0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Baik cirkus, Cvirka!

3.4
(5 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina internetu: 10,59 €
Kaina knygyne: 12,99 €*
Sutaupote: 2.40 € (19%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-03-22 Rūta

Puiki knyga. Istorija tokia, kokia yra. Neperrašyta.

Baik cirkus, Cvirka!


2021-04-30 10.59 InStock
Į krepšelį
Knygos "Baik cirkus, Cvirka!" aprašymas

„Baik cirkus, Cvirka! “ - biografinis romanas apie talentingą rašytoją ir politinį veikėją Petrą Cvirką (1909–1947). Nors P. Cvirka susilaukia kontroversiškų vertinimų ir šiomis dienomis, knygos autorius Gasparas Aleksa rašytoją vaizduoja kaip sudėtingo likimo žmogų, atskleisdamas įvairias jo gyvenimo detales ir įvykių aplinkybes. Romanas prasideda paskutinėmis P. Cvirkos gyvenimo dienomis, kuomet rašytojo neapleidžia mintys apie vietos realijas, graužte graužia abejonių kirminas ir ramybės neduoda žinia, jog tėvynėje jau siautėja stribai.

1947-ieji. Gegužės pirmoji. Tiksi paskutinės rašytojo Petro Cvirkos gyvenimo valandos. Tiksi atmintis. Joje atgyja Paryžius, pirmoji meilė, prancūzų rašytojai marksistai, Rusija, svajonė sukurti pasaulį be skurdo... Nepalieka ramybėje ir vietos realijos, kurios labai skiriasi nuo svajotųjų. Guodžia vien žmonos Marijos meilė. Tačiau Marija Fredoje, o jis Vilniuje. Abejonių kirminas graužte graužia, neduoda ramybės pasiekusi žinia, kad tėviškėje siautėja stribai...žudo miško broliai...

„Kur mano kaltė? Kas apsėdo? Kaip ėmiau ir įsivėliau lyg musė į voratinklį? Žudynių sustabdyti nepajėgiu. Tėvynė parduota. Aš ieškau teisybės, o naujieji šeimininkai visi lyg susitarę: „Cvirka, baik cirkus...“ Tai kas toks esu? Kas būsiu? Po metų... Po šimto metų...“ – kankinasi rašytojas, o sūnus Andriukas per slogų sapną jį guodžia: „Viskas yra vėjas, tėveli!“

Gasparas Aleksa – poetas, dramaturgas, prozininkas – skaitytojus patraukė futuristiniu romanu „Ėriukėlis stiklo ragais“, chirurgų kasdienybės istorijomis „Adomo broliai ir moterys“, pasakojimu apie disidentą kunigą Juozą Zdebskį „Šventojo Akiplėšos medžioklė“, taip pat – poezijos rinkiniais „Giedantis rupūžys“ bei „Prabudimai“. Šeštasis autoriaus romanas pasakoja apie talentingą rašytoją, prieštaringą asmenybę Petrą Cvirką.2021-03-22

Puiki knyga. Istorija tokia, kokia yra. Neperrašyta.

2021-03-01

Taigi, kad Petras Cvirka ne "paslydo", o SĄMONINGAI kolaboravo su Lietuvos okupacine SSSR valdžia niekieno NEVERČIAMAS!!! O žudė niekuo dėtus civilius ne Lietuvos partizanai, bet tarybiniai partizanai! Lietuvos partizanai nukaudavo tik Lietuvą išdavusius asmenis, tokius pačius kolaborantus su Lietuvos okupacine SSSR valdžia, kaip ir Petras Cvirka, taip pat stribus, enkavėdistus ir reguliariosios raudonosios armijos karius.

2021-02-28

Skaitytojui. Įdomu, kas tais laikais tokiomis aplinkybėmis nebūtų paslydęs? Nebent daugybė miškinių... kurie naktimis ateidavo į pamiškių sodybas ir nušaudavo vyrus vaikams matant ir nėščias moteris, kurie palikdavo šeimynas badmiriauti kovodami už Lietuvą vien už tai, kad šie eidavo į kolūkius dirbti. Puikus rašytojas Cvirka ir nereikia jo, kaip ir Salomėjos, kalti prie kryžiaus. Toks vaizdas, kad tik juodu du pasirašė. Absurdas.

2021-02-15

Linksmai liūdna gyvenimo realija. Verkėme, pagarba autoriui

2021-02-10

Petras Cvirka buvo kolaborantas su Lietuvos okupacine SSSR valdžia ir taip išdavė Lietuvą. Metas nukelti Vilniuje Petro Cvirkos paminklą!

Parašykite atsiliepimą apie "Baik cirkus, Cvirka!"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Baik cirkus, Cvirka!, kurią skaitytojams dovanoja Gasparas Aleksa. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Gasparas Aleksa su knyga Baik cirkus, Cvirka! jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Baik cirkus, Cvirka! patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Gasparas Aleksa. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Baik cirkus, Cvirka! palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Baik cirkus, Cvirka!" perkama kartu