Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Baronas Miunhauzenas

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-10-31 10.99 SoldOut

Knygos "Baronas Miunhauzenas" aprašymas

Knyga atspausdinta ant labai kokybiško Munken Premium popieriaus, kuris negelsta ir pasižymi ilgaamžiškumu.

Neįtikėtinos, linksmos ir šimtmečiais nesenstančios istorijos knygoje „Baronas Miunhauzenas“ žada ne tik smagų skaitymą, bet ir suteikia įdomių žinių apie to meto papročius, tradicijas ar net istorinius įvykius. Žinoma, visą tiesą čia teks išsirinkti iš daugybės garsiojo barono fantazijų.

Jei jums atrodo, kad garsusis baronas Miunhauzenas, kuris skriejo ant patrankos sviedinio ir ištraukė save už plaukų iš pelkės, iš tiesų neegzistavo – labai klystate. Karlas Frydrichas baronas fon Miunchhauzenas gyveno Šiaurės Vokietijoje, dvare prie Bodeverderio miestelio ir priklausė senai Saksonijos baronų Miunhauzenų giminei. Jis gimė 1720 metais. Būdamas devyniolikos drauge su Braunšveigo hercogu Antonu išvyko į Rusiją, kur pradėjo tarnybą kavalerijoje. Nuo žemiausių laipsnių pakilęs iki leitenanto, baronas Miunhauzenas dalyvavo Rusijos ir Turkijos karuose, o tapęs kapitonu, paliko tarnybą ir grįžo į savo dvarą.

Dvarininkai tais laikais nebuvo nei labai išsimokslinę, nei baisiai užimti žmonės. Jie dažnai medžiodavo, žaisdavo kortom, puotaudavo ir pasakodavo įvairias istorijas. Štai čia ir atsiskleidė nepralenkiamas barono Miunhauzeno talentas. Pavargęs klausytis kitų dvarininkų pagyrų, jis ėmė pasakoti tokias istorijas, kurios užgniauždavo kvapą ir gerokai pašiepdavo ribų nejaučiančius ponus. Atsirado, kas tas istorijas užrašė, o tuomet atsirado ir skaitytojų.

Taip atsirado ir garsioji, jau du šimtus metų skaitytojus linksminanti Gotfrydo Augusto Biurgerio knyga „Baronas Miunhauzenas“. Tiesa, prieš tai knygą su barono Miunhauzeno istorijomis buvo išleidęs rašytojas Rudolfas Erichas Raspė, tačiau padarė tai anonimiškai, nes nemanė, jog tai vertingas leidinys.

Išvydęs savo pasakojimus knygoje baronas Miunhauzenas net bandė per teismus apginti savo gerą vardą, nes netrukus ėmė kentėti nuo smalsuolių, kurie atvykdavo prie jo dvaro paspoksoti į „melagių karalių“. Tačiau knygos populiarumas tik augo, o paties barono gyvenimas visai pašlijo. Jis mirė skurde nuo insulto 1797 m. Tačiau iki pabaigos liko ištikimas sau – kai prieš mirtį tarnaitė paklausė, kaip jis neteko dviejų kojos pirštų, atsakė, kad šiuos per medžioklę nukando baltasis lokys...

Gotfrydas Augustas Biurgeris (Gottfried August Bürger, 1747—1794) – vokiečių rašytojas, kuris surinko, apdorojo barono Miunhauzeno istorijas, per kelis kartus papildė ir iš jų padarė literatūros veikalą, kuris yra išverstas į daugybę kalbų ir skaitomas visame pasaulyje.
Pats G. A. Biurgeris kūrė patoso kupinus eilėraščius, smerkiančius baudžiavą ir luomų privilegijas. „Barono Miunhauzeno“ istorijose taip pat pašiepiami feodalų papročiai.

Iš vokiečių kalbos vertė Dominykas UrbasKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Baronas Miunhauzenas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Baronas Miunhauzenas", Gottfried August Burger. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Gottfried August Burger su knyga "Baronas Miunhauzenas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Baronas Miunhauzenas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Gottfried August Burger. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Baronas Miunhauzenas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Baronas Miunhauzenas" perkama kartu