0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Azazelis

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2021-11-30 2.49 SoldOut

Knygos "Azazelis" aprašymas

Knygoje "Azazelis" populiarusis detektyvų meistras Borisas Akuninas nukelia į XIX a. pabaigos Rusiją ir supažindina skaitytojus su žaviuoju sekliu Erastu Fandorinu.

Vos dvidešimties metų sulaukęs kuklus gražuolis Fandorinas pradeda karjerą Kriminalinėje valdyboje. Kaip tik tuo metu pasklinda žinia apie keistą nutikimą – miesto parke matant daugybei žmonių nusišovė turtingas studentas. Fandorinas, žinoma, negali patikėti, kad tai ciniška savižudybė, ir pradeda tyrimą, kuris veda jį pas paslaptingą, bet labai pavojingą gražuolę.


Borisas Akuninas talentingai atkuria to meto visuomenės paveikslą, detektyvo stilius savitas bei skoningas kaip ir autoriaus kuriami veikėjai. „Azazelis“ sulaukė milžiniško populiarumo ir įkvėpė sukurti visą Ersato Fandorino nuotykių seriją.


Iš rusų kalba vertė Saulius Parulskis

IŠTRAUKA


Ksaverijus Teofilaktovičius Grušinas, Maskvos ober-policmeisterio Kriminalinės valdybos tardymo skyriaus viršininkas, su palengvėjimu atsiduso ir padėjo į kairę, į krūvelę "peržiūrėta" vakarykštės dienos svarbių nusikaltimų suvestinę. Nė viename iš dvidešimt keturių šeši šimtai tūkstantinio miesto policijos skyrių per praėjusią parą, tai yra gegužės 13 dieną, neatsitiko nieko ypatingo, dėl ko prisireiktų įsikišti Kriminalinei valdybai. Viena žmogžudystė susimušus girtiems darbininkams (žmogžudys sulaikytas vietoje), du vežikų apiplėšimai (tuo tegul skyriai užsiima), septynių tūkstančių aštuonių šimtų penkiasdešimt trijų rublių keturiasdešimt septynių kapeikų dingimas iš Rusijos-Azijos banko kasos (o tai jau apskritai Antono Semionovičiaus iš ekonominių piktnaudžiavimų skyriaus specializacija). Ačiū Dievui, liovėsi į valdybą siųsti visokią smulkmę dėl kišenvagių, pasikorusių kambarinių ir kūdikių pamestinukų - dabar tam skirta "Policijos įvykių mieste suvestinė", kuri į skyrius išsiuntinėjama antroje dienos pusėje.

Ksaverijus Teofilaktovičius saldžiai nusižiovavo ir žvilgtelėjo virš vėžlio kiaukuto pensnė j raštvedį, 14 klasės valdininką Erastą Petrovičių Fandoriną, trečią sykį perrašantį savaitinę ataskaitą ponui ober-policmeisteriui. Nieko, pagalvojo Grušinas, tegul nuo jaunų dienų mokosi kruopštumo, pats vėliau padėkos. Mat koks paprotys atsirado - plieno plunksna keverzoti, ir dar aukštiems viršininkams. Ne, mielasis, tu jau neskubėdamas, kaip anksčiau, žąsies plunksnele, su visais užraitymais ir uodegėlėmis. Jo prakilnybė pats imperatoriui Nikolajui Pavlovičiui valdant augo, tvarką ir pagarbą rangui išmano.

Ksaverijus Teofilaktovičius nuoširdžiai linkėjo berniūkščiui gero, tėviškai jo gailėjo. O kaipgi kitaip, žiauriai pasielgė likimas su ką tik iškeptu raštvedžiu. Sulaukęs devyniolikos metų liko visiškas našlaitis - motinos nuo kūdikystės neturėjo, o tėvas, karštakošis, iššvaistė turtą bergždiems projektams, ir atsisveikino su šiuo pasauliu. Geležinkelio karštligės metu praturtėjo, bankų karštligės metu bankrutavo. Kai pradėjo praėjusiais metais komerciniai bankai sproginėti vienas paskui kitą, tai daugybė padorių žmonių virto elgetomis. Patikimiausi procentiniai vertybiniai popieriai pavirto į šiukšles, į nieką. Štai ir ponas Fandorinas, atsargos poručikas, staigiai numiręs nuo širdies smūgio, nieko, išskyrus vekselius, vieninteliam sūnui nepaliko. Berniukui reiktų gimnaziją pabaigti ir į universitetą stoti, o jam - kraustykis iš namų į gatvę, užsidirbk duonos kąsnį. Ksaverijus Teofilaktovičius gailėdamas krenkštelėjo. Kolegijos raštininko egzaminą našlaitis išlaikė, tokiam išauklėtam jaunuoliui tai nesunkus dalykas, bet ko gi jis j policiją atklydo? Tarnautų sau statistikos ar bent teismo srityje. Vis romantika galvoje, vis paslaptinguosius Kardudalėjus gaudyti svajojame. O pas mus, balandėli, Kardudalėjų nėra (Ksaverijus Teofilaktovičius nepritardamas palingavo galva), pas mus tenka kelnes trinti ir protokolus rašyti apie tai, kaip miestelėnas Golopuzovas girtas būdamas teisėtą žmoną ir tris mažus vaikelius kirviu nugalabijo.

  • Autorius: Boris Akunin
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2013
  • Knygos puslapių skaičius: 224
  • Formatas: 15x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094441073

Parašykite atsiliepimą apie "Azazelis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Azazelis", kurią skaitytojams dovanoja Boris Akunin. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Boris Akunin su knyga "Azazelis" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Azazelis" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Boris Akunin. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Azazelis" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Azazelis" perkama kartu