0

Blusyno pasakojimai (naujas leidimas)

  • Nuolaida knygai -27%
5.0
(1 įvertinimai)
Kaina Internetu: 6,99 €
Kaina Knygyne: 9,45 €*
Sutaupote: 2.46 € (27%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
2019-11-17 rusas

zaibis

Informacija

Blusyno pasakojimai (naujas leidimas)

  • Leidėjas: Nieko rimto
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 19x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 140
  • ISBN ar kodas: 9789955683636

2020-08-31 6.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Vaizduotės meistro Gendručio Morkūno „Blusyno pasakojimai“ privers kikenti vaikus ir pralinksmins suaugusius. Tiek išmonės ir lengvumo trumpuose pasakojimuose iš mažo raudono automobiliuko.

Mažame raudoname dvejų durų automobiliuke telpa didelė šeima. Tokios didelės šeimos tokiame mažame automobiliuke nėra matęs net ilgaamžis šviesoforas. Automobiliuko priekyje sėdi tėtis ir mama, o gale – gal kokie keturi vaikai. Jie dairosi į šalis, stebi aplinką, pažiūri vienas į kitą. O kai tai nusibosta automobiliuko keleiviai ima pasakoti. Štai šie pasakojimai ir pasipila Gendručio Morkūno knygoje stebindami, linksmindami, juokindami ir taip dažnai priversdami susimąstyti apie savo juokingą rimtumą.

„Blusyno pasakojimai“ pašėlę ir kartais net nemandagūs, tai istorijos, už kurias galima gauti barti. Tai trumpos istorijos apie rimtuolį pirmininką, kuris solidžiame portfelyje nešiojosi riešutų spaustukus, apie liežuvius, kuriais galima skaldyti galvas, apie lygintuvų marą ir tai, kodėl pasaulyje nėra nė vieno banknoto su besišypsančiu veidu... Ir tie pasakojimai kartais prasideda taip: „Ant trovos tupėjo ūsuotas takinas. Savo žaliomis akimis jis žvalgėsi į nošus, rasota sonimi uodė kvapus, stangria uogeda kėlė šiokį tokį jėvelį...“


Dideliems vaikams ir mažiems suaugusiesiems skirta knyga, kurioje apstu žaidimų žodžiais ir mintimis, vaizduotė lekia strimgalviais, o pasakojimas liejasi laisvai ir nepaleidžia skaitytojo.


Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius skyrė „Blusyno pasakojimams“ Geriausios 2008 metų knygos vaikams ir paaugliams apdovanojimą.


Gendrutis Morkūnas (1960–2009) – vaikų rašytojas, fizinių mokslų  daktaras, radiacijos tyrinėtojas. Gimė Panevėžio rajone, Vabalninko krašte. Studijavo Vilniaus universitete Fizikos fakultete, vėliau jame ir dirbo. Atliko įvairius tyrimus, ieškojo būdų, kaip žmonėms būtų galima apsisaugoti nuo radiacijos, rašė mokslinius straipsnius. Taip pat reiškėsi kaip eseistas „Šiaurės Atėnuose“, internetiniame portale bernardinai.lt, Biržų krašto laikraštyje „Šiaurės rytai“.


Kaip vaikų rašytojas debiutavo 2005 m. ir iškart buvo sutiktas kaip naujas vėjas vaikų literatūroje. Pirmoji knyga „Vasara su Katšuniu“ pelnė reikšmingiausio vaikų literatūros debiutanto vardą. G. Morkūno kūryba išversta į anglų, rusų, estų ir kitas kalbas. 2010 m., jau po rašytojo mirties, jam skirta Vaikų literatūros premija. Gendrutis Morkūnas buvo pirmas ir vienintelis fizikas, rašantis vaikams.


„Viename šios knygos apsakyme rašoma apie kvepiantį vaikų vėją, nuo kurio autobuse pasidaro jaukiau ir linksmiau. Toks vėjas, kone viesulas, įsisukęs į XXI amžiaus pradžios lietuvių vaikų ir paauglių literatūrą buvo ir penkios Gendručio Morkūno (1965–2009) knygos, kurias jis spėjo parašyti per neilgą savo gyvenimą. „Blusyno pasakojimus“ pripažindami Geriausia 2008 metų knyga vaikams, mes, suaugėliai, kalbėjome apie paradoksalų mąstymą, magiškąjį realizmą, neįprastą pasaulėjautą...  Jauniesiems knygos skaitytojams galima pasakyti ir kitaip: Gendrutis Morkūnas apsakymuose (kartais labai panašiuose į melų pasakas) vaizduoja vėjo sujauktą, aukštyn kojom apverstą pasaulį, kuris vienu metu ir juokingas, ir paslaptingas, mįslingas. Stebinanti išmonė, vaizduotė, minties ir žodžių žaidimai – štai iš ko susideda šios knygos literatūrinis vėjas. Nebijokite pakliūti į jo sūkurį!“


Kęstutis Urba, vaikų literatūros tyrinėtojas

2019-11-17

zaibis

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu