⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Bahajų tikėjimas. Trumpa apžvalga

Kaina: 7,49 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-06-30 7.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Bahajų tikėjimas. Trumpa apžvalga" aprašymas

Bahajų tikėjimas yra sparčiai auganti pasaulinė religija, atsiradusi XIX amžiaus viduryje. Pagal geografinį paplitimą tai antra plačiausiai paplitusi religija po krikščionybės. Bahajų bendruomenės nariai atspindi žmonijos šeimos įvairovę. 2006 m. duomenimis, ji apima apie septynis milijonus tikinčiųjų1, gyvenančių daugiau nei 100 000 pasaulio vietovių ir priklausančių daugiau nei 2100 skirtingų etninių grupių.

Bahajų tikėjimą įkūrė Baha'u'llah (1817-1892). Būdamas Persijos didiko ir vyriausybės ministro sūnumi jis turėjo galimybę mėgautis prabangiu gyvenimu ir politine valdžia, pritinkančia jo socialinei padėčiai. Bet jis to atsisakė, pasirinkdamas tarnystės gyvenimą. Baha'u'llah deklaravo savo misiją 1863 m., skelbdamas, kad Jis yra Dievo pasiuntinys šių dienų pasauliui, kaip praeityje buvo pasiskelbę Jėzus ir Mahometas. Dėl šio tvirtinimo ir pažangaus mokymo Baha'u'llah ir Jo sekėjai buvo intensyviai persekiojami tiek pasaulietinės, tiek religinės valdžios. Baha'u'llah gyvenimas, darbai ir kančios yra panašūs į kitų didžiųjų religijų įkūrėjų gyvenimus ir kančias. 40 metų Jis buvo kalinamas ir tremiamas per Persijos ir Osmanų imperijas, kol pasiekė Aką, kuri dabar priklauso Izraeliui. Nors buvo priešininkų persekiojamas, Jo įtaka toliau augo.

Šiandien Baha'u'llah mokymas paplito po pasaulį. Žmonėms visuose pasaulio kraštuose jis yra vadovavimo ir įkvėpimo šaltinis tiek asmeniniam, tiek socialiniam vystymuisi.
Baha'u'llah paaiškina, kad yra tik vienas vienintelis Dievas, nors žmonės Jį vadina skirtingais vardais, kad Dievo esmė yra nepažini žmogui ir kad Dievas yra Visagalis Kūrėjas, viską Visatoje sukūręs iš meilės.
Anot bahajų raštų, visos religijos yra kilusios iš to paties dieviškojo šaltinio. Religijų įkūrėjų tikslas visuomet buvo skatinti tiek individo, tiek visuomenės gerovę. Jie norėjo atnešti taiką ir harmoniją, nesukeldami neapykantos ar karų. Baha'u'llah prilygina Dievo Pasiuntinius tobuliems veidrodžiams, atspindintiems Dievo šviesą ir taip padedantiems žmonėms atpažinti Dievą. Religijų skirtumai atsirado dėl to, kad Dievo Pasiuntiniai pasirodė skirtingais žmonijos istorijos laikotarpiais skirtingose vietovėse. Kiekvienu atveju Jų mokymai buvo skirti spręsti to amžiaus, kai Jie pasirodė, reikmėms ir problemoms.
Baha'u'llah vizija, kaip išspręsti iššūkius, su kuriais žmonija susiduria šiandien, remiasi pamatiniais pasaulinės taikos siekimo principais. Jis laiko visą žmoniją vienu bendru organizmu.

„Jūs esate vieno medžio vaisiai ir vienos šakos lapai. Rodykite vienas kitam didžiausią meilę ir gyvenkite santaikoje, draugiškai ir bičiuliš¬kai. [...J Vienybės jėga yra tokia galinga, kad gali apšviesti visą pasaulį."

Žmonijos vienijimo procesas vyksta keliais etapais, dažniausiai atliekant daug mažų praktiškų žingsnelių. Savo raštuose Baha'u'llah paaiškina esminius šio vystymosi aspektus, tokius kaip moterų ir vyrų lygių teisių užtikrinimą, prietarų atsisakymą, šeimos vienybės stiprinimą, laisvą ir atvirą dalijimąsi idėjomis.

Bahajai tiki, kad vidinis, dvasinis individo tobulėjimas turi įtakos bendram visos visuomenės vystymuisi. Malda, meditacija ir šventųjų raštų apmąstymas gali paspartinti šį vystymąsi. Kiekviena žmogiška būtybė yra lyg „kasykla, kurioje pilna neįkainojamų perlų". Tikėjimas gali padėti žmonėms ugdyti savo vidines savybes, taip atnešdamas naudos tiek patiems individams, tiek visuomenei, kurioje jie gyvena. Anot bahajų mokymo, tikrasis tikėjimas išreiškiamas darbais.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Bahajų tikėjimas. Trumpa apžvalga"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kitos religijos

Stephan A. Towfigh, Wafa Enayati pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Bahajų tikėjimas. Trumpa apžvalga", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Bahajų tikėjimas. Trumpa apžvalga" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Bahajų tikėjimas. Trumpa apžvalga" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Bahajų tikėjimas. Trumpa apžvalga"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Stephan A. Towfigh, Wafa Enayati tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Bahajų tikėjimas. Trumpa apžvalga" perkama kartu