⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Broliai Karamazovai

5.0
(9 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nemokamas knygos pristatymas
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-03-21 Daina

Nuostabi knyga! Perskaičiau vienu prisėdimu. Rekomenduoju


Šiuo metu neparduodama

2022-12-31 16.49 SoldOut

Knygos "Broliai Karamazovai" aprašymas

„Broliai Karamazovai“ yra paskutinis ir pats svarbiausias rusų klasiko Fiodoro Dostojevskio romanas. Autorius romaną rašė keletą metų ir iš pradžių skelbė žurnale. Pilna knyga pasirodė 1980-tais metais, prieš pat rašytojo mirtį. Kūrinys nagrinėja žmogiškuosius santykius, šeimos ryšius bei dvasinę krizę.

„Broliai Karamazovai“ per veikėjus atspindi pagrindines laikmečio aktualijas. Romanas susideda iš keturių dalių. Dvi pirmosios pasakoja apie gašlūną dvarininką Karamazovą, kuris turėjo keturis sūnus nuo skirtingų moterų. Juos be jokios sąžinės graužaties paliko likimo valiai. Šiose dalyse vykstantis veiksmas yra tarsi įvadas į nusikaltimą. Trečioji ir ketvirtoji dalys pasakoja apie tėvažudystę ir ieškoma tokio baisaus nusikaltimo ištakų.

Karamazovo sūnūs labai skirtingi ir reprezentuoja vis kitą mintį. Dmitrijus – tarsi įkūnija plačiąją rusų visuomenę. Ivanas yra ateistas tikintis mokslu. Aleksejus nori tapti vienuoliu. Jis yra žmogiškumo ir gerumo atstovas, išsaugantis pusiausvyrą tarp širdies ir proto. Nesantuokinis sūnus Pavelas Smerdiakovas – tas, kuris nepatyrė meilės, neturi namų ir nejaučia nostalgijos tėvynei. Visi kartu jie puikiai piešia vis menkesniu tampančio bajorų luomo ir aukštyn kylančios buržuazijos paveikslą.

„Broliai Karamazovai“ pasižymi stipria psichologija bei egzistencinių ir tikėjimo klausimų analize. Kyla klausimas, kuo pakeisti Dievą jei jo nėra. O jei jo iš tiesų nėra, tai viskas leista? Fiodoras Dostojevskis bando suprasti, kas nutinka su individu, kai jis praranda tikėjimą Dievu. Taip pat daug dėmesio skiriama meilei: tarp tėvų, tarp brolių, tarp mylimųjų.

Fiodoras Dostojevskis šį romaną laiko svarbiausiu savo karjeroje. Knygoje liečiamos temos yra tokios svarbios ir nepavaldžios laikui, kad tebėra aktualios ir šiandien. Cituoti romano mintis nevengia kiti rašytojai bei įtakingi pasaulio žmonės.

„Broliai Karamazovai“ buvo ekranizuoti aštuonis kartus. Pirmasis filmas pasirodė dar 1915-tais metais. Artimiausiu knygai vadinamas 2009-tais metais sukurtas dvylikos epizodų mini serialas.

Fiodoras Michailovičius Dostojevskis (1821-1881) – rusų rašytojas, publicistas, filosofas. 1849-tais metais valdžia Fiodorą Dostojevskį nuteisė mirties bausme, apkaltinę suartėjimu su socialistais. Tačiau paskutinę minutę rašytojas sulaukė malonės ir buvo ištremtas į Sibirą. Autoriaus kūryboje stipriai jaučiama asmeninė patirtis ir išgyvenimai. Žymiausi jo romanai – „Nusikaltimas ir bausmė“, „Idiotas“ bei Broliai Karamazovai“.

Iš rusų kalbos vertė Motiejus MiškinisKiti taip pat domėjosi


2021-03-21

Nuostabi knyga! Perskaičiau vienu prisėdimu. Rekomenduoju

2021-03-21

Aukso vertės knyga, paskaitykite

2021-03-16

Man asmeniškai pati geriausia klasikos žanro knyga. Tikrai verta dėmesio ir laiko

2021-03-16

Super knyga

2021-03-16

Mano mėgstamiausia klasikos knyga

2021-03-16

Tai bent knyga, ne veltui pripažinta klasika

2021-03-16

Gavau šia knygą dovanų, puiki knyga

2020-12-14

geriausia knyga,klasika

2020-08-09

klasika ,stipri knyga,super

Parašykite atsiliepimą apie "Broliai Karamazovai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Broliai Karamazovai", Fiodoras Dostojevskis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Fiodoras Dostojevskis su knyga "Broliai Karamazovai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Broliai Karamazovai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Fiodoras Dostojevskis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Broliai Karamazovai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Broliai Karamazovai" perkama kartu