavęs maras, kuris pražudė ženklią dalį tuo metu gyvenusių Šimonių ir pradėjo jų giminės saulėlydį.

Pagrindinis dėmesys knygoje skiriamas ne siužetui, o veikėjų gyvenimui ir likimui. Senasis Šimonis pradeda istoriją. Jis buvo gerbiamas, teisingas bajoras, mylėjo tėvynę ir dorai auklėjo palikuonis. Liūdna, tačiau daugelis atžalų neišgyveno maro. Ir sūnūs Lukošius bei Endrius, ir dukros Lydija bei Jonė. Ir net Šimonienė neatsilaikė prieš šalį apėmusią nelaimę.

Marą išgyvenęs Šimonis savo gyvenimą baigė gindamas namus nuo vokiečių. Kartu miršta ir jo vyriausias sūnus Etmontas, kuris tikėjo savo tėvyne, taip pat išliko gyvas per didįjį marą ir nuoširdžiai puoselėjo šeimos dvarą.

Likęs gyvas sūnus Matas tęsia šeimos istoriją. Jam tenka palikti gimtuosius namus, nes šie užimti vokiečių, o kitų šeimos narių tiesiog neliko. Matas persikrausto į Aukštujus ir pradeda Aukštujų Šimonių istoriją.

Romanas – didžiulio istorinio tarpsnio liudijimas. Autorė, pati kilusi iš Mažosios Lietuvos, sklandžia proza piešia šio krašto žmonių gyvenimus ir jų virsmą, kurį nulėmė negandos, vokiečių okupacija, bajorų žlugimas bei pamatinių vertybių praradimas. Knygoje pinasi vokiška ir lietuviška kultūros, pagonybė ir krikščioniškosios tiesos. Rašytojos aprašymai detalūs ir dabar, kai Mažoji Lietuva prarasta, ypač svarbūs.

Didingas epas šiandien jau yra klasika, įtraukta į mokyklinę programą ir rekomenduojama kiekvienam, besidominčiam savo šalies istorija.

Ieva Simonaitytė (1897-1978) – lietuvių autorė, savo kūriniuose rašiusi apie Klaipėdos kraštą. Autorės likimas nebuvo lengvas. Nuo vaikystės ji kentėjo nuo sunkios ligos, mokėsi savarankiškai, tačiau buvo linkusi į kūrybą. Rašytoja išgarsėjo po to, kai už romaną „Aukštujų Šimonių likimas“ gavo valstybinę premiją ir nuo 1936-tų metų vertėsi vien rašymu.

Lietuvių literatūros lobyno knygą rekomenduojame įsigyti internetu. Įvairių žanrų knygų kainos draugiškos, o pristatymas greitas. Pirkti online ir pigiau, ir lengva, nes tereikia pasidomėti trumpais aprašymais, santraukomis, puslapių skaičiumi, leidinio formatu, perskaityti ištraukas, atsiliepimus bei apžvalgas ir pasinaudoti karštomis akcijomis bei išpardavimais.Kiti taip pat domėjosi


2021-09-08

Man Ieva Simonaitytė, visada labai patiko. Ši knyga taip pat gera, kaip ir Vilius Karalius.

2021-07-21

Mažoji Lietuva, tokia artima egzotika. Simonaitytės dėka, galima autentiškai pažinti tą be galo gražų kraštą . ir labai skauda širdį, jog dabar ten ... na patys žinot kas..

2021-07-20

Radau močiutės bibliotekoje. Bėda , jog negaliu skaityti senų knygų, pasirodo esu alergiška knygų dulkėms. Tenka įsigyti savo, nes pirmi puslapiai pasirodė bevgali įdomūs.

2021-06-29

įdomi knyga, pasakojami kelių kartų likimai

2021-06-11

nieko gero

2019-05-03

2013-09-09

Dėkojame už pastabą.

2013-09-06

Šiaip jau ne AukštŲjų, o Aukštujų Šimonių likimas ( ne aukšti Šimoniai, o iš Aukštujų kaimo).
Labai tikiuosi, kad ant knygos viršelio tokia klaida nepadaryta

2011-04-28

Mums dabar reikia skaityti, tai man taip neidomu, negaliu net suprast ka ten raso

Parašykite atsiliepimą apie "Aukštujų Šimonių likimas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Aukštujų Šimonių likimas", Ieva Simonaitytė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Ieva Simonaitytė su knyga "Aukštujų Šimonių likimas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Aukštujų Šimonių likimas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Ieva Simonaitytė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Aukštujų Šimonių likimas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Aukštujų Šimonių likimas" perkama kartu