0

Broliai Karamazovai

  • Nuolaida knygai -33%
  • Nemokamas knygos pristatymas
5.0
(1 įvertinimai)
Kaina Internetu: 16,99 €
Kaina Knygyne: 24,99 €*
Sutaupote: 8.00 € (33%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-08-09 onute

klasika ,stipri knyga,super

Informacija

Broliai Karamazovai

  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 848
  • ISBN ar kodas: 9786094840012

2020-08-31 16.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Broliai Karamazovai" aprašymas

„Broliai Karamazovai“ yra paskutinis ir pats svarbiausias rusų klasiko Fiodoro Dostojevskio romanas. Autorius romaną rašė keletą metų ir iš pradžių skelbė žurnale. Pilna knyga pasirodė 1980-tais metais, prieš pat rašytojo mirtį. Kūrinys nagrinėja žmogiškuosius santykius, šeimos ryšius bei dvasinę krizę.

„Broliai Karamazovai“ per veikėjus atspindi pagrindines laikmečio aktualijas. Romanas susideda iš keturių dalių. Dvi pirmosios pasakoja apie gašlūną dvarininką Karamazovą, kuris turėjo keturis sūnus nuo skirtingų moterų. Juos be jokios sąžinės graužaties paliko likimo valiai. Šiose dalyse vykstantis veiksmas yra tarsi įvadas į nusikaltimą. Trečioji ir ketvirtoji dalys pasakoja apie tėvažudystę ir ieškoma tokio baisaus nusikaltimo ištakų.

Karamazovo sūnūs labai skirtingi ir reprezentuoja vis kitą mintį. Dmitrijus – tarsi įkūnija plačiąją rusų visuomenę. Ivanas yra ateistas tikintis mokslu. Aleksejus nori tapti vienuoliu. Jis yra žmogiškumo ir gerumo atstovas, išsaugantis pusiausvyrą tarp širdies ir proto. Nesantuokinis sūnus Pavelas Smerdiakovas – tas, kuris nepatyrė meilės, neturi namų ir nejaučia nostalgijos tėvynei. Visi kartu jie puikiai piešia vis menkesniu tampančio bajorų luomo ir aukštyn kylančios buržuazijos paveikslą.

„Broliai Karamazovai“ pasižymi stipria psichologija bei egzistencinių ir tikėjimo klausimų analize. Kyla klausimas, kuo pakeisti Dievą jei jo nėra. O jei jo iš tiesų nėra, tai viskas leista? Fiodoras Dostojevskis bando suprasti, kas nutinka su individu, kai jis praranda tikėjimą Dievu. Taip pat daug dėmesio skiriama meilei: tarp tėvų, tarp brolių, tarp mylimųjų.

Fiodoras Dostojevskis šį romaną laiko svarbiausiu savo karjeroje. Knygoje liečiamos temos yra tokios svarbios ir nepavaldžios laikui, kad tebėra aktualios ir šiandien. Cituoti romano mintis nevengia kiti rašytojai bei įtakingi pasaulio žmonės.

„Broliai Karamazovai“ buvo ekranizuoti aštuonis kartus. Pirmasis filmas pasirodė dar 1915-tais metais. Artimiausiu knygai vadinamas 2009-tais metais sukurtas dvylikos epizodų mini serialas.

Fiodoras Michailovičius Dostojevskis (1821-1881) – rusų rašytojas, publicistas, filosofas. 1849-tais metais valdžia Fiodorą Dostojevskį nuteisė mirties bausme, apkaltinę suartėjimu su socialistais. Tačiau paskutinę minutę rašytojas sulaukė malonės ir buvo ištremtas į Sibirą. Autoriaus kūryboje stipriai jaučiama asmeninė patirtis ir išgyvenimai. Žymiausi jo romanai – „Nusikaltimas ir bausmė“, „Idiotas“ bei Broliai Karamazovai“.

Iš rusų kalbos vertė Motiejus Miškinis

2020-08-09

klasika ,stipri knyga,super

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė užsienio literatūra


Dažniausiai perkama kartu