0

Pirkėjų atsiliepimai

Bėgūnai

3.3
(7 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -23%
Kaina internetu: 11,99 €
Kaina knygyne: 15,49 €*
Sutaupote: 3,50 € (23%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-05-06 Leonardas


2022-05-31 11.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Bėgūnai" aprašymas

Prestižine „Man Booker“ premija apdovanotas lenkų rašytojos Olgos Tokarczuk romanas „Bėgūnai“ – knyga-kaleidoskopas, sudaryta iš trumpų miniatiūrų, nedidelių novelių, apysakų, ese ir kelionių apybraižų. Tai pasakojimas apie šių dienų klajoklius - apie mus. Apie vidinį nerimą, kuris verčia žmogų palikti savo namus ir keliauti ieškant kažin kokio tikslo, o tuo tikslu dažnai tampa pati kelionė.

Romanas parašytas kaip dėlionė, kai kurios dalys trumpos ir, atrodytų, nesvarbios - kelionės užrašai, informacija apie skrydį, netikėti susitikimai oro uoste, laukimo salėje netyčia nugirsti pokalbiai... "Bėgūnai" - tai kelionė po pasaulį ir žmogaus kūną. Visas istorijas galima suskirstyti į dvi dalis - vienos iš jų pasakoja apie keliones, o kitos - apie žmogaus kūną. Apie žmogaus kūną čia kalbama ne kaip apie jo dvasios buveinę, o kaip apie organų ir audinių visumą, apie žmogaus anatomiją.

Prieš keletą šimtmečių Rusijoje egzistavo paslaptinga sentikių bėgūnų sekta – anot jų, kad jūsų nepagautų blogio jėgos, būtina nuolat judėti. Tik judėjimas gali išgelbėti žmogų nuo velnio pinklių. Nežinia, ar šiandien dar gyvuoja ši sekta... Galbūt dėl šiandienos gyvenimo būdo mes visi jau esame jos nariai?

„Bėgūnai“ – tai daugiau nei šimtas fragmentų, kuriuose fiksuojami tiek realūs, tiek išgalvoti įvykiai bei žmonės. Nuo lenko, beprotiškai ieškančio atostogų metu Kroatijoje dingusios žmonos ir vaikų, iki Šopeno širdies, paslėptos po jo sesers sijonu, kelionės į Varšuvą. Romano laikas nuolat keičiasi – skaitytojai keliauja nuo XVII a. iki šių dienų ir atgal. Olga Tokarczuk sako, kad knygos parašymo metu visas pasaulis buvo atviras ir kalbėjo apie sienų griuvimą – šiandienos politinių įvykių fone, kai siekiama vis didesnės izoliacijos ir uždarumo, jos siunčiama žinia yra kaip niekad reikalinga.

Dar 2007 m. Lenkijoje išleista knyga buvo parduota daugiau nei 160 tūkst. egzempliorių tiražu, 2008 m. ji Lenkijoje apdovanota "Nikės" premija, o 2018 m. gavo prestižinę „Man Booker“ premiją kaip geriausias užsienio romanas išverstas į anglų kalbą. Kritikai Olgos Tokarczuk darbus lygina su tokiais Europos literatūros kūrėjais kaip W. G. Sebaldas ar Milanas Kundera.

„Bėgūnai“ – aistringas ir iškalbingas kvietimas užmegzti ryšį, priimti „takumą, mobilumą ir iliuzijas“. Tokarczuk mums primena, kad barbarai nekeliauja – tik persikelia į kitas vietas užpuldami kitus. „Bėgūnai“ turėtų atsirasti viešbučių lovos spintelėse – šiais neramiais laikais geresnio kelionės bičiulio už šią knygą nesugalvosi.“
The Guardian

„Bėgūnuose“ nestinga senoviškų, mįslingų žemėlapių, kurie mums primena, kaip seniau keliautojai atrasdavo nepažintą pasaulį. <...> Olga Tokarczuk žvelgia į ateitį, į kurią mes leidžiamės vis greičiau, vis giliau.“
Financial Times

„Puiki pažintis su neeiline autore ir malonumas visiems šiuolaikinės Europos literatūros gerbėjams.“
Kirkus Reviews

Iš lenkų kalbos vertė Vyturys JarutisKiti taip pat domėjosi


2022-05-06

2022-05-06

2022-04-30

Žodžių chaosas. Nesupratau knygos. Lig pradeda patikti viena istorija staigiai peršoka prie kitos ir taip toliau. Neradau ryšio tarp veikėjų ir tarp istorijų.
Nerekomenduoju.

2020-06-24

Žodynas labai platus ir vaizdingas, įdomiu-keistu kampu parašyta, o bendrai paėmus - gan padrika. Gal filosofams ir mėgstantiems giliau kapstyti ir patiktų:-) man sunkiai "skaitėsi".

2020-05-27

2019-12-27

Sudaryta knyga iš fragmentų. Istorijos lyg supainiotos, kaip kad mūsų mintys: galvojame apie viena, paskui peršokame prie kažko kito. Ir taip daug atskirų istorijų, jos įdomios. Autorė irgi labai originali. Knyga intelektuali, bet antrąkart jos neskaitysiu.

2019-12-08

tokią chaotišką knygą sunku būtų ir sugalvoti, o štai net Nobelio premiją gavo autorė. TIKRAI niekam nerekomenduoju užteršti savo proto skaitant tokią raizgalynę

Parašykite atsiliepimą apie "Bėgūnai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Bėgūnai", Olga Tokarczuk. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Olga Tokarczuk su knyga "Bėgūnai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Bėgūnai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Olga Tokarczuk. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Bėgūnai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Bėgūnai" perkama kartu