0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Baltoji iltis

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
 • Nauja knyga
 • Nuolaida knygai -33%
Kaina internetu: 7,99 €
Kaina knygyne: 11,79 €*
Sutaupote: 3.80 € (33%)
 • Knygos išleidimo data: 2021-05-10
2021-03-29 Meda

Puiki knyga

Baltoji iltis


2021-04-30 7.99 InStock
Rezervuoti
Knygos "Baltoji iltis" aprašymas

Istorija apie žmogaus ir laukinio gyvūno draugystę – „Baltoji iltis“ pakerėjo pasaulį prieš daugiau nei 100 metų ir vis dar yra ta, kurią mielai skaito viso pasaulio vaikai ir suaugusieji.

Užburianti amerikiečių rašytojo Džeko Londono (Jack London) pasakojama istorija įvyksta aukso karštinės laikotarpiu. Kalnuose gyvenantis vilkas, kuris vėliau ir bus pavadintas Baltąja iltimi, auga laukiniame, atšiauriame pasaulyje. Jis pažįsta žmones ir kitus gyvūnus pirmiausia kaip savo priešus, kurių reikia saugotis ir kuriais negalima pasitikėti. Jo kasdienybė – kova dėl išlikimo.

Tačiau netrukus Baltoji iltis patenka į visiškai kitą aplinką ir čia atsiskleidžia geriausios jo savybės. Vilkas iki tol buvęs šalia žmonių ir jiems priklausęs, tačiau taip ir nepatyręs tikros žmogaus meilės, dabar susiranda tikrą draugą, dėl kurio yra pasiryžęs padaryti bet ką.

Pasakojimo veiksmas vyksta Kanadoje, per aukso karštinę 1890-aisiais metais. Tai visa Baltosios ilties kelionė nuo laukinio žvėries iki naminio, prijaukinto gyvūno. Ši istorija laikoma savotišku garsiausio Džeko Londono kūrinio „Protėvių šauksmas“ tęsiniu, tačiau abiejų knygų siužetai atskiri.

Originalus pasakojimo būdas - „Baltojoje iltyje“ kalbama pagrindinio herojaus – gyvūno – balsu, padeda autoriui atskleisti pasaulį ir žmones gyvūno akimis. Čia ir atšiaurus, kupinas pavojų ir grėsmės laukinis pasaulis, ir ne ką mažiau žiaurus šalia egzistuojantis žmonių pasaulis. Knygoje analizuojamos moralės, kaltės, atpirkimo temos.

„Baltoji Iltis paveldėjo geležinį kūną ir Tyrų gyvybingumą, ir jis – jo visuma ir kiekviena dalis skyrium – savo dvasia ir kūnu kibo į gyvenimą taip atkakliai, kaip ir dera visoms stiprioms būtybėms“

„Baltoji iltis“ pirmą kartą išleista 1906. Ji išversta į 89 kalbas ir perleista daugybę kartų. Pagal šią knygą sukurta net keletas filmų, taip pat buvo kuriamas ja paremtas serialas.

Jack London (Džekas Londonas, 1876–1916) – garsus amerikiečių rašytojas. Tikrasis rašytojo vardas John Griffith Chaney. Gimė San Franciske, Kalifornijoje. Mokėsi licėjuje, būdamas keturiolikos pradėjo dirbti anglių kasyklose, vėliau įsidarbino laive, kuris gaudė austres, medžiojo ruonius. Buvo patekęs į kalėjimą. Paleistas išvyko į Aliaską, kur, kaip ir daugelis tuo metu, ieškojo aukso.

Per septyniolika savo kūrybos metų Džekas Londonas parašė penkiasdešimt knygų, daug straipsnių ir politinių apybraižų. Plačiausiai žinomas ir daugiausiai skaitomas jo autobiografinis romanas „Martinas Idenas“, taip pat romanai „Jūrų vilkas“, „Rytas aušta“, „Mėnulio slėnis“, apysakos „Baltoji iltis“, „Protėvių šauksmas“, „Smokas Belju“.

1916 m. rašytojas mirė nuo inkstų ligos. Tokia oficiali versija, tačiau manoma, kad liga sukeldavo milžiniškus skausmus, todėl rašytojo mirtį galėjo nulemti morfijaus perdozavimas.


 • Pavadinimas originalo kalba: White Fang
 • Autorius: Jack London (Džekas Londonas)
 • Leidėjas: Aukso pieva
 • Išleidimo metai: 2021
 • Knygos puslapių skaičius: 288
 • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9786098105438
 • Vertėjas: Stasys Navickas
 • Iš kokios kalbos versta: anglų

2021-03-29

Puiki knyga

2018-11-16

Puiki knyga. Labai įdomi.

Parašykite atsiliepimą apie "Baltoji iltis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė literatūra paaugliams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Baltoji iltis, kurį parašė Jack London (Džekas Londonas). Siūlome ne tik išsamų Baltoji iltis aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Jack London (Džekas Londonas). Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Baltoji iltis. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Baltoji iltis dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Baltoji iltis" perkama kartu