Kalėdinė patogupirkti MUGĖ - ieškantiems dovanų! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Baroko skulptūros mistika. Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai

Kaina: 23,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-12-31 23.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Baroko skulptūros mistika. Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai " aprašymas

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų parodų katalogai, XXIX tomas.

Tai tarptautinės parodos „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“, pristatytos Valdovų rūmų muziejuje 2022 m. vasario 16 – gegužės 29 d., katalogas.

Katalogo pirmojoje dalyje publikuojami Johano Georgo Pinzelio (Johann Georg Pinsel, apie 1720?–1761?) kūrybos ir Vakarų Ukrainos meninio paveldo tyrinėtojų – prof. habil. dr. Andžejaus Betlejaus (Andrzej Betlej), Taraso Vozniako (Taras Vozniak), Boryso Šengeros (Borys Shengera) ir prof. habil. dr. Jano K. Ostrovskio (Jan K. Ostrowski) – straipsniai.

Antrojoje katalogo dalyje pristatoma 20 įspūdingų medinių, dažniausiai paauksuotų skulptūrų, sukurtų nuo XVIII a. pirmos pusės iki XVIII a. pabaigos. Greta J. G. Pinzelio darbų pristatomi ir kitų garsių meistrų, tokių kaip Antanas Osinskis (Antoni Osiński, kūrė 1747–1764), Jonas Obrockis (Jan Obrocki, kūrė 1756–1794), Pranciškus Olenskis (Franciszek Oleński, kūrė 1771–1792), bei kelių nežinomų to meto skulptorių kūriniai, atspindintys Lvivo skulptūros dramatizmą ir mistiką. Skulptūros buvo sukurtos ir puošė Ivano Frankivsko (iki 1962 m. – Stanislavas), Susidovyčių, Busko, Berestečko, Navarijos, Hodovycios, Horodenkos, Lopatyno, Marijampilio bažnyčias. Kiekvienos iš jų svarbiausios pastatymo, gyvavimo ir likimo detalės ir fotografijos papildo kataloginę dalį.

Visos kataloge pristatomos skulptūros šiandien saugomos Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos rinkiniuose. Tragiškais sovietinės okupacijos metais Vakarų Ukrainoje daugelis katalikų ir kitų šventovių buvo uždarytos, nuniokotos ar net sugriautos, o jose buvusios meno vertybės išgrobstytos ar sunaikintos. Tai, kas buvo išsaugota ir pristatoma kataloge, yra drąsių ukrainiečių muziejininkų nuopelnas. Labiausiai siekiant išgelbėti nuo sunaikinimo J. G. Pinzelio ir kitų talentingų vėlyvojo Baroko skulptorių kūrybą nusipelnė ilgametis Lvivo nacionalinės dailės galerijos vadovas Borysas Voznyckis (Borys Voznytsky, Woźnicki, 1929–2012) – legendinis Lvivo muziejininkas, Ukrainos didvyris, nuoširdus Lietuvos bičiulis.

Katalogo tekstai (straipsniai ir parodos eksponatų aprašai) skelbiami lietuvių, anglų ir ukrainiečių kalbomis.

Vertimas į lietuvių kalbą: Vasil Kapkan, Marijus Uzorka
Vertimas į ukrainiečių kalbą: Vasil Kapkan, Oleksandr Herasym
Vertimas į anglų kalbą: Albina Strunga, Dariusz Cichoń, Oksana VynnyckaKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Baroko skulptūros mistika. Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Meno kritikos, meno istorijos knygos

Gintarė Tadarovska, Vydas Dolinskas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Baroko skulptūros mistika. Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai ", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Baroko skulptūros mistika. Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai " aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Baroko skulptūros mistika. Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai " už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Baroko skulptūros mistika. Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai "? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Gintarė Tadarovska, Vydas Dolinskas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Baroko skulptūros mistika. Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai " perkama kartu