⭐⭐⭐ MAŽŲ KAINŲ DIENOS! Ypatingi pasiūlymai visą savaitę! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Blindė. Medis-moteris mitologijoje (ir vienos paplitusios nešvankybės kilmė)

Kaina: 9,79 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-03-31 9.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Blindė. Medis-moteris mitologijoje (ir vienos paplitusios nešvankybės kilmė)" aprašymas

Žmogaus tapatinimas su medžiu arba medžio su žmogumi sudaro ryškią dendromitologijos (medžių mitologijos) temą, o vienas iš dviejų jos „kamienų“ kaip tik yra moters-medžio, arba medžio-moters, vaizdinys. Jis knygoje „Blindė: medis-moteris mitologijoje (ir vienos paplitusios nešvankybės kilmė)“ ir nagrinėjamas, remiantis baltų, slavų ir pagal išgales kitais lyginamaisiais duomenimis.

Dėstant medžiagą pasirodė paranku išskirti kelis motyvus, nors tekstuose jie neatskiriamai persipynę, todėl ne visuomet pasiduoda griežtai klasifikacijai: 1) medžių lytys; 2) medis-mergina; 3) medžių santuoka; 4) medis-motina; 5) medžio krūtys ir pienas; 6) moteris, paversta medžiu.

Medį blindę apipynę mitiniai vaizdiniai ir Lietuvoje XIX a. užrašytos pagarsėjusios legendos savaime priveda mus prie klausimo apie vieno plačiai paplitusio rusiško nešvankaus žodžio, keiksmažodžio kilmę, kuri, regis, gali būti tiesiogiai susijusi su senąja baltų ir baltų-slavų dendromitologija.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Blindė. Medis-moteris mitologijoje (ir vienos paplitusios nešvankybės kilmė)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie mitologiją

Dainius Razauskas-Daukintas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Blindė. Medis-moteris mitologijoje (ir vienos paplitusios nešvankybės kilmė)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Blindė. Medis-moteris mitologijoje (ir vienos paplitusios nešvankybės kilmė)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Blindė. Medis-moteris mitologijoje (ir vienos paplitusios nešvankybės kilmė)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Blindė. Medis-moteris mitologijoje (ir vienos paplitusios nešvankybės kilmė)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Dainius Razauskas-Daukintas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Blindė. Medis-moteris mitologijoje (ir vienos paplitusios nešvankybės kilmė)" perkama kartu