0

Barakų kultūros knygos: lietuvių DP leidyba 1945-1952

Informacija

Barakų kultūros knygos: lietuvių DP leidyba 1945-1952

  • Leidėjas: Versus aureus
  • Išleidimo metai: 2003
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 407
  • ISBN ar kodas: 9955-601-05-1

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Barakų kultūros knygos: lietuvių DP leidyba 1945-1952" aprašymas
Karo pagimdyta, taikos pražudyta septynis metus – 1945-1952 – Vakarų Europoje klaidžiojo 1,5 mln. siekusi benamių – Displaced Person – tauta. Vieną jos gentį sudarė apie 60 000 lietuvių. Sugrūsti daugiausia buvusių kareivinių barakuose įsteigtose DP stovyklose, tapę galvos skausmu politikams ir juos globojusioms organizacijoms, gyvendami nuolatinėje nežinomybėje dėl rytdienos jie įstengė sukurti savo - tremtiniškąją Lietuvą - su politinėmis, visuomeninėmis ir kultūrinėmis institucijomis bei puoselėti, kaip patys kitąsyk juokais, atmindami netoliese buvusius Vakarų Vokietijos miestus su jų architektūriniai paminklais, vadino “barakų kultūrą baroko šešėly”. Kultūrą, kurios vienais nedaugelio išlikusių paminklų yra DP išleistos knygos.
Joms ir skirta R.Misiūno knyga. Ne vienerius metus kaupęs medžiagą Lietuvos ir užsienio archyvuose autorius pirmiausia savo knygoje apžvelgia lietuvių DP visuomeninį kultūrinį gyvenimą, ypatingą dėmesį skirdamos jo sąsajoms su leidyba. Pastarosios apžvalgoje atskiras dėmesys skiriamas jos atsiradimo priežastims ir raidai, pokario sunkmečio sąlygų nulemtos ypatybėms, leidyklų ir leidėjų veiklai. Daugiau kaip 1000 jų išleistų knygų analizuojamos tipologiniu, teminiu ir kitais pjūviais, siekiant kuo plačiau įvertinti ir jas, ir leidybos kryptis. Taipogi nemenkas dėmesys skiriamas ir nemenka problema buvusiam knygų platinimui.
Sakoma, kad knyga – gyvenimo atspindys. R.Misiūno knygoje galima rasti ne tik DP leidybos ir jų knygų, bet ir jų literatūros, meno, teatrinio bei kasdienio DP gyvenimo atspindžius, padedančius geriau pažinti ir pačius lietuvių DP, ir jų palikimą mums.

Parašykite atsiliepimą apie "Barakų kultūros knygos: lietuvių DP leidyba 1945-1952"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Barakų kultūros knygos: lietuvių DP leidyba 1945-1952, kurią skaitytojams dovanoja Remigijus Misiūnas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Remigijus Misiūnas su knyga Barakų kultūros knygos: lietuvių DP leidyba 1945-1952 jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Barakų kultūros knygos: lietuvių DP leidyba 1945-1952 patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Remigijus Misiūnas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Barakų kultūros knygos: lietuvių DP leidyba 1945-1952 palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Barakų kultūros knygos: lietuvių DP leidyba 1945-1952" perkama kartu