0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Blusyno pasakojimai (naujas leidimas)

4.5
(2 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -27%
Kaina internetu: 6,99 €
Kaina knygyne: 9,45 €*
Sutaupote: 2.46 € (27%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2019-11-17 rusas

zaibis

Blusyno pasakojimai (naujas leidimas)


2021-04-30 6.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Blusyno pasakojimai (naujas leidimas)" aprašymas

Vaizduotės meistro Gendručio Morkūno „Blusyno pasakojimai“ privers kikenti vaikus ir pralinksmins suaugusius. Tiek išmonės ir lengvumo trumpuose pasakojimuose iš mažo raudono automobiliuko.

Mažame raudoname dvejų durų automobiliuke telpa didelė šeima. Tokios didelės šeimos tokiame mažame automobiliuke nėra matęs net ilgaamžis šviesoforas. Automobiliuko priekyje sėdi tėtis ir mama, o gale – gal kokie keturi vaikai. Jie dairosi į šalis, stebi aplinką, pažiūri vienas į kitą. O kai tai nusibosta automobiliuko keleiviai ima pasakoti. Štai šie pasakojimai ir pasipila Gendručio Morkūno knygoje stebindami, linksmindami, juokindami ir taip dažnai priversdami susimąstyti apie savo juokingą rimtumą.

„Blusyno pasakojimai“ pašėlę ir kartais net nemandagūs, tai istorijos, už kurias galima gauti barti. Tai trumpos istorijos apie rimtuolį pirmininką, kuris solidžiame portfelyje nešiojosi riešutų spaustukus, apie liežuvius, kuriais galima skaldyti galvas, apie lygintuvų marą ir tai, kodėl pasaulyje nėra nė vieno banknoto su besišypsančiu veidu... Ir tie pasakojimai kartais prasideda taip: „Ant trovos tupėjo ūsuotas takinas. Savo žaliomis akimis jis žvalgėsi į nošus, rasota sonimi uodė kvapus, stangria uogeda kėlė šiokį tokį jėvelį...“


Dideliems vaikams ir mažiems suaugusiesiems skirta knyga, kurioje apstu žaidimų žodžiais ir mintimis, vaizduotė lekia strimgalviais, o pasakojimas liejasi laisvai ir nepaleidžia skaitytojo.


Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius skyrė „Blusyno pasakojimams“ Geriausios 2008 metų knygos vaikams ir paaugliams apdovanojimą.


Gendrutis Morkūnas (1960–2009) – vaikų rašytojas, fizinių mokslų  daktaras, radiacijos tyrinėtojas. Gimė Panevėžio rajone, Vabalninko krašte. Studijavo Vilniaus universitete Fizikos fakultete, vėliau jame ir dirbo. Atliko įvairius tyrimus, ieškojo būdų, kaip žmonėms būtų galima apsisaugoti nuo radiacijos, rašė mokslinius straipsnius. Taip pat reiškėsi kaip eseistas „Šiaurės Atėnuose“, internetiniame portale bernardinai.lt, Biržų krašto laikraštyje „Šiaurės rytai“.


Kaip vaikų rašytojas debiutavo 2005 m. ir iškart buvo sutiktas kaip naujas vėjas vaikų literatūroje. Pirmoji knyga „Vasara su Katšuniu“ pelnė reikšmingiausio vaikų literatūros debiutanto vardą. G. Morkūno kūryba išversta į anglų, rusų, estų ir kitas kalbas. 2010 m., jau po rašytojo mirties, jam skirta Vaikų literatūros premija. Gendrutis Morkūnas buvo pirmas ir vienintelis fizikas, rašantis vaikams.


„Viename šios knygos apsakyme rašoma apie kvepiantį vaikų vėją, nuo kurio autobuse pasidaro jaukiau ir linksmiau. Toks vėjas, kone viesulas, įsisukęs į XXI amžiaus pradžios lietuvių vaikų ir paauglių literatūrą buvo ir penkios Gendručio Morkūno (1965–2009) knygos, kurias jis spėjo parašyti per neilgą savo gyvenimą. „Blusyno pasakojimus“ pripažindami Geriausia 2008 metų knyga vaikams, mes, suaugėliai, kalbėjome apie paradoksalų mąstymą, magiškąjį realizmą, neįprastą pasaulėjautą...  Jauniesiems knygos skaitytojams galima pasakyti ir kitaip: Gendrutis Morkūnas apsakymuose (kartais labai panašiuose į melų pasakas) vaizduoja vėjo sujauktą, aukštyn kojom apverstą pasaulį, kuris vienu metu ir juokingas, ir paslaptingas, mįslingas. Stebinanti išmonė, vaizduotė, minties ir žodžių žaidimai – štai iš ko susideda šios knygos literatūrinis vėjas. Nebijokite pakliūti į jo sūkurį!“


Kęstutis Urba, vaikų literatūros tyrinėtojas


  • Autorius: Gendrutis Morkūnas
  • Leidėjas: Nieko rimto
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 140
  • Formatas: 19x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094412578

2021-03-30

2019-11-17

zaibis

Parašykite atsiliepimą apie "Blusyno pasakojimai (naujas leidimas)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Grožinė lietuvių autorių literatūra 9-12 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Blusyno pasakojimai (naujas leidimas), kurį parašė Gendrutis Morkūnas. Siūlome ne tik išsamų Blusyno pasakojimai (naujas leidimas) aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Gendrutis Morkūnas. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Blusyno pasakojimai (naujas leidimas). Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Blusyno pasakojimai (naujas leidimas) dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Blusyno pasakojimai (naujas leidimas)" perkama kartu