0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Aušvico tatuiruotojas

4.8
(23 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -21%
Kaina internetu: 11,99 €
Kaina knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 3.00 € (21%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-04-20 Virgis

Gerai papsakota. Atspindi koncentracijos stovyklos gyvenimą ir kasdienybę. Žinoma jau daug laiko praėję nuo tų įvykių, bet stiprumo nepraranda vistiek.

Aušvico tatuiruotojas


2021-04-30 11.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Aušvico tatuiruotojas" aprašymas

Australų autorė Heather Morris savo pirmajame romane „Aušvico tatuiruotojas“ iš užmaršties prikelia skaudžią istoriją, įkvėptą realių istorinių įvykių. Knyga – dar vienas Holokausto, pražudžiusio ir suluošinusio milijonų žmonių likimus, liudijimas. Rašytoja užrašė meilės ir drąsos kupiną pasakojimą, kurį jai atskleidė Leilas Sokolovas – įkalinimą Aušvico koncentracijos stovykloje išgyvenę tatuiruotojas.

Leilas Sokolovas – reali asmenybė. Slovakijoje gimęs žydas, kartu su tūkstančiais kitų, 1942-ais metais išvežtas į Aušvico koncentracijos stovyklą Lenkijoje. Nors anksčiau jis neturėjo nieko bendro su tatuiravimu, stovykloje jam buvo skirta sąlyginai privilegijuota tatuiruotojo pareiga. Užduotis – ant riešo rašalu išbadyti kiekvieno naujo nuteistojo numerį.

Daugiau nei dvejus su puse metų kalintas Leilas Sokolovas matė nežmoniškus žiaurumus ir barbarišką elgesį su žmonėmis. Taip pat jis tapo neįtikėtinos drąsos ir gailestingumo liudininku. Rizikuodamas gyvybe Leilas naudojosi savo palyginti privilegijuota padėtimi koncentracijos stovykloje ir nužudytų žydų pinigus bei brangenybes keitė į maistą, kad pagelbėtų drauge kalinamiems nelaimėliams.

Leilo padėtis buvo šiek tiek geresnė, nei kitų kalinių, tačiau jis išnaudojo kiekvieną progą padėti kitiems. Kartą dirbdamas jis turėjo išbadyti skaičių ant išsigandusios merginos riešo. Merginos, kuri iš karto krito jam į akį ir širdį. Gita tampa Leilo švyturiu ir vilties simboliu. Tatuiruotojas atranda tikslą gyventi – jis padarys viską, kad jie išsigelbėtų ir sukurtų šeimą.

Skaičiai, kuriais naciai žymėjo žmones, nužmogino žydus ir sutraukė jų asmenybes iki numerio. Leilas Sokolovas – pagrindinis romano veikėjas – kalėdamas ištatuiravo tūkstančius numerių. Knyga – daugelio jų likimo istorija ir dar vienas žiauriausio istorijoje nusikaltimo liudijimas, kuriame šviečia vilties ir meilės spindulys.

„Aušvico tatuiruotojas“ – tai išskirtinis dokumentas, istorija apie žmogaus elgsenos kraštutinumus: apskaičiuotą žiaurumą ir impulsyvią, nesavanaudišką meilę. Sunku įsivaizduoti ką nors, ko ši istorija neįtrauktų, nesukrėstų ir nesujaudintų. Rekomenduoju ją visiems be išlygų, nepaisant to, ar skaitė šimtus Holokausto istorijų, ar nė vienos.“

Graeme Simsion, knygos „Projektas „Rožė“ autorius

„Nuoširdžiai ir jaudinamai sugebėta papasakoti tai, kas, rodos, nepapasakojama.“

Sunday Times

„Daugeliui ši knyga taps reikšmingu priminimu apie kasdienį siaubą, kurį patirdavo koncentracijos stovyklų kaliniai, o kai kuriems ji taps žinute apie tai, kaip tikra meilė išgyvena net pragariškiausioje ir nežmoniškiausiose aplinkoje.“

Publishers Weekly

„… tai galinga, sukrečianti istorija, kurią sunku pamiršti“

Kirkus Reviews

Heather Morris – iš Naujosios Zelandijos kilusi australų rašytoja. Ji daug metų dirbo Melburno ligoninėje, o tuo pačiu mokėsi rašyti filmų scenarijus. 2003-iais metais autorė susitiko su pagyvenusiu džentelmenu, kuris teigė turįs gerą istoriją. Tai buvo Leilas Sokolovas. Tarp jų užsimezgė draugystė, o Leilas išdrįso patikėti savo atsiminimus. Tai nebuvo lengvas žingsnis, nes Aušvico koncentracijos stovykloje jis dirbo tatuiruotoju, o tokios pareigos, po karo buvo smerkiamos ir laikomos pagalba naciams. Iš pradžių Heather Morris parašė scenarijų, kurį vėliau pavertė debiutinu romanu, tapusiu tarptautiniu bestseleriu.

Iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis

Nauja autorės knygą - "Cilkos kelias".


  • Autorius: Heather Morris
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 256
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094792038

2021-04-20

Gerai papsakota. Atspindi koncentracijos stovyklos gyvenimą ir kasdienybę. Žinoma jau daug laiko praėję nuo tų įvykių, bet stiprumo nepraranda vistiek.

2021-04-20

Aštri tema, skaitant negali neskaudėti nebent esi pats kažkoks sužverėjęs nacis. Bet labiausiai tai neapleidžia mintis koks žmogus gali būt ir dievas ir šėtonas viename.

2021-04-19

čia ne su knyga tiesiogiai susiję, bet pagalvojau, pasirink gyvenime tinkamą profesiją ir niekad nepražūsi. Nu arba net ne profesiją, o tiesiog kuo daugiau mokėsi, tuo daugiau galimybių.

2021-04-19

Žiauri, negailestinga ir baisi. Labai sunkiai skaitėsi, labai baisu ir aš daug verkiau. bet įveikiau. stiprių nervų žmonėms. Jautruoliai apeikit, perspėju.

2021-04-16

Nėra stipresnės jėgos už norą gyventi.

2021-04-15

pragaras zemeje. labai stipri knyga.

2021-04-15

O man kaip tik pritrūko rašytojos plunksnos aštrumo. Stilius labai prastas, tiesiog paprasta kasdienine kalba papasakota gera istorija. Rašytojus tuo ir skiriasi nuo scenaristo, nes scenaristui nereik išmanyt tiek stiliaus subtilybių.

2021-04-14

Puikus rašymo stilius, kažkaip įtraukė nuo pirmų sakinių. Man holokausto tema labai įdomi, knygų apie tai nepraleidžiu. Ši knyga neišimtis

2021-03-24

Aukso vertės knyga, paskaitykite

2021-03-20

Gavau šia knygą dovanų, puiki knyga

2021-03-20

Knyga kuri paliečia iš vidaus

2021-03-09

Nuostabus Heather Morris šedevras. Likau sužavėta šios autorės kūriniu. Stipriai paliečianti knyga.

2021-03-09

Puiki, įtraukianti knyga, paliko įspūdį.

2021-03-08

Labai labai rekomenduoju paskaityti. Tikrai nenuvils

2021-03-08

Geriausia kokia esu skaičiusi! 10/10

2021-03-08

Superinė knyga

2021-03-03

Gera knyga. Verta paskaityt,-pamąstymams ar ne perdaug dejuojam dabar ir skundžiamės savais gyvenimais.

2021-01-29

Labai patiko

2020-12-18

Autorė palietė skaudžią temą- genocidą. Kokie žiaurumai vyko tais laikais, nesuvokiama tiesiog... Labiausiai dėmesį prikaustė prie šios knygos, tai Gitos ir Leilo meilės istorija. Buvo labai smalsu kas nutiks šiems veikėjams ir jų tarpusavio santykiams, kai visas košmaras pasibaigs. Knyga palietė, pabaigoje net susigraudinau.

2020-12-18

Mačiau daug dokumentinių filmų šią tematika. Tai tiesos yra, apie tai ką rašo autorė. Kiekvienas rašytojas turo savo rašymo stilių ir įžvalgas. Tai mano nuomonę, rašytoja labai gerai viską perteikė. Rekomenduoju paskaityti.

2020-12-09

Girdėjau daug gerų atsiliepimų apie šią knygą. Tai susigundžiau ir aš nusipirkti. Pateisino lūkesčius!

2020-12-07

Mane asmeniškai labai palietė.. tos nuotraukos. O kokia pabaiga..
10/10 Papasakota labai išsamiai ir įdomiai. Tikrai labai rekomenduoju paskaityti kiekvienam.

2020-12-07

Knyga sužavėjo iki paširdžių. Istorija labai įtraukė. Esame kiekviena skaitę tokių istorijų. Bet ši išsiskiria tuo, kad visą laiką šalia blogio yra ir gėrio. Nors jo ir nedaug, bet ta viltis padeda išgyventi.

Parašykite atsiliepimą apie "Aušvico tatuiruotojas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Tikros istorijos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Aušvico tatuiruotojas, kurią skaitytojams dovanoja Heather Morris. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Heather Morris su knyga Aušvico tatuiruotojas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Aušvico tatuiruotojas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Heather Morris. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Aušvico tatuiruotojas palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Aušvico tatuiruotojas" perkama kartu