0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Biržulis: medžiotojai, žvejai ir senieji žemdirbiai X–II tūkstantmetyje pr. Kr. I tomas, Paminklų tyrinėjimai

  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina internetu: 18,99 €
Kaina knygyne: 19,99 €*
Sutaupote: 1.00 € (6%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Biržulis: medžiotojai, žvejai ir senieji žemdirbiai X–II tūkstantmetyje pr. Kr. I tomas, Paminklų tyrinėjimai


2021-05-31 18.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Biržulis: medžiotojai, žvejai ir senieji žemdirbiai X–II tūkstantmetyje pr. Kr. I tomas, Paminklų tyrinėjimai" aprašymas

Didysis kraštovaizdžio skulptorius ledynas Žemaičių aukštumoms nepagailėjo didingų kalvų, žemaičių kalnais vadinamų, o iš jo tirpsmo vandenų pamažu susidarė upeliai ir upės, ežerai ir didieji ežerynai. Pietinėje aukštumos dalyje tik ledynui ištirpus plytėjo didžiausias iš jų - Biržulio ir Lūksto ežerynas, reljefo tyrėjų dar vadinamas Varnių duburiu, o šis duburys arba daugybė netoliese esančių ar buvusių mažų ežerų davė pradžią svarbiausioms Vakarų Žemaičių upėms - Virvytei, Rešketai, Varduvai, Ventai ir Minijai. Pirmieji gyventojai rinkosi ne kalnus, o smėlėtas negilių ežerų ir upių pakrantes. Kaip tik jose ir jsikūrė pirmųjų medžiotojų ir žvejų stovyklavietės, o vėliau - nuolatinės pirmųjų žemdirbių ir gyvulių augintojų gyvenvietės. Be abejo, savo svarba Žemaitijos istorijoje išsiskyrė Biržulis - dar XVI a. pabaigoje jį kaip „dievuką" užrašė žemaičių dievų tyrinėtojas Jonas Lasickis, o žymūs XX a. indoeuropeistai šiam žodžiui priskyrė metaforinę prasmę - „ritualiai švarus, nekaltas". Šj nepaprastą, didžiausią ir seniausią Žemaičių ežerą 1978-1993 m. tyrinėjo Lietuvos nacionalinio muziejaus (buv. Lietuvos istorijos ir etnografijos muziejaus), o nuo 1985 m. ir Vilniaus dailės akademijos (buv. Lietuvos valstybinio dailės instituto) Biržulio archeologinė ekspedicija, vadovaujama šios monografijos autoriaus. Bandyta užpildyti seniausio Lietuvos apgyvenimo istorijos spragas, nes iki tol sistemingai buvo tyrinėtas tik Lietuvos pajūris ir Kuršių nerija: Šventojoje ir Nidoje tyrinėtos neolito gyvenvietės, o seniausia apgyvenimo istorija liko neatskleista. Tuo tarpu Žemaičių aukštumoje, prie Varduvos upės Šarnetėje ir prie Biržulio ežero, pavyko aptikti ir pačių seniausių akmens amžiaus periodo - vėlyvojo paleolito ir mezolito - gyvenviečių ir radinių. lki šios ekspedicijos tyrinėjimų Lietuvoje nebuvo žinomi ir mezolito kapinynai, mažai žinota apie neolito pradžią, labai trūko žinių ir apie vėlyvojo neolito laidojimo papročius.Parašykite atsiliepimą apie "Biržulis: medžiotojai, žvejai ir senieji žemdirbiai X–II tūkstantmetyje pr. Kr. I tomas, Paminklų tyrinėjimai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Archeologija

Adomas Butrimas parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Biržulis: medžiotojai, žvejai ir senieji žemdirbiai X–II tūkstantmetyje pr. Kr. I tomas, Paminklų tyrinėjimai, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Biržulis: medžiotojai, žvejai ir senieji žemdirbiai X–II tūkstantmetyje pr. Kr. I tomas, Paminklų tyrinėjimai aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Biržulis: medžiotojai, žvejai ir senieji žemdirbiai X–II tūkstantmetyje pr. Kr. I tomas, Paminklų tyrinėjimai už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Biržulis: medžiotojai, žvejai ir senieji žemdirbiai X–II tūkstantmetyje pr. Kr. I tomas, Paminklų tyrinėjimai? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Adomas Butrimas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Biržulis: medžiotojai, žvejai ir senieji žemdirbiai X–II tūkstantmetyje pr. Kr. I tomas, Paminklų tyrinėjimai" perkama kartu