Knygų išpardavimas: net 4900 knygų! Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Ben Huras. Kristaus istorija

Kaina: 14,49 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-06-30 14.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Ben Huras. Kristaus istorija" aprašymas

Knyga "Ben Huras. Kristaus istorija“ dažnai vadinama geriausiu pasaulyje istoriniu romanu. Jis kviečia skaitytoją nusikelti į Senovės Romos laikus, į Judėjos provinciją, kur kilmingas žydas Judas Ben Huras siekia apginti suterštą savo šeimos garbę ir išgelbėti dingusias motiną ir seserį. Judo Ben Huro sugrįžimo istorija romane persipina su Jėzaus evangeline veikla – šie du siužetai lygiagrečiai kuria pasakojimo giją.

Įvykus nelaimingam atsitikimui, šlovės siekiantis Judo Ben Huro vaikystės bičiulis Masala apskundžia pagrindinį romano herojų norėjus nužudyti naujai paskirtą Romos vietininką. Nekaltas Judas be teismo nuteisiamas ir tampa vergu, pasmerktu visą gyvenimą irkluoti Romos galeras. Tačiau susidraugavęs su laivo kapitonu, jis susigrąžina laisvojo statusą ir tampa profesionaliu kariu ir raiteliu. Grįžęs į Jeruzalę, Judas Ben Huras siekia atkeršyti už savo šeimos garbę. Tačiau kaip jo požiūrį į kerštą pakeis savo akimis matytas Kristaus nukryžiavimas?

Šis biblinis epas, pasakojimas apie nuopuolį ir pakilimą, įtrauks ir nereligingą skaitytoją, nes jame svarstomos aktualios meilės, ištikimybės ir kilnumo problemos. Gerai pažįstami bibliniai epizodai čia pateikiami gyvai ir vaizdžiai, o Ben Huro asmenybės pavyzdys daro romaną aktualų tiek šiandien, tiek būsimoms kartoms.

Vos pasirodžiusi, „Ben Huras. Kristaus istorija“ tapo bestseleriu JAV, pralenkusiu Harrietos Beecher „Dėdės Tomo trobelę“. Jį tik 1936 m. iš sąrašo viršūnės išstūmė Margaret Mitchell knyga „Vėjo nublokšti“. Lew Wallace istorinį romaną palaimino pats popiežius Leonas XIII – tai pirmoji pasaulyje knyga, susilaukusi tokio pripažinimo. Pagal ją 1959 m. sukurtas filmas laikomas viena geriausių kada nors sukurtų juostų – 1960 m. jis susišlavė rekordinį vienuolika „Oskaro“ statulėlių.

Knygos autorius Lew Wallace – JAV armijos generolas, kariavęs JAV-Meksikos ir JAV pilietiniame karuose. Vėliau dirbo Naujosios Meksikos gubernatoriumi, buvo paskirtas JAV diplomatiniu atstovu Osmanų imperijoje. Baigęs politinę karjerą, Lew Wallace atsidėjo rašymui, nors jo didžiausias gyvenimo kūrinys „Ben Huras. Kristaus istorija“ pasirodė kiek anksčiau. Jis laikė save agnostiku, todėl įdomu, kad viena iš įtikinamiausių bibliniais siužetais paremtų grožinių knygų sukurta žmogaus, nepriskyrusio savęs jokiai bažnyčiai.

„Krikščionims nepatiktų, jei pagrindinis romano veikėjas būtų Jėzus Kristus, aš tą žinau. Mano kūryboje jis niekada nebuvo aktyvus veikėjas. Šią taisyklę pažeidžia tik epizodas, kai jis duoda nuteistam Ben Hurui vandens prie Nazareto šulinio. Aš stengiausi, kad kiekvienas jo ištartas žodis būtų paliudytas ir pacituotas vieno iš šventųjų jo biografų“, – apie Jėzaus Kristaus vietą romane savo memuaruose rašė Lew Wallace.


  • Autorius: Lew Wallace
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 544
  • Formatas: 14x20, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094840234
  • Vertėjas: Fabijonas Neveravičius
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Ben Huras. Kristaus istorija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio istoriniai romanai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Ben Huras. Kristaus istorija", Lew Wallace. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Lew Wallace su knyga "Ben Huras. Kristaus istorija" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Ben Huras. Kristaus istorija" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Lew Wallace. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Ben Huras. Kristaus istorija" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Ben Huras. Kristaus istorija" perkama kartu