0

Pirkėjų atsiliepimai

Aušros pažadas

4.8
(12 įvertinimai) Įvertinkite
 • Nuolaida knygai -22%
Kaina internetu: 10,99 €
Kaina knygyne: 13,99 €*
Sutaupote: 3,00 € (22%)
 • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-12-27 aušra

labai nekantrauju perskaityti šią knygą, apie kurią sužinojau pasidomėjusi apie skulptūrą vilniuj :)


2022-05-31 10.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Aušros pažadas" aprašymas

"Manai, kad taip ir turi būti. Manai, kad tai kažin kur egzistuoja, kad gali tai surasti. Tikiesi. Ieškai, viliesi, lauki. Su motinos meile gyvenimas pačioj aušroj duoda tau pažadą, kurio neištesi."

Knyga "Aušros pažadas" - tai jubiliejinis leidimas Romaino Gary 100-osioms gimimo metinėms.
Romain Gary (Romenas Gari, tikrasis vardas - Roman Kacew, 1914-1980) - plačiai pripažintas prancūzų rašytojas, daugiau nei 30 romanų autorius.

"Aušros pažado" (1960) herojų sutinkame Vilniuje. Būtent čia, Didžiosios Pohuliankos (dabar J. Basanavičiaus) gatvėje 16 numeriu pažymėtame name, prabėgo keletas Gary vaikystės metų. Vėliau būsimasis rašytojas emigravo į Prancūziją ir išgarsėjo. Gary yra vienintelis autorius, pelnęs net dvi literatūrines Goncourt'ų premijas, vieną jų Emile'io Ajaro (Emilio Ažaro) slapyvardžiu.
Autobiografiniame romane "Aušros pažadas" Gary aprašo vaikystę ir jaunystę - laiką, kurį lydėjo besąlygiška bei reikli motinos meilė ir absurdiški susidūrimai su tikrove. Pasakojime susipina švelni ironija ir tikėjimas beribėmis dvasios galiomis, žmonių tarpusavio ryšiu. "Aušros pažadas" išsiskleidžia dvejopai: tai motinos meilės pažadas, gautas gyvenimo aušroje, ir sūnaus pažadas motinai įprasminti jos auką ir atsikovoti pasaulį iš svajones trupinančio gyvenimo.

"Išduosiu paslaptį - iš viso to, ką esu parašęs, "Aušros pažadas" veikiausiai man pati brangiausia knyga. Joje daugiausia manęs, manojo pasaulio matymo ir gyvenimo."
Romain Gary, radijo interviu

Vertė Violeta Tauragienė

 • Pavadinimas originalo kalba: La Promesse de l'aube
 • Autorius: Romain Gary
 • Leidėjas: Baltos lankos
 • Išleidimo metai: 2014
 • Knygos puslapių skaičius: 360
 • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 978995523753
 • Vertėjas: Violeta Tauragienė
 • Iš kokios kalbos versta: prancūzų

Kiti taip pat domėjosi


2021-12-27

labai nekantrauju perskaityti šią knygą, apie kurią sužinojau pasidomėjusi apie skulptūrą vilniuj :)

2021-07-07

2021-06-09

Didžioji Pohulianka.. taip anksčiau vadinosi ta gatvė. Man ji viena mėgstamiausių Vilniuje, nes tokia savita, ir primena, kažkuo Ispaniją, kažkuo Prancūziją. Gaila jog senieni namai nerestauruojami..

2021-06-03

Vau! Vienas iš labiausiai jaudinančių asmeninių prisiminimų, kuriuos aš kada nors skaičiau. Tikrai skaitysiu daugiau šio autoriaus knugų.

2021-06-02

Labai patiko, kaip ir visose Gary knygose, ši yra pilna žmoniškumo ir išminties.

2021-05-19

J. Basanavičiaus gatvėje, priešais rusų dramos teatrą, šalia Lietuvos geležinkelio rūmų, yra tokia mažo berniuko skulptūra su batu rankoje. Tai ROMAN GARY, laikantis batą, kurį suvalgė dėl savo pirmosios meilės Valentinos.

2021-05-12

Graži knyga apie visus svarbiausius gyvenimo dalykus- meilės ir vilties stiprybę bei pažadus.

2021-05-06

Autoriaus biografinė istorija. Atrasite pažįstamos sostinės detalių, kadangi Gary gyveno ir Vilniuje. Buvo įdomu skaityti, bet istorija liūdinanti.

2021-04-28

Labai graži. Motinos meilė savo vaikui begalinė.

2021-04-21

Jaudinanti knyga apie gilų ir beatodairišką mamos ir sūnaus ryšį.

2021-04-16

Beprotiška ir neišmatuojama motinos meilė sūnui su visomis teigiamomis ir neigiamomis to pasėkmėmis.

2014-02-18

viena mano mylimiausių knygų

Parašykite atsiliepimą apie "Aušros pažadas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Aušros pažadas", Romain Gary. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Romain Gary su knyga "Aušros pažadas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Aušros pažadas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Romain Gary. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Aušros pažadas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Aušros pažadas" perkama kartu